מהנעשה במועצה, חודש ניסן תשפ"ג


תכנית אב - קיימנו ישיבת התנעה לתכנית אב לעמנואל בהשתתפות בכירי המחוז במשרד השיכון, מר מיכאל גרמידר מנהל החטיבה הטכנית ומר טימור מגרלי אדריכל המחוז, וצוות מתכנני תכנית האב. תכנית זו חשובה לעתיד הישוב והיא תגדיר את התפתחות הישוב והסדרת התשתיות בישוב, החל ממים וביוב, חשמל ותקשורת, תחבורה, תכנון נופי, ביסוסה הכלכלי של הרשות, ובעיקר התנעת ההרחבות העתידיות של הישוב לטווח הארוך. 

התחלנו את הפגישה בכניסה המחודשת לישוב, ולאחר מכן עלינו לגג אחד הבנינים לצפות בהתפתחות השכונות החדשות. לאחר מכן הלכנו לסיור ברחבי השכונות הוותיקות והגענו למרכז הקהילתי לישיבת עבודה. בישיבה צוות המועצה הציג היבטים שונים של הישוב והפעילות הנעשית בו, כמו גם את האתגרים העומדים בפנינו. לאחר מכן צוות תכנית האב הציג את חומרי הבסיס ולבסוף אדריכל המחוז סיכם ואישר את המתווה המתוכנן של צוות המתכננים.

ניסן תוכנית אס
נ תכנית אב

פסח - הכנת הישוב לקראת חג הפסח בעיצומה. צוותי שפ"ע לא מפסיקים לאסוף את הפסולת שוב ושוב כדי שנגיע לפסח והישוב יהיה נקי ומצוחצח. כמויות הפסולת היוצאות מהבתים הן בלתי נתפסות. למשל ביום רביעי פינינו 25 טון (!!!) אשפה ביתית, יותר מכפול מאשר ביום פינוי עמוס ברגיל, זאת מלבד כמויות אדירות של רהיטים ישנים ושאר גרוטאות שלא מפסיקות לצאת מהבתים. הבאנו גם תגבור של רכב טיאוט לתוספת נקיון והוא יגיע גם בשבוע הבא. בעז"ה נעמוד במשימה ובליל הסדר הישוב יהיה נקי. יישר כוח לרחמים, רועי, עידן ולשאר הצוות על העבודה המצוינת.

ניסן פסח

גינת אתרוג - בשעה טובה מסתיימות העבודות על פינת חמד נוספת בישוב, בצד כיכר רחוב בית ישראל. השבוע הותקן האתרוג במרכזו וסיימו כמעט את כל העבודות. במקום ישנם פינות ישיבה נחמדות ושבילים, דשא סינטטי ועצי לימון. כולכם מוזמנים.

נ גינת אתרוג

גזבר - גזברנו יצא לאחרונה לקורס גזברים מקצועי בחסות משרד הפנים לשם העמקה והרחבה בסוגיות השונות הדרושות לעבודה השוטפת.

נ גזבר

פחי אשפה - הבאנו צוות נקיון לניקוי יסודי של פחי האשפה כחלק מהכנת הישוב לקראת חג הפסח, ורוב הפחים כבר נשטפו. בנוסף לאור צורך שעלה הוספנו פח נוסף ברחוב חתם סופר, וכפיילוט בחרנו בדגם מעט שונה, שאין בו מכסה קבוע, כדי לבחון את תפקודו. לפי התוצאות נוכל לקבל החלטה לגבי דגם הפחים העתידיים שנרכוש בהמשך.

נ פחי אשפה

הוקרה - לכבוד חג הפסח חילקנו הגדות מהודרות לחברי המועצה ולגורמי חוץ שונים עמם אנו מצויים בקשרי עבודה. בתמונה: שלום רייכמן, עובד המועצה, עם מתכנן תנועה בחברת תנופה באזורנו עמו הוא מצוי בקשר קרוב, כמו גם עם סמנכ"ל חברת תנופה מר דודו עמר.

ניסן הוקרה
נ הוקרה

קמחא דפסחא - כמנהג ישראל תורה ב"ה זכינו ליוזמות רבות של חלוקת קמחא דפסחא של אנשי ציבור וגבאי צדקה בקהילות השונות. גם המועצה חילקה שוברים באופן ישיר באמצעות מחלקת הרווחה ובניהולו של חבר המועצה הרב יחיאל כהן, בנוסף לחלוקה הרחבה של ארגון "טובה וברכה" שגם בו יש למועצה חלק גדול. הרב אמנון אסף דואג גם להבאת חבילות מזון ולחלוקתם לכבוד חג הפסח בנוסף לעזרה מול גופים אחרים, לטובת תושבים נצרכים. יישר כוח גדול.

נ מחא דפסחא

חניות - הוספנו עוד מקומות חניה ליד המועצה כדי להתמודד עם מצוקת החניה באזור.

דוברות - שלום רייכמן יצא ליום מפגש בכנסת של דוברי רשויות יו"ש, שם הוא נפגש עם מקביליו ורכש כלים לעבודה חשובה זו.

פיתוח - קיימנו ישיבה עם חברת התשתית שפיר לבחינת שיתופי פעולה באזור התעסוקה והמסחר 120/7. קבלנו מהם הצעה מעניינת שנבחן אותה לשם קידום הישוב.

זהירות בדרכים - לצערנו מספר תושבי הישוב היו מעורבים בתאונת דרכים באזורנו והם זקוקים לרחמי שמים לרפואתם. שמותיהם לתפילה: שמואל בן שאול, דוד בן איריס, שמעון אלעזר בן שולמית. גם ביום רביעי אירעה תאונת דרכים בכביש הגישה לישוב ובנס הנהג יצא בפגיעות קלות. בשבת הקרובה אנו מציינים את יום השנה הראשון לפטירתו בתאונת דרכים של הילד היקר יצחק אברהם בילר ז"ל. חובה עלינו להיזהר ולהישמר כי בנפשנו הדבר.

הרמת כוסית - ארגוני המתנדבים בישוב קיימו אירועי הרמת כוסית לכבוד חג הפסח הקרב ובא. תודה רבה על רוח ההתנדבות והנתינה למען הכלל.

פסח - בעזרתו יתברך הצלחנו לנקות את הישוב מכל אשפה ומכל גרוטאה לפני כניסת החג. הדבר הצריך מאמצים גדולים מעובדים רבים, ויזכרו לטוב רחמים קטיעי שניהל את האירוע כולו, כולל פינוי חביות שריפת החמץ עד לאחרונה שבהם, רועי טיירי שהיה על פינוי הגרט עד לשעות אחר הצהריים המאוחרות של ערב החג, עידן צברי שעל צוות הנקיון, ועוד עובדים רבים וטובים. יישר כוח לכל אחד ואחד מכם.

ניסן פסח

פיתוח - לפני כניסת החג הסתיימו רוב העבודות על המקטע הראשון של נתיב רבבות אפרים, כולל החלפת תשתית המים והניקוז, וקבלנו שביל חדש, נוח ומזמין. בהמשך נצא למכרז להחלפת השביל לכל אורכו כולל גינות חדשות ועוד ועוד. גם הכניסה למבנה בתי הספר תיכון / אהל רחל סודרה לרווחת התלמידות, ועל הדרך שודרג העירוב במקום.

פיתוח נ
פיתוח נ

בני הישיבות - כמיטב המסורת קיימנו פעילויות רבות עבור בחורי הישיבות בימי בין הזמנים, כולל ערב מפנק של זיץ' עם כיבוד עשיר, לימוד יומי עם מלגה נאה ופעילויות נוספות. חידוש נוסף השנה על ידי הרב הרוש - זיכוי למיטב חנויות הביגוד לכל משתתף בלימוד יומי, מלבד השתתפות בהגרלה על פרסים גדולים ושווים. בנוסף בתחילת השבוע הבא בחורי הישיבות יוצאים ליום כיף בצפון עם תכניות בלתי נגמרות.

נ בני הישיבות

סדנת נגרות - לפני החג התקיימה סדנת נגרות לבנות מועדון "בית חם", בניהולה של גב' ענבר ובשיתוף עם מחלקות החינוך ןהרווחה. בסדנה הכינו ריהוט מעץ עבור המועדון כחלק מתחושת הביתיות של המקום. זאת פעילות חשובה שנמשיך להשקיע בה בעז"ה.

ניסן סדנת נגרות
נ סדנת נגרות

הגעלת כלים - המועצה הדתית המשיכה בפעולותיה הברוכות למען הציבור, וגם השנה ערכה הגעלת כלים לציבור הרחב ללא תשלום. יישר כוח לראש המועצה הדתית הרב אלדד טובול על החשיבה והעזרה לציבור.

בין הזמנים - המרכז הקהילתי בשיתוף עם המועצה קיים פעילות עשירה בימים שלפני החג ובמהלכו, עם השתתפות מרשימה של הציבור באירועים השונים, שכמעט ולא נותר מקום ריק. הדבר מלמד על תכנון ראוי והוצאה לפועל מדויקת. התודות למנהלת המרכז גב' הרשקוביץ  לרכזת התרבות גב' בוסי ולשאר הצוות המסור.

מימונה - השתתפנו בחגיגת המימונה שערכה משפחתה של מבקרת המועצה גב' כהן. זכינו להתברך מבעלה הרב אהרן כהן רבה של יקיר, בברכות חמות ונרגשות מעומק הלב עם איחולים כנים לעמנואל ולתושביה. בחגיגה השתתפו מאות רבות של אנשים ונוכחנו לראות את ההערכה הגדולה לרב כהן ולמשפחתו מכל המשתתפים. תרבחו ותסעדו.

ניסן מימונה
נ מימונה

מעמד הסיומים - קיימנו מעמד סיומים מיוחד על למעלה מ-50 מסכתות שנלמדו על ידי תלמידי ישיבת בין הזמנים מכל העדות והחוגים בחופשת הפסח. אורח הכבוד במעמד היה הגאון הגדול רבי ניסים בן שמעון שליט"א והשתתפו בו רבנים ואישי ציבור נוספים. הבחורים התכנסו סביב שולחנות ערוכים לסעודת מצוה עשירה ומכובדת לגומרה של תורה. היוזמה לאירוע היתה של ר' אלדד מהצרי ששנים רבות פעול בתחום ישיבת בין הזמנים בישוב, וזכינו להשתתף בעלות המלאה למען קידום בני הישיבות בישוב.

ניסן מעמד הסיומים
נ מעמד הסיומים
נ מעמד

פעילות בני הישיבות - הוצאנו את בחורי הישיבות לטיול בצפון ביום ראשון מהשעה 4:00 לפנות בוקר ועד 23:00 בלילה, למגוון אטרקציות ועם שלל פינוקים. זה היה טיול מוצלח ומגבש שיתן להם כוח להמשך לימודיהם בזמן קיץ הנפתח ביום ראשון הקרוב. הוספנו והבאנו ביום חמישי מספר שעות של פעילות מציאות מדומה לבחורי הישיבות חופשי ללא הגבלה. ביוזמה נוספת התקיימה פעילות לנערים בגילאים נמוכים יותר על ידי אפרים ז"ק. טיול נוסף אורגן על ידי אבידן סייגון כחלק מארגון "יחדיו" הפועל בת"ת אהלי יעקב בתמיכת המועצה. יישר כוח גדול לרב מאיר הרוש וצוותו על יוזמות חשובות אלו ולשאר העושים והמעשים.

נ בני הישיבות
נ פעילות בני הישיבות
נ פעילותת
נ פעילות בני
נ פעילות

שבת פייטנות - במהלך החודש התקיימה שבת פייטנות עם החזן-פייטן יחיאל נהרי באולם האירועים. במקום התקיימו תפילות בערב שבת ובשבת בבוקר, וכן עונג שבת בליל שבת עם קידוש עשיר!

נ שבת פייטנות

גיזום - הבאנו את גוזם העצים לסבב נוסף של גיזום עצים לפי בקשות שונות של תושבים שהצטברו במוקד.

נ גיזום

תחבורה ציבורית - בחג הפסח היו תוספות שירות נאות לטובת הציבור בקווים השונים. עקב החגאות של הנהגים הערביים נפלו נסיעות בדיוק בימים אלו ועל כן חווינו מספר אירועים של עגמת נפש רבה. בערב החג הראשון אירעה תאונת דרכים קשה בין אוטובוס לרכב פרטי בכביש 5066 (נחל קנה) שגרמה לשיבושי תנועה קשים. תושב הישוב ומתנדב ותיק ידידנו ברוך גרנביץ' עובד חברת תנופה, יצא לשטח וסייע בשחרור הפקק על ידי הזזת האוטובוס לאחר שהחברה לא מצאה שום נהג אחר למשימה, ובזכותו הכביש נפתח לתנועה. יישר כוח לשלום רייכמן על עמידה לימין התושבים סביב השעון בעניני התחבורה.

נ תחבורה

פיתוח - קיימנו ישיבה עם מנהל החטיבה הטכנית במחוז מרכז של משרד השיכון לקידום ענינים שונים הקריטיים לפיתוח הישוב וקידומו. זאת היתה פגישה מוצלחת ובעז"ה נראה את תוצאותיה בשטח.

נ פיתוחח

התחדשות - עם סיום פרויקט הכיכרות הותקנו השבוע הציפויים לתמרורים (אנטי-גרפיטי) כפי שנעשה בכל הישוב לשיפור נראות המרחב הציבורי.

נ הוקרה

היסטוריה - הרב אביר הר-אבן, מותיקי הישוב שבין השאר היה חבר מועצה שנים רבות, הוציא ספר על תולדות חייו ובו ייחד מספר פרקים על היסטוריית הישוב עם סקירה מקיפה על ראשי המועצה שכיהנו בישוב. יש בספר הרבה פיקנטרייה והמחבר לא נמנע מלכתוב גם על דברים לא כל כך נעימים, ופה ושם גם מתבטא באופן חריף. גם אם לא נסכים עם דברים שנכתבו, ניתן ללמוד מהספר על שלבים שונים ותהפוכות שהישוב עבר מאז היווסדו ועד לימינו אנו.

נ היסטוריה

ביטחון - כיתת הכוננות קיימה ימי אימון מרוכזים בישוב ומחוצה לו לתרגול התמודדות מול אירועים ביטחוניים. יישר כוח לכל אחד ואחד מהם על ההתנדבות למען התושבים. אם ה' לא ישמור עיר.

נ ביטחון

מערכת מחשוב - מחלקת הגזברות קיימה ישיבת הטמעה עם איש חברת EPR שהגיע להסביר על הפונקציות החדשות של המערכת שנבחרה במכרז.

נ מערכת מיחשוב