עיר התורה מתרחבת

עמנואל: חמישה רחובות חדשים נקראים על שמותיהם של מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק"ל

ראש המועצה הרב אליהו גפני: זהו עוד שלב משמעותי של התרחבות העיר בכמות ובאיכות

 

מאיר קליין

 

ועדת שמות הרחובות בעמנואל התכנסה בימים האחרונים, וקיבלה החלטות לגבי שמותיהם של חמישה רחובות חדשים בעיר.

השמות שניתנו לרחובות החדשים הם: 'בעל התניא' על שמו של הרה"ק רבי שניאור זלמאן מלאדי זיע"א, רחוב רבי ישראל אבוחצירא על שמו של קדוש ישראל הבאבא סאלי זיע"א, רחוב 'נתיבות שלום' על שמו של כ"ק מרן אדמו"ר מסלונים זיע"א, רחוב 'שבט הלוי' על שמו של מרן פוסק הדור הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ורחוב 'איילת השחר' על שם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל.

הרחובות החדשים הינם חלק מהשכונות החדשות שהולכות ונבנות, עם התרחבות תנופת הבניה בעמנואל, והצטרפותן של קהילות חסידיות חדשות לעיר. בעמנואל מציינים כי שמות הרחובות מסמלים את האחדות המופלאה השוררת בעיר, בין כל הקהילות הקיימות בה.

במקביל מתאכלסים בשבועות הקרובים חלקים שונים של מספר פרויקטים, נחתם טופס 4 לשלב ב' של פרויקט 'נווה אור' הנבנה ע"י חברת הבניה 'שאג ולול', כאשר הפיתוח הסביבתי של החניות והמדרכות הולך ונשלם בימים אלו. בפרויקט זה אף מוקמת גינת משחקים חדשה שתושלם בשבועות הקרובים בעז"ה.

כמו כן מבשרים בעמנואל כי בשבועיים הקרובים ייסגר מכרז שפורסם ע"י משרד השיכון לבניית 50 יחידות דיור צמודות קרקע נוספות בשכונת 'רמת עמנואל'. לנוכח הפיכתה של עמנואל ליעד מרכזי עבור קהילות חסידיות רבות, כפיתרון הטוב ביותר למצוקת הדיור הקשה ממנה סובל הציבור החרדי בשני העשורים האחרונים, קיימת התעניינות רבה מצד חברות הבניה גדולות ומובילות בארץ המבקשות לזכות בחוזים לבניית דירות בעיר, הן בפרויקטים צמודי קרקע והן בפרויקטים של בניה רוויה.