מהנעשה במועצה, חודש סיוון תשפ"ג


ביקור שר השיכון - אירחנו לביקור את שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף, יועצו הרב מרדכי בבצ'יק, מנכ"ל המשרד הרב יהודה מורגנשטרן, קמ"ט אפוטרופוס במנהל האזרחי מר יוסי סגל, ועמם צוות בכירי המשרד. בביקור הצגנו את הישוב והתפתחותו האדירה בשנים האחרונות, ואת מגוון שיתופי הפעולה של המשרד עם הרשות בתחומים רבים, ועל כולנה היציאה לביצוע טיילת חתם סופר בשבועות הקרובים.

הצגנו בפניהם את המועצה ממגוון זוויות, וגולת הכותרת היתה סקירה מקצועית של גב' עמרן על הגידול של כ-20% בהכנסות והוצאות המועצה, עליה של כ-45% בגביית ארנונה מאזור התעשייה וכמעט שילוש של מספרי וסכומי התברי"ם כל זאת משנת 2018 ועד היום.

בחלקו העיקרי של הביקור פרסנו רשימת בקשות סיוע מהשר: קידום קו כחול שיאפשר שיווק עוד כ-850 יח"ד בתוך זמן קצר, הכללת עוד כ-820 דונם בתחום שיפוט הישוב לשם התפתחות הישוב בשנים הבאות, סיוע באישור כביש כניסה חדש לישוב שיקצר את משך הנסיעה בכ-7 דקות. בנוסף בקשנו מהשר סיוע מיוחד לחידוש מראה הישוב הוותיק ושיקום התשתיות הישנות, ועוד.

השר וצוותו התרשמו מאוד מהישוב ומהעבודה המקצועית הנעשית במועצה לאורך ולרוחב. במיוחד העלו על נס את ההיערכות הנכונה במניפת הצרכים לקראת אכלוס שכונת הנביאים. השר הבטיח לסייע ולעמוד לימין הישוב בכל הבקשות שהוצגו בפניו.

עובדים רבים נטלו חלק בהכנת הביקור, ואזכיר כמה מהם - גב' חלא מזכירת הלשכה שדאגה לכל הפרטים עד לאחרון שבהם, לגב' אמזל על הכנת המצגת המרשימה והמכבדת שיש לה חלק רב בהצלחת הביקור, לגב' עמרן על הצגת הזווית הגזברית במקצוענות מרשימה ולמרכז הקהילתי שאירח אותנו. תודה רבה לכן ותודה רבה לשאר המסייעים שלא הוזכרו.

ס ביקור שר13
ס ביקור שר
ס ביקור שר13

בינוי מוסדות חינוך - אירחנו לביקור את מר פארס טוויל סמנכ"ל משרד החינוך ומנהל מינהל הפיתוח ועמו יהודה כץ מתכנן מחוז צפון ויו"ש במשרד החינוך. בביקור הצגנו את צרכי הישוב הרבים בתחום בינוי מוסדות חינוך ומצוקת המקום הקשה שאנו סובלים ממנה. הראנו לאורחים את הבינוי המאסיבי שאנו מצויים בעיצומו ואת שכונת הנביאים שנמצאת בשלבי פיתוח מתקדמים והנחת תשתיות.

את המצגת הציגה גב' אמזל, שכמובן היא גם הוכנה על ידה, ובאמצעות נתונים מבוססים פרסה את התמונה המלאה של צרכי הישוב בחמשת השנים הקרובות לפי הפרוגרמה שהוכנה במסגרת תכנית האב. בפגישה השתתפו גם צוות חברת שי דגן המקדמת מטעם משכ"ל את בינוי מבני החינוך בשכונה החדשה. ב"ה זכינו בליווי של אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה.

בס"ד זה היה ביקור מוצלח מאוד ויצאנו ממנו עם הישגים נאים לטובת הישוב שאת פירותיהם נאכל בשנים הקרובות.

יישר כוח לצוות מחלקת החינוך על העזרה בהכנת הביקור ועמן גב' חלא מזכירת הלשכה ושאר העוזרים והמסייעים.

ס בינוי מוסח21
ס בינוי מוסח2
ס בינוי מוסח

מקווה טהרה - קיימנו ישיבה עם יו"ר המועצה הדתית הרב אלדד טובול ומזכירת המועצה הדתית גב' בוסי למיפוי צרכי הישוב בנושא מקוואות הטהרה עם הגידול הרב במספר התושבים, ולקראת בניית השכונה החדשה שתהיה מרוחקת מהמקוואות הקיימות. המקוואות הקיימות כבר מגיעות לסף הקיבולת ועל המועצות להיערך בהתאם. קבלנו החלטה לגבי המגרש בו נבנה את המקווה וכבר איתרנו מקור תקציבי להניע את הקמתו.

תשתיות מים - ביצענו חישוף של תשתיות המים במפגש הרחובות רבי מאיר ואדמורי חוסט. הדבר נעשה כחלק מפרויקט המיפוי של מערכת המים שיאפשר לנו לייצר מעגלי אספקה נפרדים ושליטה נכונה בלחצי המים לרחובות רבי מאיר, בית ישראל וחתם סופר.

ס תשתיות מים

גינון - התחדשנו באלמנטים עיצוביים המשולבים בפרחים יפיפיים בכיכר חתם סופר. יש עוד הרבה בקנה שמתוכנן עבורנו ע"י גב' אמזל, חכו ותראו.

ס גינון
ס גינון2

תן כבוד - ארגון הצלה בראשות הרב אלדד טובול יו"ר המועצה הדתית בשיתוף עם ארגון עמיחיל וגב' זאווי מהמרכז הקהילתי החלו בפרויקט הכשרה והתנדבות עם קשישים למניעת הדרדרות רפואית והפגת בדידות. הנשים החלו בהכשרת מע"ר והכשרה מיוחדת לבדיקת מדדים אצל מבוגרים. כל אחת מהמתנדבות תגיע מדי שבוע לקשישה קבועה ותוודא את מצב בריאותה. זוהי יוזמה חשובה ומרגשת. יישר כוח לעושים במלאכה.

ס תן כבוד

גיוס נהגים - בשיתוף המועצה חברת תנופה קיימה ערב גיוס נהגים. בערב אנשי החברה הציגו את אפשרויות התעסוקה בחברה במקצוע נקי ונעים ששכר נאה בצידו.

ס גיוס נהגים

ברוך הבא - אנו מקדמים בברכה עובד חדש במחלקת שפ"ע, אלחנן אברהם, שנכנס לעבודה כראש צוות במחלקה לצד רועי טיירי. ב"ה הוא עושה עבודה מצויינת לטיפוח הישוב. לכבודו השמשנו מחדש את הטרקטורון האדום, וכך יש לנו שני צוותים מקבילים שיכולים לטפל בכמות כפולה של משימות והן רבות בלי עין הרע.

ס ברוך הבא

וטרינר - קלטנו לעבודה לאחר תקופה ארוכה של ניסיונות גיוס, וטרינרית חדשה בעלת נסיון המועסקת גם כוטרינרית בבאר יעקב. עם כניסתה לעבודה היא צפויה להתמקד בהסברה, ובמידת הצורך גם באכיפה כנגד בעלי כלבים שאינם מחסנים את כלביהם ושאינם משובבים כנדרש, זאת לשם הגנה על בריאות הציבור.

גני ילדים - פרויקט הקמת 3 כיתות גני הילדים ברחוב בית ישראל עומד בשלבים אחרונים בהחלט. כעת הקבלן החל את סידור החצר, כולל הסדרת שיפוע החצר שהתברר כמשימה מורכבת למניעת הצטברות מי גשמים. בעז"ה גני הילדים יחנכו בתחילת שנת הלימודים תשפ"ד לטובת ילדי עמנואל.

ס גני ילדים

מתנדבים - באירוע שעשה קידוש השם בלתי רגיל השוטר הקהילתי יגאל יפרח הציל מקטיעה אצבע של פועל פלסטיני יחד עם עוד מתנדבי חירום מהישוב שקפצו מיידית לקריאה.

ס מתנדבים

השתלמות - מחלקת הבטחון יצאה ליום עיון תיאורטי ומעשי בהגנת הישוב. אם ה' לא ישמור עיר.

ס השתלמות

פרידה - מחלקת הבטחון ערכה אירוע פרידה מרבש"צ הישוב מרדכי מיסטריאל. מרדכי מילא את תפקידו ב-13 השנים האחרונות במסירות בשעות לא שעות. כולנו ראינו אותו עוזב את ביתו באמצע קידוש ויוצא עם רכבו לקריאת חירום. מרדכי מעתיק את מקום מגוריו מהישוב לעיר אחרת, ואנו נזכור אותו לטובה. עמיחי מאתר רבש"צ אחר שימלא את מקומו ובעז"ה יגוייס מחליף בקרוב.

ס פרידה

אנטנה - לאחר מאמצים רבים מול משרד התקשורת, קמ"ט תקשורת וחברות הסלולר, החלו העבודות להקמת תורן האנטנה מעל מבנה מלתחות הבריכה. האנטנה החדשה של חברת פלאפון תחליף את זו הקיימת מעל בנין המועצה, ועובדת היותה גבוהה הרבה יותר מוסיפה לבטיחותה. הצורך באנטנה ברור וידוע לכולנו וחשיבות קליטת סלולרית איכותית חשוב לשגרה וכמובן לחירום. כולנו מכירים אזורים רבים בישוב ומחוצה לה שאין בהם קליטה כלל, על כל הסיכונים הכרוכים בכך. למותר לציין שלפני שאושרה הקמת האנטנה על ידי הועדה לתכנון ובניה קבלנו את כל חוות הדעת המלמדות על כך שהיא תיעשה לפי תקן ובאופן שלא יפגע חלילה בבריאות התושבים, ועל כך נפקח. זהו הישג חשוב לטובת הציבור שיקבל שירות בסיסי זה באופן איכותי.

בריכה - בעז"ה הבריכה תפתח ביום ראשון הקרוב לציבור כמתוכנן. בכל השבוע האחרון עובדי מחלקת שפ"ע ועובדים נוספים ובראשם אורי גרובס עמלו סביב השעון להשלים את ההכנות, והתוצאות - בלי עין הרע. התחדשנו במקטעים שלמים שרובדו בדשא סינטטי, רכשנו שטיחונים נוחים ומתאימים ועוד ועוד. נשמח לראותכם כמנויים ומשתמשים בבריכה להנאתכם.

ס בריכה2
ס בריכה

התחשבות - לאחר מספר פניות שקבלנו מתושבים שילדיהם מתמודדים עם אלרגיות למאכלים מסוגים שונים, ואינם יכולים להגיע לגינות משחקים לאור הימצאות חומרים המסוכנים עבורם שם, ייעדנו עבורם את הגינה הנחמדה בפינת רחוב בית ישראל / הגר"א. קבענו שלטים סביב הגינה בבקשה מהתושבים שלא יכניסו לגינה מאכלים שיש בהם מרכיבים העלולים לגרום לאלרגיות, וכך גם ילדים אלו יוכלו לשחק כמו שאר חבריהם. יישר כוח לשלום רייכמן שקידם את הנושא.

ס התחשבות
ס התחשבות12

גידול - כחלק מהיערכות לגידול הישוב, התקשרנו עם משכ"ל לשם בינוי מוסדות החינוך בשכונה החדשה. מנהל הפרויקט מטעמם הוא מר יוסי כהן, שיש למועצה איתו ניסיון מוצלח במספר פרויקטים, ויחד נקדם את התכנון והבינוי עבור התושבים הוותיקים והחדשים. לקראת שנת הלימודים הקרובה נרכוש באמצעותם מבנים יבילים לפי הצורך כדי שיהיה פתרון עבור כל התלמידים.

מגרש מיניפיץ' - התחלנו בהכשרת מגרש מיניפיץ' בסמוך לתלמוד תורה חב"ד החדש. המגרש ישמש את המוסד בשעות הלימודים, ולאחריה יפתח לשירות כלל הציבור. תודה רבה לשמעון האלוף שסגר את הפינות.

מגרש מיניפיץ

התחדשות - במסגרת מתיחת הפנים למרחב הציבורי, קבענו שולחן פינג פונג בסמוך למתחם 6 גנים ברחוב הבעל שם טוב. יחד עם הגינון שבוצע שם והריהוט המהמם קבלנו פינה שהיא פנינת חמד. בנוסף הוקמה פינת גינון יפה באזור שביל הנחש עם אורנית לוהבת שתפרח ותצמח ותרענן את האזור. תודה רבה לגב' אמזל על היוזמה והביצוע.

ס התחדשות12
ס התחדשות

תאורת בטחון - התחלנו בפרויקט החלפת תאורת בטחון, מכספים שעמיחי הצליח להשיג מן הגורן ומן היקב. בפרויקט יוחלפו עמודים התאורה הישנים ויוחלפו גופי התאורה בחדשים ואיכותיים המתאימים לתנאי השטח.

ס תאורת בטחון

היערכות לחירום - אירחנו את מנהל מרחב מרכז ברשות המים, מר אריאל חג'בי, לשם קבלת מידע ותקצוב להיערכות הישוב לחירום למתווים שונים של משברי מים. הנושא מרוכז על ידי גב' גברא יחד עם יהונתן שעבלי, ובעז"ה נשיג תוצאות טובות.

ס היערכות לחירום

שפ"ח - אירחנו את הפסיכולוגית המחוזית גב' רייטר, להצגת העשייה של השירות הפסיכולוגי-חינוכי המנוהל על ידי עוז גליק. ב"ה היא התרשמה מאוד מהעשייה הרחבה בכל המסגרות ומהשירות האיכותי שניתן לתושבים. משה חזקיה ביקש תוספת תקצוב לשם עיבוי הפעילות, והיא הבטיחה לעשות את הניתן כדי לאשר את הבקשה.

מתנדב - מתנדב ותיק בכיבוי אש בישוב, בן ציון רז, קיבל השבוע תעודת הוקרה לרגל סיום קורס מפקדי תחנת כיבוי אש. כל הכבוד.