מהנעשה במועצה, חודש אייר תשפ"ג


מוסדות חינוך - בהתרגשות גדולה קבלנו החודשהתחייבות ממשרד החינוך על סך של למעלה מ-3.5 מיליון ש"ח לשם הרחבת תלמוד תורה אהלי יעקב. התקציב הושג לאחר מאמצים מרובים מול משרד החינוך ובעזרה נמרצת של ח"כ הרב חיים ביטון. סכום זה יאוגם עם תקציב נוסף שהשגנו לחידוש המבנה וכך המבנה כולו יחודש מהיסוד ויורחב כראוי. בשנים האחרונות המוסד גדול מאוד ויש בו צפיפות המקשה על התפקוד היומיומי. כעת ב"ה נוכל לספק לתלמידים את המרחב להם הם זקוקים.

מוסדות חינוך

התחדשות - התחדשנו בריהוט רחוב ברחבי הישוב, החל מלוחות מודעות בעיצוב מהמם שיחזיקו לאורך זמן וכן בעשרות ספסלים המחליפים את אלו הישנים שכבר אינם מתאימים. גולת הכותרת - ריהוט רחוב מודרני בכמה נקודות ברחוב הגר"א שזכינו זה עתה לחדש, כפי שתוכלו לראות בתמונות.

התחדשות
התחדשות4
התחדשות2

איכות הסביבה - קיימנו סבב של דיגום שפכים באזור התעשייה כפיקוח על המפעלים השונים הפועלים שם. במסגרת הדיגום נוכל לוודא שלא מוזרמים למערכת הביוב חומרים שיש לסלקם באמצעים אחרים וכך לשמור על המערכת לאורך שנים. 

איכות הסביבה

כיבוי אש - מתנדבי מערך הכיבוי בעמנואל קיימו סדרת הדרכות כיבוי אש לגננות והדגימו גם בפני הילדים את סכנות האש והדרך להישמר ממצבי שריפה שונים. התנדבותכם מוערכת מאוד.

כיבוי אש

ל"ג בעומר - בפיקודו של אבידן סייגון ובסיועה של גב' גברא אושרו מול הגורמים בכיבוי אש תכנית המדורות בישוב. ל"ג בעומר היה יום חם ויבש עם רוחות חזקות, ועל כן הקפדנו על ההוראות. 

כמיטב המסורת גם השנה יוצאים נסיעות לקברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זכותו תגן עלינו. לאור הגידול במספר התושבים, הוצאנו מספר כפול של אוטובוסים. הוא ימליץ טוב בעדנו. 

בטחון  - בתקופה האחרונה המוקד הבטחוני מאויש באופן כמעט מלא 24 שעות ביממה. הדבר לא היה מתאפשר אם עמיחי לא היה דוחף ומקדם את הנושא בכל עת, הן מבחינה תקציבית והן בגיוס אנשים מצוינים למוקד. בשבוע שעבר היה אירוע שללא מערכות הגילוי המתקדמות המקיפות את הישוב היה עלול להיגמר אחרת. המערכת זיהתה התקרבות לגדר והמוקדן שהיה עירני וחד כיוון את הסייר בתוך עשרות שניות בודדות לנקודה וכך כוחות הבטחון הצליחו לתפוס את המתקרבים שאינם חפצים בשלומנו. אלו נעצרו והועברו לחקירה. מכיון שהאירוע היה בשליטה מלאה מהרגע הראשון ולא רצו שמועות, לא היה צורך לעדכן על ההתרחשות בזמן אמת. אם ה' לא ישמור עיר.

בטחון

שלט - קבענו את שלט מנגינת הגינה בכניסה לגינה שבמרכז המסחרי במיקום שנבחר בשיתוף עם המועצה הדתית.

שלט

מבקר המדינה - ביום חמישי התקיים ערב עם מבקר המדינה מר מתניהו אנגלמן לנבחרים ברשויות מקומיות חרדיות. מהמועצה יצאה נציגות מכובדת לשם למידה והחלפת דעות על נושאים שונים המשיקים בין הגופים. נושא חשוב שעלה היה הקושי של הציבור החרדי במיצוי זכויות בגלל ההתנזרות המבורכת מכלים טכנולוגיים.

מבקר המדינה

תחבורה ציבורית - קיימנו ישיבה עם סמנכ"ל תנופה ומנהל הסניף וגורמים נוספים כדי לקדם את התחבורה הציבורית בישוב, והועלו מספר רעיונות שיאפשרו לתגבר את תדירות השירות בישוב לטווח הארוך.

תחבורה ציבורית

הסעות תלמידים - קיימנו ישיבה עם חל"פ שומרון שרכשה את חברת ברקנית המסיעה את תלמידי החינוך המיוחד מהישוב. בישיבה עמדנו על כך שהשירות המצוין אותו קיבלו הילדים שלנו מברקנית ימשיך להינתן גם על ידי הבעלות החדשה. הודנו מעומק הלב ליוסי שמואלי על האוזן הקשבת וההבנה לה זכינו ממנו במשך שנים ארוכות מאוד. תודה רבה לגב' חלף שבשקט מפעילה את המערך המורכב הזה.

הסעות תלמידים

דרגה - קב"ט מוס"ח דניאל אשל קיבל השבוע בטקס צנוע דרגה מהמשטרה כהוקרה על פעילותו במסגרתה.

דרגה

פיתוח - קיימנו ישיבת עבודה עם מנהלי חברת ערים המופקדת על פיתוח שכונת הנביאים במבואות הישוב. בפגישה העלנו מספר נקודות חשובות שלא נוכל לוותר עליהם לטובת תושבי שכונת הנביאים, למרות עלות ביצוען והקושי הכרוך בכך. בפגישה הכרנו את סמנכ"ל הפרויקטים החדש בחברת ערים, מר אלכס קונין, שעתיד להחליף את ידיד עמנואל מר יוני דובב הפורש בקרוב לגמלאות. בעז"ה תהיה לנו עבודה משותפת ופוריה לטובת הישוב.

פיתוח

בינוי - נפגשנו עם מר הלל רוט, בעלים של חברת טרקלין העתידה לבנות בשכונה החדשה 152 יח"ד בשורה של 19 בניינים במורד רחוב הבעל שם טוב, מאזור רחוב איש מצליח ועד למבואות הישוב. היזם ביקש סיוע בקידום התכניות לקראת כניסה לעבודת עפר בשטח, כדי שיוכל לסיים את הבניה בהקדם, וכך הוסכם. בנוסף עלה הקושי בכניסה לביצוע בשל כך שהמקום משמש כיום את פעולי הבניה הנכנסים לישוב. אנו מצידנו נקדם את הדברים כך שהתוצאה עבור הדיירים העתידיים תהיה הטובה ביותר.

בינוי

הנדסה - כחלק מהתמקצעות מחלקת ההנדסה, התחלנו בפיילוט שמקודם על ידי גב' הלוי למתן מידע להיתר באופן מסודר על גבי מפת מדידה ועם פירוט התנאים החלים במגרש, כפי שנהוג ברשויות אחרות. הדבר נותן למתכנן ודאות תכנונית לגבי טווח האפשרויות העומדות בפניו ומגדיר את הגמישות האפשרית. יישר כוח על קידום הנושא.

גידול - מועצת יש"ע פרסמה נתונים עדכנים לגבי הגידול הדמוגרפי היהודה ושמרון. לפי הנתונים המועצה המקומית שצמחה בשיעור הגבוה בשנה האחרונה היא עמנואל, עם גידול בשיעור של 6.3%, לעומת שיעור גידול כללי ביו"ש של 2.2%. זאת השנה השלישית ברציפות שאנחנו נמצאים בין הרשויות הגדלות ביותר, וזה עתה הגענו למקום הראשון בשיעור הצמיחה הגבוה.

גידול

רווחה -  ב"ה זכינו לגייס אנשי צוות מעולים לטובת המחלקה ולהקל על העומס הרב, בתחום בריאות הנפש, המשפחה והאזרחים הוותיקים.

מרכז מסחרי - הרעש התחיל: בתחילת השבוע החלו עבודות ההקמה של המרכז המסחרי בסמוך למועצה. רעשי העבודות הן מנגינה עריבה לאוזן, למרות ההפרעה שהן גורמות לעבודה השוטפת. ב"ה נכנס לעבודה קבלן מבצע ברמה גבוהה שיודע את העבודה היטב ועומד בלוחות זמנים. מבנה זה חשוב מאוד לשירות התושבים ונמשיך לסייע להקמתו בכל ממשקי הביצוע מול המועצה.

מרכז מסחרי

מצלמות - המשכנו בפרויקט התקנת מצלמות פנים בעוד מספר מוקדים בישוב, כדי שהמרחב הציבורי יהיה מנוטר לצרכי בטחון ואבטחה. מצלמות אלו באות לידי שימוש באופן קבוע במקרים של גרימת נזק לרכוש ציבורי וכדומה. כעת אנו עומדים לקראת רכישות נוספות שישולמו בקרוב.

מצלמות

אפקון - נפגשנו עם סמנכ"ל חברת אפקון ועם מהנדס החברה כהיערכות לצרכים עתידיים של טעינת רכבים חשמליים ברחבי הישוב. בעתיד הנראה לעין רוב הרכבים עתידים להיות חשמליים ויש לתת את הדעת על כך הן בבניה פרטית והן בשטחי חניה ציבורית.

אפקון

אומנות - בעוד פעילות יפה של המרכז הקהילתי מתקיימות סדנאות אומנות לנשים, בהם מכינים יצירות יפיפיות. ב"ה הפעילות זוכה לענין רב ולהשתתפות רחבה.

אומנות
אומנות3

גיבוש - קיימנו יום גיבוש ולמידה של חברי המועצה בו השתתפו גם יעקב רנד וחבר המועצה לשעבר אלי טובול. היה זה יום מוצלח במיוחד. תודה רבה על כל ההשקעה.

גיבוש

אומרים תודה - עלינו לירושלים יחד עם חברי סיעת ש"ס במועצה כדי להכיר תודה ולהוקיר את חה"כ ושר במשרד החינוך הרב חיים ביטון, מנכ"ל תנועת ש"ס, על עזרתו בקבלת התקציב להרחבת תלמוד תורה אהלי יעקב. בפגישה ביקשנו ממנו סיוע בקבלת תקצוב מהמשרד לבינוי מוסדות חינוך נוספים שעמנואל המתחדשת צריכה מהם, והרבה. השר הבטיח לעמוד לימיננו ולסייע לעמנואל בכל אשר יוכל. מעריכים ומוקירים.

אומרים תודה

ניקוז - ביצענו עבודה מיוחדת להסדרת מערכת ניקוז מי הגשמים של השכונות העליונות העוברת במורד רחוב הבעל שם טוב, לאחר שבכל חורף מחדש היו הצפות בחלקה התחתון של טיילת הבעל שם טוב. התברר שכשהקימו את הקו לא סיימו את העבודות והתא האחרון נותר סגור בלא שהותקנה בו יציאה לשפיכת מי הגשמים. יישר כוח לרחמים קטיעי ושמעון ויזמן שתקתקו את הענינים.

ניקוז
ניקוז1

איתור נשירה - שבוע זה מוקדש על ידי משרד החינוך לאיתור נשירה ממוסדות החינוך. בשבוע זה קציני ביקור סדיר (קב"ס) צריכים לפגוש כל אחד מהתלמידים שלעת עתה אינם נמצאים במוסד חינוכי ולמסור דו"ח על מצבו. קבלנו ציון לשבח מהרב פרץ ורטהיימר, מפקח ביקור סביר, על כך שעמנואל הוא הישוב בו הסתיימה המשימה הכי מוקדם, זאת לאחר שגב' תירם ורפי בצלאל עשו את המוטל עליהם ביעילות ובמהירות. יישר כוח.

הצללות - עם בוא ימי הקיץ פרסנו הצללות במספר גינות משחקים להצללה על משתמשי הגינות בימים חמים ושטופי שמש שלפנינו. בכמה מהגינות רכשנו הצללות חדשות לאחר שהקודמות נקרעו. יישר כוח לרחמים ולגב' גברא ולשאר צוות שפ"ע על דאגתם לבריאות ונוחות התושבים. 

הצללות

מתנדבים - באיחור קל אבקש להודות למתנדבי כיבוי אש בישוב על מסירותם התמידית, ובפרט על פיקודם סביב מדורות ל"ג בעומר כמעט עד הבוקר, שלא יתפשטו שריפות ממנהג המדורות. נחזק את ידם כנגד מי שאינם יודעים להעריך מעשה התנדבות ראוי לשבח. 

ברוכים הבאים - נקדם בברכת ברוכים הבאים וישוב טוב את 58 המשתכנים החדשים בנווה אור (רבי מאיר 36-38) עם אכלוס הבניינים בשעה טובה ומוצלחת. בתוך מספר חודשים עתיד גם הבניין האחרון ברחוב להתאכלס, ולאחר מכן עוד ועוד בניינים בפרויקטים אחרים. הגעתם למקום הנכון ובזמן הנכון. שמחים בבואכם. 

ברוכים הבאים

חומרים מסוכנים - אורי ועמיחי יצאו ליום עיון של איגוד ערים לאיכות הסביבה שומרון, בו למדו על הדרכים להתמודדות עם מצבי חירום הנובעים או מעורבים עם חומרים מסוכנים. 

מסירות - ראוי לציין לשבח את מנהל מחלקת הרווחה אמנון אסף ועמו גב' פרבשטיין. באחד מימי השישי האחרונים התעורר מצב מורכב שדרש את התערבות המחלקה. כל אותו היום, ממש עד כניסת השבת, הם ליוו את המקרה מקרוב בשטח מול המוסדות העוסקים במצב חירום זה וחזרו לבתיהם עם שקיעת החמה לאחר שהמקרה המורכב בא לכלל הסדרה. לא מוותרים על אף אחד. 

עסקים קטנים - ראש המועצה יחד עם אברהם לוין מנהל הועדה לקידום עסקים יצאו לכינוס בנושא צמיחה כלכלית של עסקים שקיים משרד הכלכלה, ופגשו את שר הכלכלה ניר ברקת ואת מנכ"ל משרדו עו"ד אמנון מרחב. בהמשך השבוע התקיים כינוס במרכז הקהילתי לטובת פיתוח עסקים הקטנים בשיתוף עם המשרד. אברהם לוין מוביל יוזמות חשובות בנושאים אלו לטובת התושבים ומתוך רצון לקדם את העסקים הקטנים בישוב בכל דרך ולעודדם לצמיחה והתרחבות.

עסקים קטנים
עסקים קטנים9

בריכה - ההכנות לפתיחת הבריכה בעיצומן. ב"ה אנו עומדים בסוף ההכנות ורוב האישורים מהגופים השונים כבר התקבלו. שעות הפתיחה ושאר הפרטים אמורים להתפרסם בשבוע הבא. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה, אורי גרובס, נצח תירם, גב' גברא וגב' נגר ואחרים רבים וטובים. 

בריכה

גינון - המשכנו בהקמות מתחמי גינון בישוב, והפעם באזור "שביל הנחש" - המעבר המחבר בין רחוב בית ישראל לנתיב רבבות אפרים. כמו כן אנו ממשיכים בחידוש הגינון בכיכרות בהתאם לעונות השנה. גב' אמזל ממשיכה להכין עוד תכניות להקמות אזורי גינון, חכו ותראו. בנוסף נפגשנו עם בעלי החברת הגינון לשם יישור קו בנושאים שונים לאחר חמישה חודשי פעילות בישוב. ב"ה הם עושים עבודה מקצועית ומצויינת, אך תמיד יש מקום לשיפור.

גינון4
גינון4
גינון7

בטיחות - חסמנו בבולדרים את הכניסות לנתיבים כדי למנוע כניסת רכבים אליהם. פעמים רבות אירעו במקום כמעט תאונות, והדבר מהווה סכנת חיים של ממש. בנוסף הנסיעה על האבנים המשתלבות הורסת את השביל וגורמת לנזקים קשים. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.
בטיחות7
בטיחות
בטיחות4

משטרה - הקב"ט יצא ליום עיון במשטרה במשותף עם הצבא ללמידה ולהכרת הממשקים בשגרה ובחירום.
משטרה

ביקור - יצאנו לביקור אצל בעל חברת פינוי הפסולת בישוב, ידידינו צבי כהן, לרגל חנוכת המשרדים החדשים של החברה. בירכנו אותו בברכת הצלחה וקיימנו דיון לגבי פינוי פסולת גושית בישוב לגביה יש לנו מחשבות לשינוי במערך. 

ביקור