מהנעשה במועצה חודש שבט תש"פ


תושבי עמנואל היקרים,

הראשון לציון – ההכנות בעיצומן לקראת המעמד הגדול לכבודה של תורה בעמנואל. ראש המועצה הרב גפני וראש המועצה הדתית הרב טובול החלו במסע אצל גדולי הדור ורבניה להזמנה אישית לאירוע הגדול. השבוע נפגשו בלשכת הראשל"צ וסקרו בפניו את ההתפתחות של עמנואל. הראשל"צ שמח לשמוע על הצמיחה של עמנואל ושמח לאשר את ביקורו והגעתו למעמד סיום הש"ס. וציין כי ביקורו האחרון בעמנואל היה לפני 15 שנה.

ראשון לציון.jpe

לכבוד התורה - במעמד המרגש לסיום שנת לימודים בשיעור שבועי ע"י הרב אייל פלד הי"ו

במהלכו זכו שנים עשר רבנים לסמיכה באיסור והיתר.

ראש המועצה הגיע לאירוע לעודד את המשך הלימודים לשנה הקרובה בה ילמדו הלכות שבת.

יזכו להגדיל תודה ולאדירה לכבוד עירנו הנפלאה

 

י"ט כסלו - התקיימה התוועדות קצרה לציון יום י"ט כסלו במועצה. יישר כח לגב' פלד על היוזמה, הכיבוד והמשקה. ולרב אברהם מזרחי ממח' הנדסה על התוכן.

 

פרויקט M21 – בשעה טובה ומוצלחת כתת מרחבי למידה בתלמוד תורה 'יסודי התורה' הושלמה והתלמידים זכו לקבל מרחב למידה מעוצב ומותאם ללמידה כל זאת במסגרת פרויקט M-21 שמהותו יצירת חווית למידה , באמצעות עיצוב מחודש של מרחבי הלמידה בתוך מוסדות החינוך הקיימים, מתוך תפישות ומודלים פדגוגיים חדשניים והתאמתם לפרקטיקות הוראה-למידה עדכניות ודינאמיות. התכנית מבקשת לפרוץ את פרדיגמת החשיבה המסורתית על מרחב הלמידה ולקדם מרחבי למידה חדשניים, הנותנים מענה מיטבי למורים מובילי פדגוגיה חדשנית וקוראת לחשיבה מחודשת על מרחב הלמידה בכיתת האם פנימה ובקונטקסט המרחבי בסביבתה, תוך ניצול המרחבים הציבוריים לפעילים.  יישר כח גדול לגב' אמזל על התכנון, העיצוב והליווי הצמוד וליואב ומח' שפ"ע על הביצוע.

 

תרומת ריהוט לבתי ספר - בתי הספר יסודי 'בית יעקב', 'תפארת חיה מושקא', תיכון 'בית יעקב' ו'אור מנחם' זכו להשתרג בכיסאות חדשים לחדרי מורים. 

תודה לתרומתם של ז.כ איילון מפעל רהוט באז"ת עמנואל ולעזרתם של  אופיר שלוש ואליהו גדסי בשינוע הכיסאות.

 

קרוילה בתיכון  - השבוע נחנכה הקרוילה בתיכון ונקבעה מזוזה  במעמד ראש המועצה. ישר כח גדול ליואב על העבודה והמסירות.

מזוזה.jpe

פגישה עם מנהל הסיפריות במשרד התרבות – נפגשנו עם מר בועז דהן מנהל תחום הספריות במשרד התרבות והספורט. הפגישה נועדה להכיר למשרד את פעילות הסיפריה בעירנו וכן להציג את המבנה החדש המיועד לסיפריה ומרכז קהילתי אשר עתיד לצאת לביצוע בקרוב בימינו. אישור המשרד לתכנית הכרחי לקבלת המימון ממפעל הפיס לפרויקט. ב"ה הפגישה היתה מצוינת וקיבלנו את ברכת הדרך להתקדם. תודה רבה לגב' גולדשטיין ולגב' אסף הספרניות לפועלן הברוך בהנגשת עולם הספר והקריאה עבור כלל הציבור. לגב' הרשקוביץ מנהלת המרכז הקהילתי ולאמיר מלול מהנדס המועצה שגם משמש כאדריכל הפרויקט.

 

מתנדבי משא"ז - ערב צוות המשמר האזרחי התקיים בהובלת גל כהן השוטר הקהילתי. ובהשתתפות ראש המועצה הרב גפני ומפקד התחנה דודי שיין. הוענקו דרגות ותעודות הצטיינות. יישר כח למתנדבים שתורמים מזמנם לקהילה.

 

רשות החירום הלאומית – לצערנו החליט משרד הביטחון על סגירת מחוז יו"ש של רח"ל. התקיימה פגישת סיכום עם ראש המועצה והקב"ט ובה הובעה הערכתנו לפועלה של רח"ל במוכנות של עמנואל לתפקוד בשעת חירום.

 

ביקור שר הביטחון - ראש המועצה השתתף בביקור שערך שר הביטחון בבקעת הירדן. בפגישתם העלה ראש המועצה נושאים לקידום מול השר והשתתף בצוות חשיבה על תכנית אב לתחבורה ביו"ש.

WhatsApp Image 2020-01-07 at 12.27.57.jpe

כיתת כוננות – באימון כיתת הכוננות קפצנו ראש המועצה ואנוכי לביקור קצר להביע את הערכתנו למתנדבים היקרים. גם אנחנו זכינו לאימון קצרצר. תודה ליעקב הקב"ט, מרדכי הרבש"ץ ולכל המתנדבים !

 

יום עיון 'בזכות השירות' – בתחילת החודש התקיימה הרצאה חשובה לכלל העובדים בנושא השירות לתושב הנושא הכי חשוב לכולנו. במסגרת ימי עיון שמאורגנים על ידי וועד העובדים ומשאבי אנוש. תודה רבה למשה חזקיה ולגב' ריבקין על ההעשרה בנושא החשוב. כולנו נותני שירות בין אם לתושב ובין אם לעמיתינו במועצה. היה מועיל ומרענן.

 

יריד תעסוקה – ביום שני לפני שבועיים התקיים יריד תעסוקה מדהים אליו הגיעו מאות משתתפים! ביריד עברו המשתתפים איבחון תעסוקתי וייעוץ מקצועי להפניה לשלל קורסים ואפיקי תעסוקה. תודה רבה לגב' יצהרי ולאנשי מפת"ח על ההפקה המרשימה והשירות החשוב לתושבי עמנואל.

 

 

פגישת עבודה בעיריית מעלה אדומים – נסענו למעלה אדומים ונפגשנו עם ראש העיר בני כשריאל ראש מועצת קדומים חננאל דורני וצוותם על מנת לבחון את מערך פינוי האשפה בעירייה, כחלק מהרצון לשפר את המענה הקיים בתחום האשפה בעמנואל. פגשנו מערכת שעובדת היטב וציוד יחודי ברמה גבוהה. אנו בוחנים בין השאר את האפשרות לעבור לשיטה שבה עובדים במעלה אדומים, שהיא יעילה ומתקדמת בהרבה מהשיטה הסטנדרטית שבה עובדים ברוב הרשויות.

מעלה אדומים 2.jpe

 

לעקור ולנטוע – השבוע נחנך בעיר אריאל משכנו החדש של מרחב שומרון במשטרה. באקט מרגש למדי בכניסה לתחנה הוצב עץ זית שנתרם על ידי המועצה שלנו כולל שלט המציין זאת. תודה לקב"ט יעקב פרץ וגל השוטר שתיווכו כדי להציל עץ פרי שכידוע ישנה בעיה הלכתית לעוקרו, בתושייתם זכינו להצילו.

 

שכונת פטדה – בימים אלו החלה הכשרת השטח לבניית שכונת פטדה בסמוך למרכז המסחרי. כחלק מהליך הכשרת הקרקע נאלץ היזם לבצע כריתה של מספר עצים. הכריתה בוצעה ברישיון קמ"ט חקלאות ותמורתה התחייבו לשתול עצים בערך שווה על פי תכנית שאושרה על ידי הקמ"ט בכניסה ליישוב.

חשוב להדגיש כי הבניה נעשית על קרקע פרטית ולפי תכניות שאושרו בעבר.

 

פגישה עם שר הכלכלה – בפעם השניה נפגשנו עם שר הכלכלה אלי כהן ומנכ"ל משרדו בעניין שיפור ושדרוג אזור התעשיה בעמנואל. ראש המועצה ביקש מהשר להגדיל את סכום שהובטח בשנה שעברה בהשתתפות המשרד לביצוע כיכר באזור התעשיה, אשר נדרשת להזרמת התנועה עם פתיחת מפעל 'יוניברב' בעוד מספר חודשים. כבר בפגישה קיבלנו אישור לתוספת של 50% מהסכום הראשוני שהמשרד הקציב ובנוסף תקבענה מס' פגישות המשך על מנת לבחון מימון מלא של הפרויקט ע"י הממשלה.

כהמשך לפגישה זו הגיע השבוע מנכ"ל המשרד לביקור בעמנואל על מנת לעמוד מקרוב על הצרכים בשטח.

 

מפרץ חדש לתחנת אוטובוס בעש"ט – התקיים סיור קבלנים במכרז שפורסם לביצוע מפרץ חדש לתחנת אוטובוס בכניסה לעיר. המכרז נסגר וישנה הצעה לביצוע. בע"ה בתוך כשבועיים יצא צו תחילת עבודה לפרויקט.

 

אישור תב"ע 120/7 – קיבלנו בשורה טובה ומשמחת מאוד על קבלת אישור להפקדה לתב"ע של אזור התעשיה החדש. בע"ה עם תום תקופת ההפקדה ובתקווה שלא יתקבלו התנגדויות תעלה התב"ע לאישור לתוקף שזהו האישור הסופי והחלוט לתנופת התעשיה והמסחר בעירנו.

 

 

מרכז קהילתי וספריה – בשעה טובה ומוצלחת אושרה השבוע יציאה לדרך לקבלן הבניה של המרכז הקהילתי החדש. כפי שעדכנו בעבר מדובר בפרויקט בהיקף של כ-6 מיליון ₪ שכולל קומפלקס מכובד למרכז הקהילתי ולספרייה. לאחר אי אלו עיכובים הפרויקט בע"ה יוצא לפועל.

 

 

חשמל בעמנואל – בשל הפרעות החשמל החוזרות ונשנות בחלק מהעיר, נפגשנו עם מנהל מחוז ירושלים בחברת החשמל וצוותו. בפגישה ביקשנו לטפל בבעיה שמקורה בעומס של אחת הקוים שמזינים את העיר. לשמחתנו התבשרנו שחברת החשמל מקדמת העברה של החלק הבעייתי לקו חשמל בריא ויציב יותר שמזין את יתר החלקים בעיר, מה שיתן מענה לבעיות הקיימות. בעזרת שמעון ויזמן שלנו אנחנו מאיצים את התהליכים. תודה!

 

גזבר קבע – בשעה טובה אושר מינוי קבע של גזברנו היקר תומר עמר. בהצלחה גדולה לתומר בתפקיד החשוב והמורכב. הצלחתך הצלחתנו!