שעות הפעילות בספריה:

הספריה פתוחה כל יום בשעות 16:00 - 19:30 אחר הצהרים.

נשים: ימים א', ג', ד'. גברים: ימים  ב', ה'

ביום רביעי פתוח גם בשעות 10:00 - 14:00 לנשים

בימי ששי בשעון קיץ לבנים 11:30 - 13:30

ליד הספרייה מוצבת תיבת החזרה לספרים בשעה שהספרייה סגורה, לנוחות הציבור.

טבלת אנשי קשר - ספריה ציבורית
שם תפקיד טלפון נייד פקס מייל
עמירה גולדשטיין מנהלת ספריה 09-7928417 052-6020465 amira.goldstein081@gmail.com
דינה אסף ספרנית 09-7928417

קצת רקע היסטורי:

הספרייה קיימת יותר משלושים שנה, הוקמה זמן קצר לאחר הקמת העיר עמנואל. מתוך מחשבה שחינוך הילדים והעשרת השכלתם מצריך קריאת ספרים מרובה. מכיוון שבציבור החרדי אין אמצעים תרבותיים שנמצאים בחוץ, הרי שלספריה יש חשיבות עליונה בנושא תרבות. זה נראה בשטח כל יום כשילדים ומבוגרים באים לקרוא ולהשאיל ספרים הביתה לכל המשפחה.

הספרייה הייתה ממוקמת במקלט שנים רבות, כיום היא שוכנת במבנה גדול יותר, במרכז המסחרי בקומה שנייה. המועצה מתכננת מבנה מיוחד לספריה, שיכלול גם חדר חוגים ויצורף למתנ"ס.

פרטים על פעילות הספרייה:

השאלת הספרים נעשית ללא תשלום, אולם יש להפקיד שיק פיקדון [או מזומן] עבור ספרים שיאבדו או יושחתו ח"ו. בספריה מתקיימות גם פעולות תרבות, כמו שעת סיפור לילדי הגנים והצהרונים, וכן כיתות היסוד בבתי הספר. כיתות תלמידים באות לספרייה עם המורה/ מלמד לקרוא וללמוד בהנאה מרובה.

הנהלת הספרייה משקיעה הרבה מאמצים לשמירה על ניקיון וסדר בספריה, ומבקשת מהציבור לעזור לה ולשמור על שלמות הספרים וניקיונם. הספרים עוברים תהליך כריכה מיוחד כדי לשמור עליהם לאורך ימים, פעולה שעולה כסף רב, ולכן חשובה עוד יותר השמירה על הספרים. כמו כן חשובה השמירה על השקט כדי שהקהל יוכל לקרוא וללמוד.

בעתיד מתוכננת גם הפעלת עמדת מחשב לקהל הסטודנטים/יות והמורים/ות לשימושם בעבודתם ולימודיהם.