לפני תחילת 2019:

עמנואל: אושר פה אחד תקציב המועצה לשנת הכספים החדשה

ראש המועצה הרב אליהו גפני: לראשונה בתולדות העיר עמנואל, אושר תקציב המועצה טרם תחילת שנת הכספים

 

מאיר קליין

 

תקציב שנת הכספים 2019, אושר על ידי מועצת עמנואל בימים האחרונים של שנת הכספים הקודמת, באחדות מלאה מקיר לקיר, כשכל חברי המועצה תומכים בתקציב החדש.

בכך הצליח ראש המועצה הרב גפני להפתיע את תושבי ערו, כשבתוך זמן קצר מאז כניסתו לתפקיד, למד את ספר התקציב של המועצה, את צרכי הקהילות השונות, ואת הנושאים המרכזיים והפחות מרכזיים בהם עוסק התקציב.

התקציב החדש עומד על כ-50 מיליון שקלים – גידול של כעשרה אחוזים לעומת התקציב של שנת הכספים הקודמת. הגידול הנו ביטוי נוסף לגידול וההתרחבות המשמעותית במספר התושבים בעמנואל, עם אכלוסן של שכונות חדשות שנבנו בעיר במאות משפחות ממגוון קהילות חסידיות שחלקן שולחות לראשונה באופן מרוכז משפחות צעירות לרכישת דירות בעמנואל, בה נותרו מחירי הדיור נמוכים ביחס לשאר הריכוזים החרדיים בארץ.

הצפי הוא שבתוך שנים אחדות יגיע התקציב בעמנואל  לגידול באחוזים גבוהים הרבה יותר, עם אכלוסן של השכונות שעדיין נמצאות בשלבים שונים של בניה והליכי תכנון, וההתעניינות ההולכת וגוברת מצד קהילות חסידיות נוספות המוצאות בעמנואל פתרון ייחודי מסודו לבעיית מצוקת הדיור בריכוזים החרדיים.

ראש המועצה הרב אליהו גפני בירך את חברי המועצה על התמיכה המלאה שלהם באישור התקציב, והדגיש כי שיתוף הפעולה המלא בין כלל הנציגים במועצת עמנואל, הביא לכך שלראשונה בתולדות העיר אושר התקציב השנתי עוד לפני תחילתה של שנת הכספים.