עמנואל המתחדשת קשובה אליכם

 

אחי תושבי עמנואל!

שלום וברכה!

כברת דרך ארוכה עברה עירנו עמנואל מאז שראשוניה פרצו את הדרך ועלו על הקרקע להקים עיר ואם בישראל, זוכים אנו עתה לקטוף את הפירות, כאשר החזון של עמנואל מגשים את עצמו בשנים האחרונות, הישוב הופך לעיר, והחזון להקים עיר חרדית נוספת הופך למציאות.

בשלושת השנים האחרונות מאז כניסתי לראשות המועצה שמתי דגש לאורך כל הדרך להפוך את החשיבה עם הפנים קדימה, לא לחשוב על עמנואל עם 1,000 משפחות, אלא כבר עכשיו לתכנן את עיר העתיד, כעיר של עשרות אלפי תושבים, ומשכך צריך להגדיל ראש ולהגביר שאיפות, גם בתכנון גבולות העיר, גם בפיתוח סביבתי, גם בתחבורה, גם בתעסוקה ובמסחר, וכמובן גם בחינוך ובניית בתי ספר חדשים, ובעצם מה לא...

לתושבי עמנואל לא צריך לספר על העשייה שמובילה כיום המועצה המקומית בעמנואל, הם יודעים היטב כי אחרי שנים רבות של קיפאון זה לראשונה נבנה בניין בית ספר נוסף בעיר כמו גם מבנה מרשים למעון-יום, זה לראשונה כ-2,000 דירות שישלשו את מספר תושבי העיר נמצאים בשלבי בינוי. הם גם יודעים כי אנחנו בדרך לחנוך את מרכז התרבות העירוני עם חדרי ספח ומשחקייה בעלות כוללת של למעלה מ-10 מיליון ש"ח, והם גם יודעים כי מרכז מסחרי נוסף עולה על הקרקע, כמו גם מכרז חדש של תחבורה שהולך להתחיל בחודשים הקרובים.

את התנופה שיש בעמנואל כולם יודעים כאן, ועל זה מיותר להרחיב, אך מה שכן, עמנואל נמצאת כיום בצומת דרכים ששנים רבות לא הייתה בה, תקופת זמן בה ניתן להפוך את עמנואל לעיר עם עשרות אלפי תושבים, שכונות על גבי שכונות, קהילות נוספות, מוסדות חינוך ותרבות, תנופה אדירה שכל אחד מאתנו יתברך ממנה, אבל בשביל כך אנחנו צריכים גם את התושבים שישמשו לעמנואל החדשה כ"שגרירים".

לא ברור כמה גדול חלון הזמן שיש לעמנואל, יש לנו כיום אופציה ששנים לא הייתה, ולכך בשיתוף פעולה עם התושבים היקרים שיביאו את דברה של עמנואל ואת הבשורה העולה מהרי השומרון בכל קצווי ארץ, נוכל ביחד לעשות בס"ד את הקפיצה הגדולה ולבנות ביחד את העיר החרדית הגדולה הבאה.

המועצה המקומית כבר חושבת בגדול ומתכננת בגדול, שותפי לדרך סביב שולחן מליאת המועצה אף עם שותפים לחזון וצופים את העתיד, ולכך בכוח הרבים ובשותפות של כל התושבים נוכל בס"ד להרחיב את גבולות העיר, ולהגשים את החזון הנבואי "עוד תטעי כרמים בהרי שמרון נטעו נטעים וחללו".

בתפילה, ביחד, באחדות ובכוחות משותפים, זה אפשרי!

כי עמנו – א-ל!

 

שלכם ולמענכם

אליהו גפני - ראש המועצה