מהנעשה במועצה, חודש אב תשפ"ג


בין הזמנים - כמידי שנה מגיעים אורחים רבים לנופש בישוב בדירות שתושבים משכירים להם במחירים נאים. לרגל אירועי הקיץ פרסנו שרשראות דגלונים במקומות מרכזיים בישוב. ב"ה ישנה השתתפות רחבה באירועי הקיץ המאורגנים על ידי המועצה ובמרכז הקהילתי. ביום שני התקיים אירוע עם הזמר מוטי שטיינמץ ומקהלתו ברחבת אולם האירועים, אירוע מוצלח מאוד שמשך תושבים רבים שנהנו מאוד מההופעה ומהנלווה אליה. יישר כוח לכל העוסקים המלאכה.

אב בין הזמנים4
אב בין הזמנים45
אב בין הזמנים

חידוש מבנים - בימי החופשה ריכזנו את כל עבודות השיפוצים במוסדות החינוך. השנה התיכון עובר מתיחת פנים עם החלפת כלל התאורה במבנה, ריצוף מחדש של חלקים גדולים בבית הספר ועוד שיפורים והתאמות. גם גן רימון הממוקם מתחת לבית הכנסת המרכזי עובר שיפוץ מהיסוד, ופתח הכניסה לגן הועתק למיקום אחר ונוח הרבה יותר. בנוסף מבוצעות ההנגשות השונות עבור מוסדות החינוך. עם סיום השיפוצים סיימנו לחדש את כל מבני החינוך הוותיקים בישוב, ומעט 2 כיתות גן שאף עבורן בעז"ה יושג התקציב המתאים לקראת חופשת הקיץ הבאה. גב' אמזל נושאת בעול התכנון והביצוע של עבודות אלו יחד עם יהונתן שעבלי המפקח על העבודות בשטח. יישר כוח גדול לשניכם על עבודה מעולה.

אב חידוש מבנים2
אב חידוש מבנים90
אב חידוש מבנים
אב חידוש מבנים34

גינון - המשכנו בחידוש הפרחים ברחבי הישוב, וכן הוספנו פריחה ססגונית בכיכרות בתוך כלים מעץ.

אב גינון32
אב גינון3

הלל והודאה - קיימנו אירוע הודיה לציון הנס המופלא שזכינו לחזות בו: הצלתו של הילד מטביעה וחזרתו לשגרה בבריאות מלאה. לאירוע הגיעו רבים מתושבי הישוב ועמם כוחות ההצלה שטיפלו בו טיפול ראשוני בשטח, והרופא ד"ר שלום קורקוס שבהשגחה פרטית היה באזור וליווה אותו לבית החולים. היתה התרגשות גדולה לשמוע את התודות של האב ובנו, ניתן לראות את האירוע כולו כאן. חסדי שמים.

אב הלל והודאה2
אב הלל והודאה

אולם אירועים - המשכנו בהצטיידות ריהוט אולם האירועים. לאחרונה נרכשו גם מחיצות חדשות עבור האולם האירועים ואולם המרכז הקהילתי, וכן נרכשו שולחנות מלבניים וריבועיים איכותיים ויציבים שבעז"ה ישמשו לשמחות לשנים קדימה.

גני ילדים - השלמנו את פינוי המבנה היביל ממגרש 302 והצבנו אותו במגרש 304, במיקום בו יהיה מלבד מבנה זה עוד מבנה יביל נוסף חדש, שעתיד להגיע בסוף השבוע הבא. גם שלושת כיתות הגן ברחוב בית ישראל נמצאות לקראת סיום כשנשארו רק פינישים קטנים וסיום פיתוח החצרות. בנוסף העברנו את המבנה היביל שבחצר בית הספר אהל רחל למיקומו החדש כדי לאפשר רחבת חצר גדולה וראויה עבור התלמידות. במקביל אנו משלימים את ההיערכות לקראת פתיחת ארבעת גני חב"ד העוברים להפעלת המועצה בשנת הלימודים הבאה.

אב גני ילדים4
אב גני ילדים3
אב גני ילדים34
אב גני ילדים34
אב גני ילדים5

בני הישיבות - כמיטב המסורת הרב מאיר הרוש הכין תכנית עשירה עבור בחורי הישיבות לימי בין הזמנים. הפעם הגדלנו לעשות ומלבד כל הפעילויות שכבר התרגלנו להם, נוציא את הבחורים לטיול של יומיים שיכלול לינה בקמפוס באזור הצפון ומגוון אטרקציות, והכל באווירה ישיבתית שמורה ומפוקחת, ובהשתתפות הבחורים מכל המגזרים, העדות והגילאים. בלילה האחרון קיימנו רחצה לילית לבחורים בבריכה ובסיומה קומזיץ עד לשעות הקטנות של הלילה. לא נחסוך במשאבים לחיזוק ועידוד בחורי הישיבות - דור העתיד שלנו.

אב בני ישיבות

תשתיות מים - בשעות הלילה המאוחרות שבין שני לשלישי היתה הפסקת מים מתוכננת בחלק מהישוב לשם חיבור הבניין האחרון של נווה אור למערכת המים. העבודות נעשו בלילה לאחר חצות בהתאם למדיניות שקבענו ולפיה לא ייעשו עבודות תשתית מים בשעות היום כדי למזער את הפגיעה בתושבים מפני הפסקות מים. במסגרת העבודות הוחלף הגמל הישן בו היה מגוף בלבד, והוקם גמל מים חדש שיהיה סגור בארון עם כל הפרטים הנדרשים, לוכד אבנים, מונה קר"מ, מקטין לחץ, מד לחץ, פורק אויר, הידרנט וכל שאר האביזרים. על הדרך הזזנו את חיבור המים לבנין הראשון בשורה (צמרת עמנואל) שהיה ממוקם באמצע המדרכה והוא הוצמד לקיר החצר. יהונתן שעבלי היה בשטח עד לשעות המוקדמות של הבוקר ופיקח על העבודות שיעשו היטב, ופתר את הבעיות שהתעוררו במהלך העבודות, והיו רבות כאלו. יישר כוח.

אב תשתיות מים3
אב תשתיות מים
אב תשתיות מים 5

קו ביוב - קיימנו פגישה עם יו"ר תאגיד קולחי השומרון מר גלעד בן ארי ובה קיימנו דיון לגבי אחזקת קו הביוב שהקמתו מסתיימת בימים אלו, כמו גם לגבי אתגרים נוספים שבאחזקת הקו העובר באפיק נחל קנה, כדוגמת פגיעה מכוונת על ידי פלסטינים ועוד. נקווה שיהיו תוצאות חיוביות מעשיות לפגישה.

ציר בטחוני - לאחר מאמצים מרובים ותלאות אין סוף, אתמול (ה') יצא ונחתם מלפני מפקד פיקוד מרכז האלוף יהודה פוקס צו תפיסה לדרך שתשמש כציר בטחוני לגישה נוספת לישוב. תוואי הכביש מתחיל בשער 26 בסמוך לכיכר רבי מאיר, ומשם עובר דרך השכונה החדשה ויורד ישירות לציר 5066. זוהי בשורה חשובה לישוב שחיכינו לה כבר זמן רב ושנים רבות פעלו לקדם את הצו, אך ללא הצלחה. זהו אחד התוצרים מביקורו של האלוף בישוב לפני כחודש שהביאה להתגייסותו להשלמת ההליכים והוצאת הצו ללא עיכובים נוספים. בשלבים קודמים הצו לא השתכלל לכדי מימוש בשל התנגדויות של פלסטינים בעלי קרקעות שהתוואי עבר באדמותיהם הפרטיות. כעת הדברים נלקחו בחשבון והציר עובר במיקומים שבעז"ה לא יהיו כנגדם טענות של ממש. יישר כוח לקב"ט שפעל מול כל הדרגים עד לקבלת התוצאה המיוחלת.

אב ציר בטחוני12

חצר - נמשכות עבודות פיתוח החצר לבית הספר בית יעקב. ביום שני האחרון, כתוצאה מחסור זהירות של מפעיל הטרקטור נפגע קו החשמל העובר בשטח והיתה הפסקת חשמל במועצה ובסביבתה למשך כמעט כל יום העבודה. כתוצאה מכך היה עלינו לשנות את תכנית החצר בכמה מקומות למניעת פגיעה נוספת בקו. נקווה שהעבודות יסתיימו במהירות וללא תקלות לרווחת התלמידות.

אב חצר2
אב חצר34
אב חצר1

גני ילדים - נמשכות הכנות לפתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך. במהלך החודשהושלמו הקמות התשתיות לקראת הצבת היבילים בתחילת השבוע הבא. קיים פיקוח הדוק מטעם המועצה. במקביל צוות מחלקת שפ"ע עמלים להכין את גני חב"ד שעברו לניהול המועצה, ותיקנו ליקויים רבים שהיו בגנים וכן סיימו לצבוע חלק מהגנים מבפנים ומבחוץ. אנו מצויים במרוץ כנגד השעון להשלמת העבודות עד לתחילת הלימודים ב-א' אלול לבנים וב-ט"ו אלול לבנות. קיימים מספר אתגרים לא פשוטים שבעז"ה יבואו על מקומם בשלום לטובת כלל הציבור.

גני ילדים 3
גני ילדים1
גני ילדים

הולכים על נקי - השבוע הוכרז הבניין הזוכה בתחרות "הולכים על נקי" שנערכה על ידי המרכז הקהילתי בין הבניינים שהשתתפו בתכנית. הבניין הזוכה הוא חתם סופר 28, בו משמשת כרכזת הבניין גב' סגל שהיא ושאר דיירי הבניין התגייסו ועשו שינוי משמעותי בבניין. ב"ה המבצע הביא להשפעה חיובית בכלל הישוב שבעז"ה יהיה לה קיום לאורך זמן.

הולכים על נקי34

בטיחות - לקראת פתיחת שנת הלימודים התחלנו לצבוע את הניתובים ומעברי החצייה בכל הישוב, ובשבוע הבא אמורים לסיים את כל העבודות.

בטיחות אב
אב בטיחות
אב בטיחות3

זהירות - אסון כבד פקד את מודיעין עילית בפטירה בטרם עת של הרב בנימין פרגא ז"ל כתוצאה מהתייבשות במהלך טיול משפחתי, והותיר אחריו את אלמנתו עם עשרה יתומים. לאור זאת הבאנו מדריך טיולים מנוסה להרצאה מרתקת מלאת תוכן על מסלולי טיולים שונים שחלקם בלתי מוכרים, ובהרצאתו לימד את כללי הזהירות בטיולים וכן את ההיערכות הנדרשת לפני שיוצאים לשטח. שלא ישמע שוד ושבר.

אב זהירות

בטחון - במהלך החודש, הגיע רכב נוסף למחלקת הבטחון לצרכי המחלקה השוטפים. לצורך רכישתו הושג תקציב מיוחד ממשרד הבטחון וכן אותר על ידי הגזבר מקור תקציבי להשלמת התקצוב הנדרש. כעת הרכב יעבור שיפצורים וזיוודים לשם התאמתו למשימות הנדרשות ממנו.

אב בטחון

חווה - קלטנו במצלמה את עדר העיזים של שכנינו וידידנו משפחת אופנהיימר מחוות כרמים הקופצים ומדלגים במורדות תב"ע 120/2 שבעז"ה תבנה ותכונן במהרה. ניתן לראות בתמונה את המערה הסמוכה מאוד לישוב שהגישה אליה רגלית בלבד ומאתגרת.

אב חווה

בני הישיבות - כחלק מתכניות הקיץ לבחורי הישיבות נערך חידון מאתגר עם קליקרים. החידון כלל שאלות רבות על הישוב בעבר ובהווה, וב"ה היתה היענות רחבה והם נהנו מאוד. יישר כוח ליהושע זלצמן על עזרתו בנושא. כזכור, ביום ראשון הקרוב אנו מוציאים אותם למחנה בן יומיים מלאי פעילות וחוויה שלאחריהם הם יחזרו להיכלי הישיבות לשקוד על תלמודם.

אב בני הישיבות3
אב בני הישיבות
אב בני ישיבות

משטרה וקהילה - בשיתוף עם גורמי החירום (כיבוי אש, משטרה ומתנדבי ארגוני ההצלה) קיימנו אירוע חשיפה לפעולות של הגורמים השונים ולהתנדבות של התושבים. הוסברה החשיבות של הזהירות בדרכים, הודגמה פעילות לוחמי האש ואיחוד הצלה הפציצו בתצוגת תכלית מרשימה. יישר כוח לכל המתנדבים.

אב משטרה וקהילה
אב חידוש מבנים