מהנעשה במועצה חודש אדר א' תשפ"ד


תושבים יקרים שלום רב,

ביטחון - לאחר מאמצים רבים הצלחנו לקבל הקצאה כספית של פיקוד העורף לשדרוג ציר הביטחון והגדר ההיקפית בסכום של 4,200,000 ש"ח. סכום גבוה זה יאפשר לנו לטפל באופן יסודי בכל הליקויים ולחזק את ביטחון הישוב באופן משמעותי לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. עמיחי לא נח ובזכות פעולותיו והתעקשותו קבלנו את ההקצאה, יישר כוח. אם ה' לא ישמור עיר

אדר א ביטחון

מערכת המים - במסגרת המלחמה בפחת מים מהמערכת הישובית הנמצאת באחריות המועצה, ביצענו עבודות להחלפת מקטע בקו מים שזוהתה ממנו נזילה. העבודות נעשו בצומת הרחובות הגר"א ובית ישראל שם נצפתה זרימה עקבית של מים, שלפני כ-3 שנים כבר זוהתה וטופלה, אך בתקופה האחרונה היא שבה לנבוע. פתחנו את הכביש תוך הקפדה על תנועת כלי רכב במקביל כדי שלא להקשות על התושבים ולא לשבש את פעילות התחבורה הציבורית, והתגלה שיש בצינור חור ענק. עם השלמת החלפת הקו הבור כוסה, ובעוד מספר ימים נבצע תיקון אספלט שיכלול ריבוד מחדש של כל הצומת, על הליקויים הנוספים שיש באזור.

א מערכת המים
א מערכת המים2

 

חזרה - קידמנו בברכה את איציק אהרוני ממחלקת הרווחה ואת שלומי הרשלר מהשפ"ח עם שחרורם מהגיוס הארוך וחזרתם לעבודה. היעדרותם היתה מורגשת מאוד ויש בלי סוף עבודה שממתינה להם. נקווה שגם שאר העובדים המגויסים ישוחררו ונוכל לשוב לעבודה סדירה בקרוב.

 

מחשבים - בפעילות נמרצת של יעקב הגזבר הוא השיג תרומה של 20 מחשבים ניידים איכותיים מעודפי חברת אינטל. לאחר בדיקה שלהם נבחר לאלו מטרות הם ישמשו. יישר כוח.

א מחשבים

העצמה - תחת הכותרת "גם את תצאי לעבודה" יצאה לדרך סדנה לנשים בהובלת מחלקת הרווחה ובשיתוף אשכול יו"ש. במפגש הראשון מתוך 11 חולקו לנשים כלי כתיבה תגים אישיים וכיבוד עשיר והחלו בהעברת התכנים. יישר כוח לעוסיו"ת גב' רקאנטי וגב' נעמה פורת שיזמו והן מובילות את הסדנה.

א העצמה 2
א העצמה

טיילת - חזרנו לעבודות להקמת טיילת חתם סופר. בינתיים מצבת העובדים מצומצמת ועל כן ההתקדמות איטית, בתקווה שבקרוב ישתנו פני הדברים. בשלב זה מקימים את הקיר שיתמוך את כביש הירידה הרחב והמחודש מרחוב חתם סופר לטיילת ובהמשך יוקם קיר לתמיכת הכביש לכל אורכו.

א טיילת

משנכנס אדר - בפעילות נחמדה של המרכז הקהילתי קושט המבנה באווירת ימי הפורים, ובפעילות יפה נוספת אוספים מצרכים לצורך הכנת משלוחי מנות למגויסים ומפונים בשיתוף פעולה עם מוסדות החינוך. גם בכניסה למועצה נתלה שלט שמכניס אותנו לאווירה המתאימה.

א משנכנס אדר3
א משנכנס אדר
א משנכנס אדר2

תחבורה ציבורית - במסגרת שיפור השירות בתחבורה הציבורית לוי שקולניק עמל לאחד את כלל התחנות של כל הקווים בבני ברק. עד כה היו תחנות ששימשו רק חלק מהקוים, דבר שגרם לבלבול רב וטרחה מיותרת. לוי ישב והכין תכנית חדשה ומאוחדת של כל הקווים והתחנות וכעת התחנות הפעילות משרתות את כל הקווים - 388, 389, 487 ו-589. יישר כוח. זאת גם הזדמנות לבשר שבעז"ה השנה לא יהיו ביטולי קווים בחודש הרמדאן למרות המחסור בנהגים, לאחר פעילות מאומצת של לוי מול הגורמים הרלוונטיים במשרד התחבורה ובמנהל האזרחי. כל הכבוד.

א תחבורה ציבורית 3
א תחבורה ציבורית

פסק זמן - בשבוע הבא יוצאות חלק גדול מעובדות המועצה והחכ"ל לימי השתלמות בתנאי נופש, בימים ראשון עד רביעי. מטבע הדברים השירות לציבור יהיה מצומצם יותר והודענו על כך לתושבים. לפי החלטת ההנהלה ימים אלו יוכרו כימי עבודה באופן מלא לרווחת העובדים. נמתין לחזרתכם בכוחות מחודשים לעשייה משותפת ביום חמישי. חופשה מהנה!

בחירות - ביום שלישי האחרון התקיימו הבחירות למועצה ולראשותה. לאחר מערכת בחירות תוססת שנמשכה כחודש ימים מימשו 2,167 תושבים את זכותם להצביע מתוך 2,845 בעלי זכות בחירה - למעלה מ-76.5 אחוזי הצבעה. 1,318 בחרו בראש המועצה הנוכחי לקדנציה נוספת בראשות המועצה.

 

אלו התוצאות לראשות המועצה במלואן:

 

המועמד

מספר הקולות

אליהו גפני

1,318

יהודה שפיצר

565

רפאל ברוך ששון

204

נריה גירפי

75

 

 

אלו התוצאות לרשימות שהתמודדו לחברות במועצה וחלוקת המנדטים בין הרשימות:

 

רשימה

מספר קולות

מנדטים

ש"ס

950

5

ק

391

2

י

364

2

כח

175

-

יד

174

-

דרך

83

-

דגל

25

-

ג

5

-

 

 

 

חברי המועצה הנבחרים הם:

 

ש"ס - אופיר שמחי, עזרא גרשי, עדי טרוזמן, שלום שרעבי, אברהם חדד

 

ק - משה אייזנבך, יצחק וינבך

 

י - ישראל שטיפל, בן ציון דנציגר

 

גב' נהרי ממחלקת הרווחה פיקדה על ניהול מערכת הבחירות ודאגה לכל הנצרך כדי שהיא תתנהל כראוי. בזכות עבודה מאומצת שלה מאחורי הקלעים, במקצועיות ובהגינות מלאה, הבחירות עברו ללא אירועים מיוחדים. הקלפיות היו מוכנות, שלטי הכוונה וכל פרט מידע אחר היה נגיש לכולם. יישר כוח, זאת היתה בחירה מצוינת ב"ה.

 

מטבע הדברים לאחר יום הבחירות אזורי הקלפיות מלאים בחומרי תעמולה, ועל כן נערכנו לכל מראש ועם סגירת הקלפיות נוקתה כליל חצר בית הספר חיה מושקא וכל אזור גן הילדים שברחוב הבעש"ט 46. רחמים דאג שלא תשאר פיסת נייר כדי שהלימודים יחזרו למסלולם ללא הפרעה כבר למחרת בבוקר, וכן כל הצוות עמל כדי לסלק את המודעות שנתלו בכל פינה מהמרחב הציבור ולהחזיר את החיים למסלולם.

 

בצהרי יום רביעי העובדים הפתיעו את ראש המועצה והביאו לו עוגת הפתעה והרימו כוסיות לחיים, וכן תלו שמשונית עם איחולי ברכה מכל העובדים.

 

נאחל הצלחה למועצה החדשה שיחד עם עובדי המועצה, החברה הכלכלית והמרכז הקהילתי, נקדם את עמנואל מעלה מעלה בשיתוף פעולה, אהבה ואחוה, ונזכה להמשיך לשרת את הציבור באמונה ובמסירות, וה' ישרה ברכתו בכל מעשי ידינו.

משנכנס אדר - מנהלת משאבי אנוש ערכה שני אירועים לרגל חודש אדר לעובדות המועצה. האירוע האחד שהתקיים ביום שני עבור עובדות המטה, והאחר ביום רביעי עבור הסייעות, המלוות ועובדות המרכז הקהילתי. באירועים היו חדר בריחה חוויתי, עמדת צילום, קריוקי והפעלה לאורך כל הערב. ב"ה היו אלו אירועים מוצלחים מאוד, יישר כוח לגב' יצהרי שלא מפסיקה לחדש למעננו. למטה תוכלו לראות מכתב תודה שקבלנו מהמשתתפות.

יוצא מן הכלל - במסגרת המרכז הקהילתי קיימנו לכל המשפחה הצגה מרגשת ומשעשעת מבית הפקות ארגון "משמחי לב" עם עופר הלוי, ובה הופיע גם ילד תסמונת דאון שחלם להופיע על במה והגשים את חלומו כאן אצלנו. מרגש מאוד.

הנדסה - מחלקת ההנדסה התחדשה במחברות ממותגות יפיפיות, המשמשות את עובדי המחלקה והבאים בשעריה. יישר כוח לגב' רנד על הביצוע.

כיכרות - סיימנו את הקמות הגינון בכיכר מרן ובכיכר המלך דוד, ובכך ניתנה להם צורתם הסופית. במקביל הקבלן המבצע הגיע לכמה תיקונים באבנים המשתלבות, עבודה שתסתיים בימים הקרובים.

 

הנגשה - רכשנו מתקן החתלה לאולם גוונים לתועלת ולנוחות האמהות הבאות למשחקייה, זאת לפי בקשת אחד מחברי המועצה שהאיר את עינינו בצורך זה. המתקן מצטרף לזה שכבר הותקן באולם האירועים. נשמח לקבל הערות והארות תמיד מכולכם.

 

בטחון - רכשנו רכב נוסף מדגם טיוטה היילקס למחלקת הבטחון עבור פעילות סייר קרקעות. הרכב נרכש בכספים שהשגנו ממשרד ההתיישבות עבור הפעלת מערך סיור קרקעות במרחב שמסביב לישוב שמטרתו מניעת השתלטות פלסטינית על אדמות, ולאפשר את התפתחות הישוב בטווח הארוך. יישר כוח לעמיחי, לגב' גברא ולגב' ולד על הטיפול בנושא.

 

רבבות אפרים - התקדמנו עם הקמת העמודים עבור ההצללות בגינות המשחקים החדשות בנתיב רבבות אפרים. בקרוב ממש הגינות יוקמו לרווחת התושבים. לצערנו עקב המצב קיים קושי גדול בהבאת פועלים ועל כן קצב ההתקדמות נמוך בהרבה מזה שהיינו רוצים.

א רבבות אפרים
א רבבות אפרים1

עובדים יקרים שלום רב,

 

צמיחה - דו"ח מיוחד שפרסמה מועצת יש"ע מלמד שעמנואל היא המועצה המקומית בה חל בשנת 2023 גידול של 7.4% במספר התושבים, שיעור הגידול הגבוה ביותר מבין המועצות המקומיות. זוהי השנה השלישית ברציפות שעמנואל מובילה בשיעור הגידול, ונתון זה מבטא את מיצובו של הישוב כמוקד משיכה לציבור החרדי המבקש לקבוע את מקום מגוריו בישוב מתפתח ופורח.

אשפה - מספרנו את מיכלי האצירה המשמשים לפינוי פסולת עם מספרים ברורים ובולטים. תפקידם הוא לאפשר בקרה ותכנון יעיל של הנפת המיכלים לפי תכנית הפינויים והיא נותנת בידינו כלים לארגון מדויק שלהם.

א אשפה

כיבוי אש - נפגשנו פגישת סיכום ופרידה עם מפקד תחנת כיבוי שומרון היוצא סגן טפסר אבישי שפיר. בפגישה הוא שיבח את מתנדבי יחידת הכיבוי בעמנואל, צוות מתנדבים יקרים המקפידים על הכשרות עיתיות ומוכנים בכל עת לכל קריאה, ואת מחלקת הבטחון והמועצה על הקצאת משאבים לנושא חשוב  זה. בסוף הפגישה הענקנו לו שי לאות הערכה על עבודתנו המשותפת בשנים בהם מילא את תפקידו באזורנו.

א כיבוי אש

אשת חיל - במסגרת סדנאות אומנות "אשת חיל" המתקיימות במרכז הקהילתי השלימו את לימוד יצירת היצירות בטכניקת גילוף, וכעת עבור ללמוד טכניקה ייחודית לשימוש בצבעים "פורינג". דברים מדהימים.

 

תעסוקה - מחלקת הרווחה מקדמת יוזמה חשובה של עידוד תעסוקה. בסדרת סדנאות שתועברנה על ידי מרצות מובילות, יקנו למשתתפות בהן כלים להתקדמות, הגשמה עצמית והגדלת ההכנסה המשפחתית והכל כאן - קרוב לבית. צאו והתפרנסו.

פינוי אשפה - לאחר משא ומתן ארוך מול המפעל למחזור פסולת באזור התעשייה הגענו עמם להסכמות מרחיקות לכת, שיחסכו למועצה סכומים אדירים מידי שנה בשנה. חשיבותו של ההסכם הוא בשל היותו בלתי מוגבל בזמן והעבודה שהוא כולל את קליטת הפסולת הביתית ללא תשלום גם לאחר הגידול המסיבי הצפוי בכמויות הפסולת אותן יהיה על המועצה לפנות בשנים הקרובות.

נערות - התחלנו קורס לאיפור מקצועי לבנות המשתתפות בקידום נוער. זהו קורס מושקע ביותר שקודם על ידי מחלקת החינוך בריכוזה של גב' ענבר העושה עבודה יוצאת מן הכלל עבור התלמידות, הזורעים בדמעה ברינה יקצורו.

מקלטים - בתקופה האחרונה תושבים בבנינים הותיקים המבקשים להרחיב את דירתם נתקלו בבעיות חוזרות ונשנות באישור התכנית מול פיקוד העורף. פיקוד העורף דורש הוכחת קיום פתרון מיגון לכל דירה כתנאי למתן היתר בניה, ותושבים נדרשו להגיש תכניות שוב ושוב בלא שהאישור ניתן להם. פעלנו מול המהנדס הראשי של מרחב ירושלים, דן ומרכז בפיקוד העורף, ולפי הוראותיו ערכנו מפה כללית של כל המקלטים בישוב בטיפוסים השונים הקיימים, באופן שמציג במדויק את גדלי המקלטים, המרחק של כל דירה מהם ושיוך כל דירה למקלט פלוני. כעת בעז"ה יהיה ניתן לקדם היתרי בניה בלי להיתקע באבן נגף זו. יישר כוח לגב' רנד וגב' יפרח ממחלקת ההנדסה שלא הרפו מהטיפול בנושא עד להשגת הפתרון המוצלח.