מהנעשה במועצה, חודש אדר ב' תשפ"ב


תושבים יקרים שלום,

 

בניה – הבניה בעמנואל מתקדמת בקצב מדהים ואיתה האתגרים הנלווים, ישבנו לדון על מגוון פתרונות בנושאים שונים העולים מכמות הבניה המבורכת כגון, הקמת מנגנון ייעודי לסוגיית כניסת הפועלים הפלסטיניים המתרבים, שיכלול מתחם נפרד להכנסת פועלים וכן רכז כניסת פועלים שימומן ע"י גביה מהקבלנים, יישר כח לעמיחי הקב"ט המסור לדחיפת הנושא. בנוסף דנו בעניין עמדות טעינה לתושבים בעלי רכב חשמלי וההשלכות של סוגיה זו על תחומים הנדסיים ומשפטיים שונים. אנו פועלים ליצר פתרון שיתאים לתושבים תוך שמירה על המרחב הציבורי.

 

שיווק 884 יח"ד – בשעה טובה ומוצלחת זכינו להגיע ליום בו פורסם מכרז השיווק ל-884 יחידות דיור בעמנואל בתב"ע 120/6 הממוקמת לפני הכניסה לעיר. לאחר שנה וחצי של עבודה ומשא ומתן עם משרד השיכון ובין משרד השיכון לרשויות אחרות סוף סוף המכרז באויר. אנחנו פועלים כל העת להרחיב את התועלות שהמועצה תקבל מהשיווק על מנת לתת לתושבים החדשים והותיקים את המקסימום האפשרי. בעזרת השם נעשה ונצליח.

בהמשך לפרסום המכרז לבניית 884 יח"ד בעמנואל, נפגשנו עם חברת ערים המפתחת את הקרקע מטעם משרד השיכון. הפגישה זומנה לאחר שראינו מודל מעניין שנעשה מול 'ערים' בהקשר של בניית מוסדות חינוך ומבני ציבור בשכונות חדשות.

בפגישה העלינו את המודל המבוקש והתקיים דיון לגביו, התוצאות חיוביות למדי ובע"ה בקרוב, נשב לתחילת תכנון המבנים כחלק מבניית השכונה כחבילה כוללת על מנת שלתושבים החדשים יהיו כל השירותים הציבוריים הנדרשים כדי לקיים אורח חיים באיכות גבוהה יחד עם האיכלוס ולמועצה לתכנן כלכלית את המהלך ואף להרויח ממנו ולא להיגרר להוצאות מיותרות.

בניה

תחילת עבודות קו ביוב מאסף – הקבלן התחיל השבוע עבודות חפירה בשטח להקמת קו ביוב גרוויטציוני שאוסף את כלל קוי הביוב, מאזור התעשיה דרך השכונה החדשה 120/6 ועד שאר חלקי העיר. הקו החדש בעלות כ-15,000,000 ₪ ישפר משמעותית את תשתית הביוב ואיכות הסביבה.

קו ביוב

מרכז קהילתי – בשעה טובה המרכז הקהילתי עובר בימים אלו דירה יחד עם הספריה למשכנם החדש. בשבוע הקרוב הספריה תושבת לרגל המעבר המשמח. בע"ה בעוד כשבועיים נחגוג ונציין את חנוכת הבית המפואר.

ספריה

משחקייה וחדר מחול – הושלמו התקנות המשחקיה החדשה וחדר המחול שמוקמו בחדרי גוונים שנבנו באולם פיס. המשחקיה בעלות של כ-350,000 ₪ במימון משרד הפריפריה נגב וגליל, הוקמה הודות למאמצים רבים של מנהלת מרכז קהילתי גב' הרשקוביץ, יישר כח. בישיבת המנהלים ביום א' הקדשנו זמן לסיור במבני המרכז הקהילתי החדשים ונכחנו בהתקנת המתקנים במשחקיה. קיבלנו הדרכה על המבנים המרשימים ורחבי הידיים. בקרוב בע"ה יוחל האכלוס לרווחת תושבי העיר שעבורם אנו עובדים ומקדמים את כל הטוב הזה.

שמחקיה

מיזם דיגיטציה בריאות – אירחנו השבוע את מנהלי מחוז מרכז במשרד הבריאות יחד עם אלוף במיל' רוני נומה על מנת לבחון את הכניסה שלנו לפיילוט שהמשרד מוביל, פרויקט פריסת חיישנים לזיהוי וניתוח מצבי סיכון בריאותיים שונים והצגתם באופן ממוחשב לרשות ולמשרד. הפרויקט החדשני אמור לתת תמונת מצב בריאותית מקיפה בעיקר על מנת למקד את הטיפול בבריאות הציבור ולאתר מגמות עתידיות של תחלואה.

 

ביטחון – כחלק מהכשרת הכח השמירה שמקיים עמיחי הקב"ט המסור שלנו יחד עם צוותי העובדים והמתנדבים, התקיים אימון לילי של חברי כיתת הכוננות. באימון בלטה המקצועיות והמוטיבציה הגבוהה במיוחד של חברי כיתת הכוננות ומפקדיה. אמנם, לא ינום ולא ישן שומר ישראל ובכל זאת משמח ומרגיע להיווכח שוב שאנשי הביטחון בעיר מאומנים היטב ודרוכים לכל מצב. כמו כן קיימנו השבוע פגישת עבודה, עם קצין הגמ"ר אוגדת יהודה ושומרון סא"ל אליצור טרבלסי, בנושאי ביטחון שונים שעל הפרק.

אימון כיתת כוננות.jpe

תרגיל שוע"ל – קיימנו תרגיל חירום אחרון בסדרת התרגילים להטמעת מערכת השוע"ל לניהול חירום של פיקוד העורף. היה תרגיל טוב וממצה. מכלולי החירום במועצה כבר שולטים היטב בהפעלת התוכנה לכל מקרה חירום שלא יבוא.

תרגיל חירום

מפקד האוכלוסין – אחת לעשור הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מקיימת מפקד אוכלוסין מקיף על כלל האוכלוסיה והשנה יתקיים המפקד השביעי. נפגשנו עם מנהל המחוז במפקד מר אבי הדר שהסביר על תהליך המפקד ועל המשמעויות השונות של התהליך ושל תוצאותיו והעניק לראש המועצה את אטלס הסטטיסטיקה של הלמ"ס.

מפקד האוכלוסין.jpe

ר"ח אדר ב' – תודה למחלקת משאבי אנוש שכמו תמיד חושבת על טובת העובדים ודואגת להרמת המורל והגיבוש, שציינה את ר"ח אדר ב' בקישוט המועצה ובוקר של מרקים וכיבוד לעובדים המסורים.

 

חינוך – השבוע הפיקה המחלקה סדרת הרצאות בבתי הספר היסודיים ובתלמודי התורה, מפי חקלאי שומר מצוות על חוויותיו כמגדל חקלאי השובת בשמיטה. יישר כח למנהל המחלקה ולגב' גייג' על היצירתיות והמחשבה על תכנים נוספים שאינם כלולים בתכנית הסטנדרטית. זאת כחלק ממהלך שיזם ראש המועצה של הטמעת העיסוק בשמיטה במוסדות החינוך שכלל בין היתר חלוקת פחי שמיטה בכיתות ועוד.

הרצאת שמיטה.jpe

צל"ש - לאור פניות שקיבלתי מהורים, אני רוצה לציין לשבח את הגב' בוסי ממחלקת החינוך על המסירות, הרגישות והמקצועיות הרבה בניהול וועדות הזכאות והאיפיון בחינוך. יישר כח.

 

שיפוץ המועצה – בשעה טובה הושלם שלב א' של שיפוץ מבנה המועצה, שופץ חדר ישיבות מרשים ומכובד, הוספו חדרים במחלקת החינוך ובלשכה. הכל בטוב טעם בעיצובה וניצוחה של הגב' אמזל המסורה. אנחנו כבר עובדים על שלב ב' בע"ה ובו נחדש את פני המסדרונות והמעברים וחידושים נוספים.

חדר ישיבות

תובע עירוני – קלטנו תובע עירוני חדש עו"ד חנן ג'בסקי. לאחר שנה של עיכובים במינוי תובע על ידי פרקליטות המדינה סיימנו את הליך הקליטה. בהצלחה לתובע החדש ובתפילה שהכל ילך בטוב ועל מי מנוחות.

 

מכרז מסגרת אשכול יו"ש – הושלם מכרז מסגרת מקיף לעבודות בניה ותשתיות על ידי האשכול אשר יאפשרו לנו להרחיב את מעגל הקבלנים ללא מכרז, להוזיל עלויות ולקצר לוחות זמנים.

 

מפגש ברכסים – לאחר שהמפגש האחרון שהתקיים אצלנו בעמנואל כפיילוט למפגשי המליאה והוכתר בהצלחה ענקית, מליאת הפורום המקצועי של הרשויות החרדיות התכנסה השבוע בעיר רכסים. נסענו בפורום מכובד של 8 מנהלים מעמנואל והתרשמנו מעיר חרדית הדומה לנו בחלק מהמאפיינים ונמצאת גם היא בתנופת בניה. למדנו רבות מעמיתנו ברשויות החרדיות השונות ותרמנו מהניסיון שלנו לאחרים. יישר כח למנהלים שלנו שכיבדו והגיעו מרחוק.

רכסים 1.jpe

מזל טוב – לגב' סנדר לחתונת בתה בשעה טובה. שתשרה בביתכם רק השמחה.

לשלומי הרשלר פסיכולוג במח' חינוך להולדת הבן בשעה טובה ומוצלחת. תרוו נחת!

 

חודש טוב ומבורך

יוסף דיין 

מנכ"ל המועצה