מהנעשה במועצה, חודש ניסן תשפ"ב


תושבי עמנואל היקרים, 

לצערנו בשבוע שלפני החג אירע אירוע קשה ומחריד של דריסת הילד היקר יצחק אברהם בילר ז"ל. 

אמנם רוב עובדי המועצה שהו בחופשה מרוכזת באתו הזמן אבל בעקבות האירוע הקשה הופעלו גורמי המקצוע ממחלקות החינוך, הרווחה, ההנדסה והביטחון על מנת לתת מענה בניהול האירוע הקשה מנשוא. 

אני רוצה להודות תודה גדולה לעוסקים במלאכה הקשה והחשובה בראשות צוותי השפ"ח והרווחה על התפקוד המקצועי והרגיש ולקרוא מכאן לכל עובד ותושב שעסק בסוגיה או הושפע ממנה בכל דרך ומרגיש מצוקה כלשהי בעקבותיה, לפנות ולשוחח עם איש מקצוע. צוות השפ"ח בראשות עוז היקר עומד לרשותכם וזמין להציע כל עזרה. חשוב לא לשמור בבטן תחושות ומחשבות בעקבות האירוע ולבוא ולשתף ולקבל סיוע. 

לבנו עם המשפחה היקרה בימים קשים אלו. נחמה גדולה ורק שמחות ישמע בביתכם, אמן. 

 

חינוך – זכינו השבוע לארח את מנהלת המחוז החרדי במשרד החינוך הגב' רות אלמליח יחד עם כל מטה המחוז, מנהלי תחומים ומפקחים. במסגרת הביקור שארך יום שלם, סיירנו במוסדות החינוך והצגנו לראווה באמצעות מצגת יפהפיה שערכה הגב' בוסי את החינוך המצויין בעמנואל ואת השקעת המועצה במוסדות. הצגנו פערים ובקשות שונות מהנהלת המחוז וחיזקנו קשרים חשובים עם אנשי מפתח במחוז. יישר כח עצום למנהל מחלקת חינוך הרב משה חזקיה וצוותו המסור על הפקת יום מושלם ומוקפד כדרכם בקודש. 

ניצלנו את האירוע החשוב לקביעת מזוזה בחדר הישיבות החדש בשעה טובה וכיבדנו את הרב פרץ ורטהיימר מפקח ביקור סדיר במצוות קביעת המזוזה. 

מצורפת גם תמונה של ביקור המשלחת בחוג שחמט בת"ת אהלי יעקב המועבר על ידי יו"ר הועדה להשכלה גבוהה הרב אביר הר - אבן המשלב לתלמידים בדרך לימודם באופן נפלא דברי חכמה ומוסר. יישר כח על ההעשרה לתלמידים. 

ביקור המחוז החרדי.jpe

שחמט.jpe

יום השואה – כמדי שנה ביקר ראש המועצה יחד עם מנהלת המרכז הקהילתי את ניצולי השואה שלנו. המרכז הקהילתי הכין חבילת הוקרה סמלית לניצולים היקרים. משפחות הניצולים הביעו הערכתם למיזם היחודי וחלקם אף השתתפו במפגש המרגש כל פעם מחדש. 

ניצול השואה הרב דוד גורביץ היקר.jpe

ביקור בשדרות - קפצנו לשדרות להפגש עם מנכ"ל החברה הכלכלית שם, התרשמנו משיטות העבודה והפיתוח המדהים בעיר ויצאנו עם תובנות לעבודתנו. 

ביקור בשדרות.jpe

ברכות לחג – תודה למחלקת משאבי אנוש ולוועד העובדים על הטקס המרשים ועל המתנות המרשימות המביעות הערכתנו לעבודתם המסורה של עובדי המועצה. 

ברכות לחג.jpe
  

ביטחון – ערב חג הפסח התקיימה הרמת כוסית לכבוד החג למתנדבי ארגון ידידים וכן אימון לילי של צוות הכיבוי היישובי. ברוך השם אנחנו בידיים טובות! 

אוגדת איו"ש ערכה מפגש לראשי וקב"טי המועצות באתר הגתות העתיקות בברקן. במסגרתו הועבר חוג תנ"ך מרתק על ידי רב הישוב יצהר הרב דודקביץ', בהשתתפות מפקד האוגדה תא"ל אבי בלוט ומפקדי הגזרות. 

אימון כיבוי.jpe
 

ידידים.jpe

חנוכת 'אור מנחם' – חנכנו ברוב פאר והדר את משכנו החדש של תלמוד התורה 'אור מנחם' חב"ד בנים בשעה טובה ובשמחה גדולה. תודות לכל השותפים לפרויקט ולהפקת הטקס, לראש המועצה, לשמעון ויזמן, לגב' אמזל, לחברת שי דגן, למשה חזקיה, למשה רוטנשטיין, למנהל ת"ת הרב לוי כהן ולעוד שותפים רבים וטובים שתרמו לבניית המבנה המרשים. במסגרת הטקס חשפנו שי יפהפה דגם מדהים של בית הרבי 770 שהכין ראש המועצה יחד עם משה רוטנשטיין לכבוד התלמידים לרגל יום חגם המרגש. 

טקס חנוכת תת חבד אור מנחם.jpe

אור מנחם 1.jpe

אור מנחם 3.jpe

מכרז 884 יח"ד – זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. בשעה טובה ומוצלחת אפשר לברך על המוגמר עם פרסום שמות הזוכים במכרז. 6 יזמים זכו ב-10 מתחמים ו-884 יח"ד. אירוע זה מסמן יותר מכל, את ההתחדשות העצומה הפוקדת את עמנואל. היעד שלנו כמועצה הוא לאפשר את ההתרחשות הזו, תוך מתן שירות מיטבי לתושבים הנקלטים ולחדש את פני העיר בו זמנית.  

 

משרד השיכון – נפגשנו עם הנהלת מחוז מרכז במשרד השיכון על מנת להודות להם על עזרתם לעמנואל ולהעניק תעודת הוקרה על שותפותם הנאמנה בבניית המרכז הקהילתי. וכן על נשיאתם בעול יחד עם המועצה, עזרתם והירתמותם הרבה וכמובן לחגוג את הצלחת שיווק השכונה החדשה בשעה טובה. הגענו בדיוק בעיצומה של הרמת כוסית שנערכה במחוז. מנהל המחוז ניצל את ההזדמנות וכיבד את ראש המועצה לשאת דברים בפני עובדי המחוז ולספר על הצלחת השיווק בעמנואל. 

נאום לעובדי מטה במשרד השיכון.jpe

שפ"ע –  התחדשנו בשעה טובה בטרקטורון משא חדש לטובת יעילות עבודת המחלקה. אנשי המחלקה עבדו קשה מאוד בערב החג להכין את העיר לחג. תודה גדולה לכם ולמנהל המחלקה המסור רחמים קטיעי היקר. 

  

חנוכת המרכז הקהילתי החדש – זכינו בשעה טובה ומוצלחת לחנוך את המתחם המפואר של המרכז הקהילתי הכולל את שירותי הקהילה במקום אחד. ספרייה ברמה הכי גבוהה, משרדים וחדרי פעילות שונים. אין מספיק מילים לתאר את השמחה בחנוכת מבנה כזה. מדובר במהפכה ברמת השירותים הקהילתיים בעיר. להצלחת הפרוייקט שעבר גלגולים רבים ושלושה סבבי תכנון, שותפים רבים. אמנה את מקצתם, מנהל הפרויקט שמעון ויזמן שאחראי לפיקוח ההנדסי והכספי ולעמידה ביעד התקציבי יחד עם הגב' אמזל, האדריכל אמיר מלול, מהנדס המועצה לשעבר שאחראי ליופי וההדר של המבנה. צחי פורמנסקי הקבלן המבצע ואחרונה חביבה הגב' הרשקוביץ, מנהלת המרכז היקרה שדרבנה את כולנו. תודה לכל השותפים, אשרינו שזכינו. 

חנוכת המתנס.jpe

 

עירוב –  המועצה הדתית בשיתוף המועצה ובהובלת הרב יהושע וייספיש, מבצעים חידוש והידור של מערך העירוב. יישר כח גדול לרב וייספיש על דחיפת העניין בכיתות רגליים כפשוטו. 

לאור ההלכה - סיור בשטח עם הרב ויספיש.jpe

יום האבן – כמדי שנה קיימנו השבוע את מסורת 'יום האבן' שבו עובדי השפ"ע, הניקיון ועובדי המועצה מתרכזים למספר שעות לסיקול אבנים במרחב הציבורי. הפעם בגזרת חתם סופר. תודה למשתתפים. 

סיקול אבנים מרשות הרבים.jpe

מיכלי אשפה חדשים – בשעה טובה סופקו מיכלי האשפה החדשים והוצבו ברחבי העיר. תודה רבה לגב' דגן ולמנהל מחלקת שפ"ע רחמים קטיעי על ניהול המבצע בעלות של 600,000 ₪. ולרב אליהו טובול ומשה רוטנשטיין על ההיגוי. מקווה שבע"ה הפחים החדשים יתרמו לאוירת הניקיון השורה בעיר ויחזקו את מגמת השיפור המדהים שחל בעיר בזכות צוות הניקיון בהובלת עידן היקר וכמובן בעזרתכם התושבים. 

מיכלי אשפה חדשים.jpe

פרויקטים – בשעה טובה הושלמה כיתת הכלה בת"ת יסודי התורה וסופקו עוד אבני ישיבה בטיילת בעש"ט ובכיכר הרמב"ם. תודה רבה לגברת אמזל שלא חוסכת מאמצים לשפר את נראות המרחב הציבורי. 

בנוסף, הועתק הקראוון שהוצב בשער היישוב לפני מספר שנים והועבר כעת למקום פינתי שלא יפריע לנראות בכניסה לישוב. תודה לעוסקים במלאכה בניצוחו של הקב"ט עמיחי אזולאי. 

הושלמה סלילת וצביעת מתחם החניות לרכב חשמלי בכניסה למועצה וכן הוצבו ספסלים דמויי חלוקי נחל בטיילת הבעש"ט, כחלק מפרויקט ייפוי וחידוש הטיילת. יישר כח לעוסקים במלאכה. 

חניות רכב חשמלי.jpe

כיתה חדשה בתת יסודי התורה.jpe

תוספת יופי ורוגע בטיילת.jpe

חלוקי נחל 2.jpe

רווחה – ציינו את יום העובדים הסוציאליים הבינלאומי בהוקרה והכרת הטוב לצוות העובדים הסוציאליים במועצה על עבודתם המסורה והרגישה. תודה למנהל מחלקת רווחה הרב אמנון אסף ולמנהלת משאבי אנוש גב' ריבקין על הציון החשוב. 

בנוסף, התקיים תרגיל חירום מוצלח של מכלול אוכלוסיה. יישר כח למעורבים. 

 

פורים – התקיימה מסיבת פורים מהנה לעובדות המועצה ביוזמת מחלקת משאבי אנוש.  

בנוסף, בהנחיית ראש המועצה קמה בתוך שבוע סיירת נוער של קידום נוער שסיירה בליל פורים ברחבי הישוב והביאה לכך שב"ה לא נרשמו אירועים חריגים. השוטר הקהילתי אף ציין כי השנה היתה השנה השקטה ביותר בשנים האחרונות. תודתנו נתונה לצוות קידום נוער שעובד קשה לאורך כל השנה ומגיע לתוצאות טובות. 

 

ביקורים – אירחנו במועצה כ-15 מנהלי יישובים שכנים במועצה אזורית שומרון, הצגנו בפניהם את העיר בסיור ובמפגש עמיתים מלמד ומחכים. כמו כן, התארחו אצלנו מר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון וחה"כ הגב' סטרוק. מפגשים טובים ומחברים שיוצרים קשרי חברות ועבודה עם אנשי מפתח שיכולים להועיל מאוד לעמנואל. חה"כ סטרוק הבטיחה לעזור בסוגיית תקציבי משרד הרווחה. 

ביקור יוסי דגן.jpe

 

תחבורה – לאחרונה מינינו רכז תחבורה במועצה שמהות תפקידו לשפר משמעותית את התנהלות התחבורה הציבורית בעמנואל. הרכז הנכנס הרב שלמה וייסברג נותן עבודה אדיבה וכבר מורגש שינוי אדיר בשירות לתושבים. לדוגמא, הצבת מכשיר לטעינת רב-קו במבנה המועצה ושירות קולי המעדכן את התושבים המעונינים בכל שינוי או עיכוב בהגעת אוטובוס בזמן אמת. כל זאת במקצועיות ובסבר פנים יפות. להצטרפות לשירות חייגו 077-7001684. הנושא חשוב מאוד לתושבים ולראש המועצה שדוחף אותו בכל המשאבים האפשריים. בהצלחה בתפקיד החשוב. 

עמדת רב-קו.jpe

מצלמות פנים - מתחילים בהתקנת מצלמות עירוניות. בשלב זה יוצבו 22 מצלמות ב-8 מתחמים ברחבי העיר. 

 

אזור התעשיה 120/7 – בשעה טובה הוסרה ההתנגדות שהוגשה לתב"ע ונסללה הדרך הסופית לאישור התכנית למתן תוקף. העלאת התכנית לאישור תלויה באישור הדרג המדיני ובהתכנסות מועצת התכנון העליונה. אנחנו פועלים בכל הדרגים על מנת להקדים את הדיון ככל הניתן ולאשר כמובן את התכנית שלנו. יישר כח לאנשי מחלקת ההנדסה בראשות נתנאל על המסירות מול האתגרים השונים. 

 

עזיבת מנכ"ל – הודעתי השבוע לרב גפני על סיום תפקידי החל ב-1/8 ואני יוצא לדרך חדשה כמנכ"ל של חברת הבניה 'בן פורת'. החלטה זו באה ברגשות מעורבים של צער עמוק על עזיבת מקום שהיה לי בית כפשוטו ושמחה וציפייה לקראת התפקיד המאתגר שלפניי. קיבלתי הצעה שגרמה לי לא מעט התלבטויות קשות. אני חש שעמנואל נכנסה לי לנשמה וקשתה עלי ההחלטה מאוד. 

אני מבקש להודות כאן לרב גפני על 3 שנים במחיצתו שבהן חובקתי על ידו וניתן לי חופש פעולה מדהים ומרחב לעשיה משמעותית. אין מילים בפי להעריך את אישיותו התומכת והנעימה שאין רבות כמוה בתחום הציבורי. הישגנו המשותפים בפיתוח המדהים שחווה עמנואל, יעידו כאלף עדים שאפשר להיות ראש מועצה עדין, תומך ואנושי ולגזור סרטים רבים ולרשום הצלחות.  

אני חש חובה להודות לעובדי ומנהלי המועצה, על כך שבכל התקופה הזו חשתי שהכוח בא מכם. עובדים מסורים ונדירים אחד אחד. כל מה שקורה פה, קורה בזכותכם והקושי הכי גדול מבחינתי הוא להיפרד מכם. מאחל הצלחה גדולה במעשה ידכם ובקידום המועצה לעוד ועוד שיאים והישגים. 

 

חודש טוב ומבורך,

יוסף דיין - מנכ"ל המועצה