מהנעשה במועצה, חודש שבט תשפ"ד


תושבים יקרים שלום רב, להלן חלק מפעילות המועצה בחודש החולף.

מבנים מסוכנים - כחלק ממהלך רחב של יישור קו והסדרת חוקי העזר בעמנואל, נכנס לתוקף בימים האחרונים חוק עזר מבנים מסוכנים. חוק זה קיים במרבית הרשויות והוא מקנה למועצה סמכויות להתערבות במקרים בהם קיים חשש ליציבותו של מבנה פלוני. החוק מאזן בין הצורך לדאוג לשלום הציבור ולחיי הפרט ובין הזכות של אדם לעשות בשלו כרצונו. אנו תקווה שלא נזדקק לעשות שימוש בחוק זה אף פעם. 

שבט מבנים מסוכנים - Copy

משמר אזרחי - השוטר הקהילתי רס"ב יגאל יפרח יצא בפרסום לגיוס מתנדבים למשמר האזרחי בעמנואל. כתנאי לקבלה לשירות, המתנדבים עוברים הכשרה שתתאים אותם לתפקידם, לאחר בדיקה שהם עומדים בתנאי הסף הנדרשים. במסגרת התפקיד המתנדבים מסיירים במרחב הציבורי בדגש על שעות הלילה, במטרה לחזק את הביטחון האישי בדגש על פעילות רכה ומאירת פנים מול בני הנוער.

שבט משמר אזרחי - Copy

מרכז קהילתי - הנהלת החברה למתנסי"ם פנתה אלינו בבקשה לשאת בעול ולאפשר לגב' הרשקוביץ', מנהלת המרכז הקהילתי, לתמוך בפעילות המתנ"ס באלפי מנשה, שמנהלו מגוייס כבר למעלה מ-4 חודשים. אין צורך לומר שנענינו לבקשה והיא תעשה את הנדרש כדי לסייע להם, ותשהה שם יום או יומיים בשבוע. נערכנו בהתאם ובעז"ה לא תהיה פגיעה בפעילות המרכז הקהילתי שלנו.

שבט מרכז קהילתי - Copy

אשכול יו"ש - ראש המועצה והגזבר יצאו למפגש עם מקביליהם במפגש של אשכול יו"ש לדיון ביעדי האשכול והרחבת השירותים אותם הוא נותן. מלבד התקשרויות קודמות שביצענו באמצעות האשכול, בימים אלו אנו מקדמים התקשרות דרך האשכול לשם הוזלה משמעותית בתשלומי החשמל השוטפים של המועצה, התקשרות שצפויה לחסוך עשרות אלפי ש"ח בשנה. יצוין שכל תושב לו מונה חשמל מתאים יכול לפנות לאחת מחברות החשמל הפרטי ולבחור להתחבר דרכה במקום מחברת החשמל, ולזכות להנחה בהתאם למסלול אותו יבחר. קיימות חברות רבות, הנה רק כמה מהן: אמישראגז, פזגז, אלקטרה.

שבט אשכול יוש - Copy

הערכת מצב - קיימנו ישיבת הערכת מצב אליה זומנו חברי המועצה עם כל מנהלי המכלולים ובעלי התפקידים הרלוונטיים במועצה. בישיבה רועננו וחודדו המשימות המוטלות על כל אחד מאיתנו לקראת תרחיש "עלטה", בו חלילה לא תהיה אספקת חשמל סדירה במשך מספר ימים, על כל המשתמע מכך. 

 

גני ילדים - מערכת הגשם האחרונה שנמשכה כ-15 ימים רצופים והביאה עמה כמויות אדירות של גשמים גרמו לנזק משמעותי למבני גני הילדים הזמניים שהוקמו לקראת שנת לימודים זו במגרש 304, בסוף רחוב הגר"א בסמוך לבית הספר התיכון ואהל רחל. הביסוס של המגרש נפגע, החצר נבקעה בכמה מקומות, ונוצר סדק בין שני החלקים של כל אחד מהמבנים. הקבלן המבצע יכנס לתיקון הליקויים לאחר שהאיזור יתייבש ויתאפשר לעשות את הנדרש כדי להחזיר את המצב לקדמותו. מצאנו פתרונות מיידים עבור תלמידות הגנים, שמטבע הדברים אינם אופטימליים, אך זהו המקסימום שיכולנו לעשות. נקווה שהתיקון ייעשה בהקדם והגנים יוכלו לשוב למקומם.

שבט גני ילדים 3 - Copy
שבט גני ילדים - Copy
שבט גני ילדים1 - Copy

ועדת התמדה - קיימנו ועדת התמדה רשותית של מחלקת החינוך ובכללה קידום נוער, יחד עם מחלקת הרווחה בשיתוף עם מוסדות החינוך בה עוסקים במקרים מורכבים כדי לגבש פתרון מערכתי המותאם לכל מקרה לגופו. הצלת חיים של ממש.

בחירות - השבוע התכנסה ועדת הבחירות המורכבת מכלל חברי המועצה, לשם בחירת חברי ועדות הקלפי לקראת הבחירות למועצה ולראשותה, העתידות להתקיים ביום שלישי, י"ח אדר א'. בכל אחת מחמשת הקלפיות ישנם שלושה בעלי תפקידים, יו"ר ועדת קלפי, סגן יו"ר וחבר ועדת קלפי, המתחלקים בין המפלגות המרכיבות את המועצה היוצאת. החלוקה עליה הוחלט הינה 9 חברים לסיעת ש"ס, 2 חברים לסיעת ק' (סלונים), 2 חברים לסיעת כח (כלל חסידי) ו-2 חברים לסיעת י (חב"ד). מצורפת בזאת הנחיות שנשלחו על ידי מנהלת משאבי אנוש לפני כ-5 חודשים ועודן תקפות ומחייבות. יחד נצלח תקופה זו בלא שעבודתנו המקצועית תפגע. שנזכה שתשרה בינינו האהבה והאחווה.

שבט בחירות - Copy
שט בחירות 2 - Copy

ביקור - אירחנו לפגישת כבוד והיכרות את מפקד אוגדת איו"ש הנכנס אל"מ יקי דולף. בפגישה הצגנו בפניו את צרכיו היחודיים את הישוב במרחב ואת הצורך בהפניית משאבים משמעותיים עבורנו לשם המשך חיזוקה של עמנואל. בפגישה הצטרף גם סא"ל אליצור טרבלסי קצין הגמ"ר חטמ"ר שומרון שכבר שנים מסייע לנו ומפנה לנו תקציבי התעצמות מסוגים שונים. ב"ה זאת היתה פגישה מוצלחת שנקווה שיהיו לה תוצאות טובות בשטח.

שבט ביקור - Copy
שבט ביקור2 - Copy

תכנון - בשעה טובה ביצענו הליך ההתקשרות עם חמשה מתכננים שיופקדו על תכנון מלא של כלל מבני החינוך והציבור בשכונת הנביאים וכן מספר מבני חינוך בתחומי הישוב הקיים. הליך זה מורכב משפטית ופעלנו בו לפי הספר להימנע מתקלות עתידיות שעלולות לתקוע את הפרויקטים כולם. ב"ה נגשו להליך אדריכלים בעלי ניסיון רב, ונבחרו הטובים והמתאימים ביותר. כל אחד מהם מופקד על צבר פרויקטים אחר, כדי שהעבודה תיעשה במקביל לשם עמידה בלוחות הזמנים. ההיקף הכספי המצטבר של הפרויקטים הם כ-200 מיליון ש"ח ואלו צריכים להיבנות בתוך שנים בודדות כדי לשרת את תושבי הישוב הקיים ואת משתכני השכונה החדשה. זהו אתגר לא פשוט שבעז"ה נעמוד בו.  

הורים- לאור הארה שקיבלנו מאחד מחברי המועצה, רכשנו משטח החתלה לאולם האירועים. מתקן זה יקל על ההורים הבאים לאולם לאירועים ולשמחות לטפל בילדיהם. נשמח לקבל הערות והארות שנוכל להמשיך ולעשות טוב.

שבט אמהות

חינוך - מנהל מחלקת חינוך יצא עם קב"ט מוס"ח למפגש של מנהלי מחלקות חינוך ובעלי תפקידים נוספים ברשויות ובמשרד החינוך לליבון סוגיות ודילמות העולות ברקע במצב שגרת החירום בה אנו שרויים. משה חזקיה הציג את המודל של עמנואל כסמל של שיתופי פעולה והתנדבות שסייעה לנו לצלוח את התקופה הזאת, וזכה לשבחים רבים.

תנופה - חידשנו בהשקעה כספית גדולה את הריהוט והציוד המשמש את בנות ארגון תנופה המאגד את הפעילות הבלתי פורמלית לבנות התיכון. גב' הרוש מופקדת על פעילות זו ועושה עבודת קודש, יישר כו

תחבורה ציבורית - כחלק מהקשר האמיץ של המועצה עם חברות התחבורה הציבורית, לוי שקולניק יצא לחברת תנופה להענקת שי לכבוד ט"ו בשבט למנהל האשכול ידידינו מר אורן אברהם, וכן לאנשי חברת אלקטרה אפיקים יניב מזרחי, עמית קמחי ואייל נחום. יש לנו עוד תכניות רבות לקידום ושיפור השירות כמו גם לתוספת קווים ותגבור קווים קיימים, כמה מהם נמצאים כבר בשלבים מתקדמים.

שבט תחבצ - Copy

מרכז קהילתי - אירחנו לביקור את מנהל המחוז החדש בחברה למתנסי"ם מר דורון חמו לפגישת עבודה ראשונה. בפגישה הצגנו את החזון של המועצה למרכז הקהילתי לשנים הקרובות ושוחחנו על המשך שיתופי פעולה עם החברה למתנסי"ם בכל התחומים.

שבט מרכז קהילתי

גני ילדים - מחלקת החינוך פותחת את הרישום לגני הילדים לקראת שנת הלימודים תשפ"ה ביום ראשון הקרוב ולמשך שבועיים וחצי. כלל הילדים בגילאים 3-5 (אלו שנולדו בין התאריכים כ"ד בטבת התשע"ט - כ"ז בטבת התשפ"ב) נדרשים להירשם באמצעות המערכת שהועמדה לרשותם. השנה צפוי גידול של כ-60 ילדים בין מספר הילדים המסיימים את לימודיהם בגני הילדים ועולים לתלמודי התורה ולבתי הספר לבין מספר הילדים הנכנסים לגני הילדים, וחשיבותו של הרישום היא קריטית לשם היערכות מתאימה ומדויקת לפתיחת שנת הלימודים באופן תקין. 

שבט גנים - Copy

ביטחון - ראשי הרשויות ביו"ש נפגשו עם מפקד פיקוד מרכז, האלוף יהודה פוקס. האלוף וצוותו סקרו את המצב באזורנו, ואת צפי האירועים לעתיד. האלוף ביקש להדגיש שעלינו להיות ערוכים לקראת מערכה צפונית והעלה את הצורך שכל תושב יצטייד במלאי לשעת חירום לפי המלצת פיקוד העורף, מבלי להיכנס לפאניקה. ראש המועצה העלה את הצורך הדחוף בהקצאת תקן נוסף לרבש"צ בישוב לאור הגידול במספר התושבים ועומס הפעילות הביטחונית. נקווה שבקשתנו תתקבל בקרוב.

חשמל - חברת הרי זהב הקימה חדר חשמל (טרנספורמציה) עבור בניני המגורים המצויים באמצע בנייתם בצמוד לטיילת, בסמוך לכיכר המלך דוד. חדר זה ישמש גם עבור המעון שעתיד להיבנות בסמוך מעברו השני של הכביש, ובהתאם לכך תוכנן חדר זה כך שיהיה בעל כושר חלוקת הספק מתאים.

כיבוי אש - אירחנו לפגישת היכרות את מפקד תחנת כיבוי שומרון הנכנס, סגן טפסר אבי בן סעדון שהחליף את אבישי שפיר שעבר לתפקיד אחר. העלנו בפניו את צרכי הישוב השונים שבתחום אחריותו, כמו עיבוי מערך המתנדבים וכן הצורך ביצירת שבילי אש סביב הישוב למניעת התפשטות דליקות מחוצה לו העלולות לכלות את גדר הישוב ולחדור לאיזורי המגורים.

כנס קבטי"ם - עמיחי הקב"ט יצא למפגש קבטי"ם שאורגן על ידי פיקוד מרכז, פיקוד העורף ומשרד הביטחון. במפגש רועננו הנחיות והוקנו כלים מתאימים עבורם לימים אלו.

צמיחה - בפעילות יפה של מרכז הצעירים התקיים בט"ו בשבט מפגש לרווקות בגילאי 18+ ולנשואות צעירות. במפגש נערכה סדנת שזירת פרחים מושקעת בכלים, ממנו יצאו עם זר שזור בתוך כלי יפיפה לבית. בנוסף התקיים לימוד בחברותות על משמעות ראש השנה לאילנות בחיבור להקשר אקטואלי ומעשי.

הצלה - ארגון הצלה קיים ערב מפגש למתנדבי הארגון ובמהלכו חולקו שישה מכשירי דפיברילטור למתנדבים מהסניף, ובנוסף חולקו שתי ערכות אפיפן. ציוד זה מהווה תוספת כוח משמעותית ויעזור בהצלת חיים בישוב ובסביבתו. תודה רבה.

מעון - לאחר מאמצים מרובים, בעז"ה ובחסדו קבלנו תקצוב ממשרד החינוך לבניית מעון יום בן 6 כיתות ברחוב הבעל שם טוב, בסמוך למרכז גיל הזהב, בסכום של למעלה מ-8.5 מיליון ש"ח. תכנון המעון התבצע על ידי החברה הכלכלית ונוהל על ידי גב' דגן מנכלי"ת החכ"ל, ובס"ד גם הקמתו תהיה על ידי החכ"ל.  כעת נקדם פרסום מכרז ונתחיל בעבודות מיד כשיהיה ניתן.

שבט מעון

טרקטורון - רכשנו טרקטורון נוסף בן ארבעה מקומות לשימוש מחלקת שפ"ע. על גבי הטרקטורון מותקנת מערכת התזת מים בלחץ גבוה ("גרניק") שתשמש אותנו לצחצוח יסודי של הרחובות. בחרנו במערכת זו לאחר בדיקה מקיפה שעשינו ברשויות אחרות להם מערכות דומות, ורכשנו את המתאימה ביותר לצרכנו. הוספנו ורכשנו מתאם שיאפשר שימוש במיכל המים לצורך כיבוי אש למקרה הצורך. כלי זה יכול להגיע לכל מקום בישוב בתוך דקות ולשפר דרמטית את המענה הישובי כנגד מקרי שריפה. בנוסף רכשנו נגרר חדש שישרת אותנו לנשיאת הכלי לטיפולים השוטפים. נעשתה עבודה רבה ומורכבת להשגת התקציב, יישר כוח ליעקב רנד ולגב' עמרן, לעמיחי אזולאי הקב"ט ולמנכלי"ת החכ"ל גב' דגן על שיתוף הפעולה בדרך לאיגום התקציבי היצירתי שביצענו. גב' גברא אף היא עמלה על סגירת הפינות מול הספקים השונים.

שבט טרקטורון

הגנה עצמית - על רקע האירועים שהתרחשו בארץ הקודש לפני כ-110 ימים נערכו סדנאות הגנה עצמית בשיתוף פעולה של המרכז הקהילתי עם אשכול רשויות יהודה ושומרון. בארבע סדנאות נפרדות השתתפו נשים, נערות פרויקט היל"ה, גברים ונערים, כשהתכנים מותאמים לציבור חרדי באופן מלא. יישר כוח לגב' זאווי על חלקה בקידום הסדנאות.

שבט הגנה עצמית

קידום הבריאות - קיימנו ערב מיוחד בנושא תזונה בריאה לנשים, ובו הועברה הרצאה מרתקת מאת הרב והדיאטן ניר כהן אשר פתח בנתונים מפתיעים על החברה החרדית ועל תזונה בריאה בראייה אמונית. בסוף הערב קבלה כל אחת ספרון מיוחד המתייחס לתזונה בריאה לפי פרשיות השבוע ואירועים במעגל החיים היהודי. הספרון זמין כאן.

שבט קידום הבריאות1

עוקף - בתקופה האחרונה החלו העבודות לסלילת כביש עוקף פונדוק. כביש זה עתיד לעקוף את הכפר מצידו הדרומי-מזרחי ולייתר את המעבר בו על העומסים הרבים שיש בו והסיכון הביטחוני הכרוך בכך. בעקבות לחץ כבד של ראש המועצה יחד ראשי הרשויות ההליכים קודמו בזריזות רבה, והחלו בפריצת הציר. בינתיים כבר הרסו מספר מבנים שהוקמו בתוואי הכביש במטרה לסכלו ולעכבו. צפי סיום העבודות הוא בעוד שנה וחצי, ונקווה שיעמדו בלוחות הזמנים.

שבט עוקף 2
שבט עוקף

הנחה - ביוזמה של גב' רייכמן ממחלקת הגביה הוצאנו פרסום מעוצב לתושבים לגבי הגשת בקשה להנחה בארנונה לשנת הכספים החדשה. זאת יוזמה חשובה להנגשת המידע לתושבים ועידודם למצות את זכויותיהם. תודה רבה.

שבט הנחה

ט"ו בשבט - לרגל ט"ו בשבט המתינה לכל אחד מאיתנו ערכה מכובדת של פירות יבשים ועציץ מקסים, ביוזמה ובביצוע של מנהלת משאבי אנוש גב' יצהרי. זאת היתה הפתעה נעימה לכולנו, וגם אלו מבין העובדים שאינם נמצאים בבנין המועצה אלא במוסדות החינוך וכדו' קיבלו את הערכה בטיפול אישי לכל אחד. יישר כוח.

שבט טו בשבט

הטסת רחפנים - עמיחי יצא יחד עם צוות אבטחת הישוב להשתלמות למתקדמים של הטסת רחפנים, בתנאי מזג אויר מורכבים ולמול מתווים שונים של הפרעות. בנוסף הם למדו לתפעל את הכלי ולמצות את יכולותיו תוך שמירה על תקינותו לאורך זמן.

אנטנה - עם הפעלתה הסדירה של האנטנה החדשה של חברת פלאפון מעל מבנה הבריכה, חברת פלאפון פירקה את האנטנה שהיתה מוצבת על גג בנין המועצה שנים רבות. אנטנה זו, בניגוד לחדשה, היתה מהדור הקודם ובטיחותה פחותה מהחדשה. יצויין שמבדיקת קרינה שנערכה לאנטנה החדשה עולה שהיא עומדת בכל התקנים והדרישות כמתוכנן, וכאמור - נבדוק אותה מעת לעת לוודא את הדברים.

שבט אנטנה1

מגרש - בעקבות בקשות שעלו מתושבים, אסף כהן רכש וחיבר רשת למגרש הממוקם בסמוך לשביל הבטחון לרווחת והנאת המשתמשים במגרש. כל הכבוד.

מצלמה - העתקנו את המצלמה הטרמית שהיתה ממוקמת על גג בנין פרטי ברחוב הגר"א למיקום מתאים יותר באזור הכניסה לישוב. מצלמה זו לא פעלה כבר תקופה ארוכה כדי לא לפגוע בפרטיות דיירי הבניינים החדשים שנבנו בסמוך אליה, וכעת היא חודשה, הותקנה ונותנת עבודה. יישר כוח לגב' גברא ולקב"ט על הוצאת הדברים אל הפועל.

 

הילולה - במוצאי השבת האחרונה קיימנו הילולה מרכזית באולם האירועים לזכרו של סידנא רבי ישראל אבוחצירא זכר צדיק וקדוש לברכה, הבבא סאלי, לרגל יום השנה ה-40 לפטירתו. סביב שולחנות ערוכים התכנסו מאות מתושבי הישוב לסעודת מלווה מלכה עשירה, שנפתחה בדברים מפי הרב מנשה זליכה ששבת בעירנו, ולאחריו נשאו דברים רבני הישוב לכבודו ולזכרו של קדוש ישראל. לאחר מכן היתה ההופעה המרכזית של הזמרים ישראל איבגי ויובל טייב, שהנעימו בשירה ובזמרה בהשתתפות מלאה של ציבור המשתתפים. עזרת הנשים אף היא היתה מלאה ועמוסה. יוזכר שזכינו לפני מספר שנים לקרוא שם לרחוב בשכונת צמודי הקרקע על שמו של אותו צדיק - רבי ישראל אבוחצירא. התודה והברכה לגב' בוסי רכזת התרבות על הוצאה אל הפועל של אירוע יוצא מן הכלל, שב"ה הצליח למעלה המשוער, ליו"ר המועצה הדתית הרב אלדד טובול ולמשפחת טובול על השתתפותם בחלק מהוצאות ערב קדוש זה. זכותו תגן עלינו.

שבט הילולה 7
שבט הילולה2
שבט הילולה5
שבט הילולה4
שבט הילולה 6
שבט הילולה
שבט הילולה3

גני ילדים - לאחר עיכובים רבים כתוצאה מהמצב הביטחוני, הותקנו השבוע מתקני המשחק בגני הילדים החדשים שברחוב בית ישראל, ובימים הקרובים יסיימו את סידור החצרות. החברה ממנה הוזמנו המתקנים במקור הפסיקה לפעול על רקע המצב השורר בארץ הקודש, ועל כן פעלנו להזמנה מחברה אחרת של מתקנים תואמים, כך שהתוצאה הסופית ב"ה מעולה.

חתימות - ביוזמה מקסימה ובביצוע נהדר של מזכירת הלשכה, גב' חלא, היא הכינה עיצוב מחדש של החתימות במיילים המשמשים את עובדי המועצה. בעיצוב היפיפה מופיע כמובן סמלה של עמנואל ומובנים בו כל הפרטים באופן אחיד, ברור, מסודר ומכובד. זהו המשך של הרענון בשלטי הכניסה לחדרי העובדים במועצה ולשאר השלטים במועצה שנעשה על ידה. יישר כוח.

מוכנות - בשבת האחרונה אירעה חדירה לישוב אדורה שבדרום הר חברון. 3 מחבלים חדרו לישוב והסייר שהגיע למקום החדירה נורה ונפצע באורח בינוני. הכוחות קפצו למקום ולאחר סריקה אותרו המחבלים ונוטרלו. כדי להפיק לקחים מאירוע חמור זה שרק בניסים וברחמי שמים הסתיים ללא נפגעים בנפש, עמיחי הקב"ט ואביתר הרבש"צ יצאו לסיור הפקת לקחים ותחקור האירוע לפרטיו. בתחקיר נוקב עלו פערים בהיערכות ובמוכנות ובאופן הפעלת הכוח. בעז"ה הם פעלו ויפעלו להטמיע את הלקחים הנדרשים בצוות ההגנה של עירנו. 

מגויסים - הצוות המגויס ממשיך בכל עת באימונים כמוכנות לכל צרה שלא תבוא. חלקם נעשים ברחבי הישוב כפי שכולנו רואים מפעם לפעם. חלקם נעשים במתחם הבריכה המשמש אותם בתקופה זו, והשבוע הגיע למקום מדריך מקצועי שאימן אותם וקידם אותם רבות, וכן הגיעו צוותי מד"א והעבירו הכשרות לאנשי הרפואה מביניהם. שומרים על כוננות.

 

סלילה - השבוע נסללה מחדש החניה של בנייני נווה אור וצמרת עמנואל ברחוב רבי מאיר. קדמה לסלילה קרצוף של האספלט, ויום לאחריה החניה נסללה מחדש כולל כל אזור החיבור בין רחוב רבי מאיר לרחוב אדמורי חוסט. היציאה שתוכננה מלכתחילה מהחניה ישירות לרחוב אדמורי חוסט תחסם, לפי הוראת יועץ התנועה, לאור הסכנה המוחשית הנשקפת למשתמשי הדרך בשל הקרבה לצומת רבי מאיר. האספלט שקורצף פונה לקטע המחבר בין רחוב אדמורי חוסט לנתיב רבי נחמן מברסלב, מקום בו היו שלוליות ולא היה ניתן לעבור בו בימות הגשמים, בתקוה שכעת המצב ישתפר.

גינון - השבוע צצו פרחים צבעוניים מרהיבים מהפקעות שנשתלו לפני כשבועיים. בכיכרות, במספר גינות ובמיקומים נוספים ניתן לראות אותם להנאת התושבים. בנוסף האורנית הלוהבת שנשתלה באזור שביל הנחש ברחוב בית ישראל נתפסה היטב והחלה לטפס ולהתפשט.

מיחזור - לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה פרסנו מספר מתקנים לאיסוף בקבוקי זכוכית לשם מיחזורם ברחבי הישוב. זוהי דרישה של המשרד באמצעות תאגיד "תמיר" המופקד על מילוי הוראות החוק. רועי טיירי עבד קשה כדי לתקתק את הצבתם מחדש, תודה רבה.

מידע - צוות היקל"ר בראשות אבידן סייגון קיים פגישת עבודה והיכרות עם לוי שקולניק, שהחליף בתפקידו את שלום רייכמן. בפגישה הם חידדו את המשימות המוטלות עליהם ואת חלוקת העבודה. בנוסף קיימנו ישיבה משותפת של לוי ושלום יחד עם יו"ר ועדת התחבורה הרב יחיאל כהן להעברת מקל מסודרת, ובסופה הענקנו לשלום תעודת הוקרה על תקופת עבודתו במועצה.