מהנעשה במועצה, חודש אדר תשפ"ג


יוניברב - בהזמנת בעלי מפעל הפרדת הפסולת יוניברב ערכנו ביקור לחברי המועצה במפעל. התרשמנו מאוד מהתהליכים המורכבים שנעשים במקום כדי למחזר כמות מקסימלית של חומרים הניתנים לשימוש חוזר. קבלנו הסברים נרחבים על הפילטר הביולוגי הפועל במקום ומונע יציאת ריחות מהמפעל לסביבתו. מרשים מאוד.

יוניברב

מדרכה - במהלך החודש שוקמה מחדש המדרכה שבחזית הכניסה למתחם שלושת הגנים ברחוב בית ישראל, למעט מקטע הכניסה עצמו שיוסדר עם סיום העבודות במקום. הצפי הוא כחודשיים בעז"ה.

מדרכה

גינון - גם בחודש אדר המשכנו בהקמות גינון ברחבי הישוב. נפרסו מרבדי דשא בהיקף של כ-600 מ"ר בשטחים הפתוחים במורדות שמרחוב פנחס לוין לרחוב הבעל שם טוב, נטעו עצים במרכז המסחרי ובכיכר הרמב"ם ועוד. לצערנו השתילים הרכים מותקפים פה ושם על ידי ילדים רכים שמתלהבים מהם, אבל לא נעצור. נעשה הכל שהפרחים יהיו חלק מהשגרה ולא חידוש כלשהו.

גינון7

מספרי בתים - קבענו שלטים עם שמות הרחובות ומספרי הבתים בשכונה העליונה לרווחת התושבים.

מספרי בתים

בטחון - בעיצומה של סעודת הפורים התקבלה התראה על פגיעה בגדר ועל כניסה רגלית של מספר דמויות מחוץ לישוב אל תוכו. בהתאם לנוהל יצאה התרעה לכל התושבים להישאר בבתים עקב חשש לחדירת מחבלים. ב"ה בתוך דקות התברר שמדובר ברכב של תושבים שנסע בשביל הבטחון ומסיבה בלתי ברורה איבד שליטה ופרץ את הגדר החוצה והתהפך במורד ההר, כשנוסעי הרכב ניצלו בנס וחזרו רגלית לישוב דרך הפרצה. נס גדול היה פה. המקטע נסגר על ידי גדר מתאימה ובעז"ה נפיק את הלקחים הנדרשים לעבודת מחלקת הבטחון. תודה רבה לחברי כיתת הכוננות שקפצו מידית ולשלום רייכמן שהוציא את ההודעות לציבור.

בטחוןא
בטחוןאא

עוד בתחום הבטחון- הצבא קיים תרגיל באזור התעשייה שדימה אירוע ביטחוני חמור שאירע במקום ותרגל את התגובות של כוחות הבטחון למולו. בתרגיל השתתפו מלבד הכוחות הנמצאים באזור, גם מפקד חטיבת אפרים אל"מ מורדי וייס ובראשו עמד מפקד אוגדת איו"ש תא"ל אבי בלוט. בסיום התרגיל המפקדים התכנסו לישיבת סיכום במועצה ובמהלכה הקב"ט עמיחי אזולאי הציג בפניהם את האתגרים הביטחוניים העומדים בפנינו ופרס את רשימת הבקשות של הישוב. מנהל מחלקת ביטחון שלנו זכה לתשבחות מפי המפקדים על עמידה על המשמר בתנאים מורכבים ובתקופה לא פשוטה.

בטחוןן
בטחון

פיתוח - נפגשנו שוב עם אנשי משכ"ל לדון באפשרות לפיתוח אזור התעשייה החדש באמצעותם. קבלנו הצעה מעניינת שאנו בוחנים אותה ונקבל החלטה בענין בימים הקרובים.

פיתוח

רכב שמחה - ביוזמת המרכז הקהילתי הסתובב ברחבי הישוב רכב שמחה שניגן ועשה אווירת פורים מיוחדת יחד עם חלוקת ממתקים לילדים. כל הכבוד.

רכב שמחה

שלג - בעוד יוזמה מצוינת של המרכז הקהילתי הביאו לנו למחרת פורים ישירות מהחרמון כמות ענקית של שלג במשאיות והילדים נהנו ושיחקו עד להפשרה מלאה של הפתית האחרון. איזה קור!...

שךג

 

בית עלמין - אירחנו לישיבת עבודה את אנשי חברה קדישא תל אביב לישיבת תכנון לקידום הקמת בית העלמין בתחום תב"ע 120/7. מדובר בתהליכים ארוכים שהתחלנו להניע אותם ונקווה שיושלמו בהקדם.

בית עלמין

ניהול ועדה - קיימנו ישיבת התנעה להטמעת תוכנת ניהול ועדה של חברת קומפלוט, שזכתה במכרז מערכות מידע לאספקת שירותים אלו. מערכת זו תנגיש את מלוא המידע ההנדסי לתושבים ותאפשר ניהול מקצועי ומתקדם של תחום ההנדסה בישוב.

ניהול ועדה

רמזור - לאחר תקופה ארוכה של עבודות ועיכובים, הרמזורים בצומת ג'ינספוט החלו לפעול בלילה שבין רביעי לחמישי. ראש המועצה פעל רבות בעניין לתעדף את השלמת העבודות בצומת זו. נקווה שאכן הצומת תתפקד טוב יותר לרווחת הציבור.

רמזור

בינוי מוסדות חינוך - במהלך החודש יצאנו לפגישה אצל סמנכ"ל משרד החינוך מר פארס טוויל, המשמש כמנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך כדי להציג את הצרכים הרבים שיש לישוב בתחום בינוי מוסדות חינוך, הן עבור התושבים הקיימים והן עבור האכלוסים העתידיים הצפויים. הפגישה היתה מצויינת ונקווה שתניב לנו התחייבויות מתאימות לפיתוח מוסדות חינוך. בסיומה נקבע מועד לביקור מקביל של מר טוויל וצוותו בישוב לאחר חג הפסח כדי לעמוד על הצרכים באופן בלתי אמצעי.

משלוחי מנות -  ראש המועצה יחד עם השוטר הקהילתי יגאל יפרח, חילקו משלוחי מנות למשפחות נפגעי איבה ביוזמה של עמותה למען ההתיישבות. חשוב לציין את פעילותו ודאגתו של יוסי נגר המסור שנותן את נשמתו לתושבי גיל הזהב. גם גב' לנציצקי חילקה משלוחי מנות למטפלות הצהרונים ולילדים. יישר כוח.

משלוח מנות

כולל פורים - זכינו להשתתף בסיוע ליוזמה של הרב יעקב יאני לכולל מיוחד של לימוד בליל פורים לציבור הרחב. כוללים מסוג זה קיימים בכל הריכוזים החרדיים וכעת גם אנחנו על המפה. גם הרב צוף אסף פועל בענין ומחזיק כולל בליל פורים. תורה מגנא ומצלא.

כולל פורים

כלשון עמו - קיימנו ערב של הרצאה מיוחדת לקראת חג הפסח, מאת הרב בייטמן, מרצה ידוע ומפורסם. לראשונה הערב יוחד ויועד עבור דוברי השפה הרוסית שבינינו שבדרך כלל אין עבורם פעילות בה הם יכולים ליטול חלק. יישר כוח לגרשון קולטון על היוזמה ולגב' בוסי שלא הניחה עד שהצליחה למצוא חלל בלו"ז הצפוף של הרב בייטמן. ב"ה המשתתפים נהנו מאוד ונשארו עם טעם של עוד.

כלשון ענו
כלשון עמו

עבודה בגובה - ניצלנו את הימים הגשומים בהם העבודה בחוץ מורכבת ליום רענון והכשרה לעובדי מחלקת שפ"ע שהתמקד בתחום העבודה בגובה. ההכשרה נדרשת ומחויבת על יד הרגולטור ואנו מקפידים לעמוד בהנחיות כנדרש.

עבודה בגובה

סיורי קבלנים - השבוע התקיימו שני סיורי קבלנים במכרזים שהחברה הכלכלית פרסמה. סיור אחד התקיים במכרז של הקמת טיילת חתם סופר ובו השתתפו ששה קבלנים מצוינים מתחום התשתיות. סיור נוסף התקיים לפרויקטים נוספים ברחבי הישוב שבעז"ה יצאו אל הפועל בתקופה הקרובה. יישר כוח לשמעון וייזמן ולגב' אמזל על קידום העניינים.

התחדשות - התחדשנו השבוע בעשרות אשפתונים חדשים ברחבי השכונה העליונה וברחוב בית ישראל. יש עוד הרבה דברים בקנה, חכו ותראו.

התחדשות

מערכות מחשוב - מחלקת הגזברות קיימה ישיבת הטמעה עם חברת EPR שזכתה במכרז מערכות מידע של המועצה בתחומי ליבה, רווחה וחינוך. במערכת החדשה ישנם שיפורים והתאמות שיסייעו עבורנו ויקלו על העבודה השוטפת.

מערכות מחשוב

מתנדבים - ארגון הצלה בשיתוף עם המרכז הקהילתי קיים קורס "משפחה בטוחה" ללא תשלום, בהם הועברה הדרכת עזרה ראשונה על מצבים מסכני חיים כגון חנק, חוסר הכרה, עילפון, חום, פרכוסים ועוד. יישר כוח על היוזמה הברוכה.

מתנדבים

קו כחול - התבשרנו שצוות קו כחול הכניס לתכנית העבודה לשנת 2023 את השטחים שנגרעו מתב"ע 120/2, זאת כדי להכריז עליהם כאדמות מדינה. עם ההכרזה יהיה ניתן לשווק עוד כ-700 יחידות דיור בישוב יחד עם שטחי ציבור רבים ורחבים. התהליך הוא ארוך ולא פשוט בכלל, אך השלמתו תהיה בשורה חשובה מאוד לעמנואל בהבטחת התפתחותו לטווח ארוך.

קו כחול

מכון טיהור - ראש המועצה המשמש כיו"ר תאגיד קולחי השומרון יצא יחד עם גזברנו החבר בועדת הכספים של התאגיד, לסיור במכון טיהור שפכים דרום השרון המטפל בשפכי הישובים באזורנו. הסיור התקיים לבקשת ראש המועצה כדי לעמוד מקרוב על השירות ועל ייעול הטיפול מצד המכון. הסיור היה מרתק והניב תובנות שיתנו תוצאות לתקופה הקרובה.

מכון טיהור

תשתיות מים - עם השלמת מיפוי תשתיות המים בישוב ותיעודם באופן מסודר, בלילה שבין שלישי לרביעי ביצענו את חיבור המים החדש ממקורות למשאבות, ובהתאם ביצענו שינוי והתאמה בגמל המים הקיים. העבודה בשעות הלילה אינה פשוטה כלל ועיקר ובצידה עלות משמעותית, אך כדי להקל על התושבים בחרנו שלא לבצע עבודות מתוכננות בשעות היום. יישר כוח לשמעון ולרחמים שעמדו על המשמר כל הלילה כדי שהעבודה תצא ברמה הגבוהה ביותר ושנעמוד בלוחות הזמנים לטובת התושבים.

תשתית מים

גני חב"ד - בעז"ה בשנת הלימודים הקרובה יעברו גני חב"ד לניהול המועצה המקומית כגנים עירוניים. המהלך נעשה לאור פניית ההורים והקהילה למועצה, ולאחר שהתברר שזוהי הדרך הנכונה כדי לספק את החינוך ברמה הגבוהה והטובה ביותר עבור התלמידים והתלמידות. מחלקת החינוך תנהל את הגנים על כלל המשמעויות הנובעות מכך. החינוך לפני הכל.

למידת עמיתים - צוות ממחלקת החינוך בראשות משה חזקיה ושלום רייכמן המופקד על השירות לציבור, יצאו לביתר עילית ללמידת עמיתים במסגרת הפורום המקצועי של הרשויות החרדיות. צוות החינוך קיימו מפגש עם מקביליהם ברשויות החרדיות האחרות לדיון משותף בסוגיות העומדות על הפרק. שלום הכיר את מקבילו בביתר עילית וראה את אופן ניהול המוקד ואמצעי הקשר עם התושבים. 

למידת עמיתים,

למיגת עמיתים9

איתור טף - מחלקת החינוך קיימה יום עיון למטפלות ואימהות במסגרת תכנית איתור טף, לשם איתור מוקדם של לקויות אצל ילדים כדי שיהיה ניתן לטפל באתגרים בגיל צעיר ככל האפשר. יישר כח לגב' שלמה על קידום הנושא.

איתור טף

משחקי רצפה - כהמשך להתחדשות נתיב רבי נחמן מברסלב, סומנו ברחבה המרכזית של השביל משחקי רצפה מסוגים שונים. המקום זוכה לפופולריות רבה וב"ה הילדים רבים על השימוש בהם. יישר כוח לגב' אמזל שמכינה לנו עוד ועוד תכניות ומקדמת ביצועים.

משחקי רצפה

ליל שישי - כמיטב המסורת מרכז הצעירים קיים אירוע ליל שישי לגברים עם שיעור מרתק בעניני מידות ושיעורין של תורה. בס"ד היתה היענות נאה והתגובות משבחות. יישר כוח לגב' זאוי על עבודה המצוינת.

ליל שישי
ליל שישי3

רווחה - מחלקת הרווחה יוזמת נופשונים לאזרחים ותיקים (נשים מעל גיל 62, גברים מעל גיל 67) בימי חג הפסח, במסגרת בית אבות. המעוניינים בכך יכולים להירשם במחלקת הרווחה עד ליום שלישי הקרוב. השירות ניתן ללא עלות. בנוסף כמיטב המסורת, המחלקה בשיתוף גורמים נוספים מארגנת ליל סדר מרכזי באולם האירועים בדמי השתתפות סמליים, זאת מלבד חלוקת קמחא דפסחא לתושבים. יישר כוח על יוזמות חשובות אלו.

עסקים מקומיים - במסגרת קידום העסקים המקומיים נערכים ערבים של בעלי העסקים המציגים את עסקם לציבור. השבוע התקיימה הרצאה של תושב הישוב יצחק טבריצ'י, אסטרטג שיווקי, לציבור בו הוא הציג את האסטרטגיות להקמת וקידום עסקים.

עסקים מקומיים

 

ראש המועצה ועובדיה מאחלים לכלל התושבים

חג פסח כשר ושמח!