מהנעשה במועצה חודש אב תש"פ


תושבי עמנואל היקרים,

המועצה ממשיכה להיאבק בנגיף הקורונה – בימים אלו המדינה חווה התפרצויות של הנגיף במספרים גדולים למדי. עלינו לחזק את השמירה על מסיכות, מרחקים והיגיינה אישית. התפיסה שלנו בגל השני, היא לצמצם למינימום את הפגיעה בשגרה ולנסות עד כמה שניתן לחיות לצד הקורונה. אף על פי כן, במקרה של התפרצות מקומית לא יהיה מנוס מהרחבת ההגבלות. אני מבקש מכולנו לשים דגש על העניין ולהקפיד יותר מהרגיל על כל הנדרש לשמירה והימנעות מהדבקה.

מטה החירום מתכנס ומנהל את אירועי הקורונה. ישנה עליה משמעותית במספר החולים בעמנואל ואנחנו משתדלים להגיע לכל משפחה מבודדת ולסייע. ובעיקר לנסות לעצור את ההדבקות. חלק מעובדי המועצה שוהים מפעם לפעם בבידוד ואנחנו שמחים על חזרתם.

אנו עושים כל מאמץ להימנע משינויים ולהמשיך כמה שניתן בשגרה. נקפיד כולנו על ההנחיות ונימנע מסכנה ומאי נעימויות. מצב הקורונה בעיר יציב למדי אך כבר ראינו בעינינו איך ברגע אחד הכל יכול להשתנות. חשוב מאוד להמשיך להקפיד היטב על מסיכות, מרחק ושטיפת ידיים תדירה.

יישר כח למח' ביטחון שעושה עבודה משמעותית בניהול האירועים. לגב' גייג' שמתנדבת במסירות רבה לביצוע תחקורים אפידמיולוגיים ולכל מכלולי החירום כל אחד בתחומו.

 

מכרז 166 יח"ד – לאחר מספר מכרזים שנכשלו, נעשו מאמצים מול אנשי המקצוע במשרד השיכון ולשמחתנו הרבה במכרז שפורסם ע"י משרד השיכון, זכתה חברת אפי-קפיטל של היזם אפי שקדי. הזכיה כוללת זכויות בניה במתחם 116 יח"ד לבניה רוויה בכניסה לעיר ושטחי חנויות עבור השכונה, ובנוסף 50 יח"ד צמודות קרקע ברמת עמנואל. ראש המועצה נפגש עם היזם ונדונו אפשרויות הבניה במתחמים וסוגיות נוספות.

אפי שקדי

חניות אוטובוסים – בפגישה עם נציגי חברות האוטובוסים הצגנו את מצג החניות הקיים. כרגע חסרות מספר חניות בכדי לאפשר לכלל הכלים לחנות בחניות ייעודיות. אושר תקציב במסגרת הפרוייקט המכונה בחיוך 'תכנית המאה' (על שם 100,000 ₪ שהוקצו לטובת טיפול במספר ענינים חשובים) להשלמת החניה בכיכר חוסט/בי"ס חב"ד. עם השלמת הביצוע בעוד כחודש יופץ פלייר לכלל הנהגים עם הסבר מפורט על מיקומי החניות ומיום זה ואילך תחל אכיפה מלאה על חניית אוטובוסים בתוך תחומי העיר.

מצגת חניות אוטובוס.JPG

עולם חסד יבנה –לצערנו נשרף בית ברחוב חת"ם סופר. ביוזמתו של חבר המועצה ר' יצחק חודרה שתרם פחי צבע ובעזרתו של יואב חסן מנהל השפ"ע הבית נוקה ונצבע מחדש. יישר כח!

 

ביקור סדיר – זכינו לביקור וסיור של מר רפי בטיט המפקח הארצי על מערך הביקור הסדיר במש' החינוך והמפקח הראשי של הממ"ח פרץ ורטהיימר. במהלך הסיור שולבה הופעה מרגשת של נער בוגר התכנית שריגש את כולם בסיפור ובניגון. יישר כח למח' החינוך ולקב"סים על עבודתם המסורה.

ביקור סדיר 1.jpe

ביקור אגף בינוי – זכינו לביקור של הגב' שושני מנהלת אגף בינוי במשרד החינוך וסגניתה הגב' צדוק. האגף אחראי על כל מה שקשור בהקצאת תקציבים לבינוי ושיפוץ מוסדות חינוך והוא אחד האגפים המשמעותיים בקרב משרדי הממשלה בכל מה שקשור לבינוי ברשויות המקומיות. תודה רבה לאריק קיציס על הובלת הסיור בחן, ולגב' אמזל על המצגת הנפלאה והליווי המקצועי. הפגישה היתה מוצלחת ביותר ויצאנו ממנה עם כמה הישגים יפים שיקדמו אותנו בבניה של מוסדות החינוך השונים שעל הפרק.

 

ביקור רמת"ק אפרים – ראש מנהלת התיאום והקישור (בין כוחות הביטחון והממשל הישראלי לפלסטיני) הנכנס סא"ל בועז נתן ביקר אצלנו ושמע על האתגרים השונים בגזרתנו בתחומי אחריותו.

 

אימון יחידת סע"ר – בשיתוף פעולה עם יחידת החילוץ אריאל-ברקן התקיים תרגיל חילוץ והצלה נרחב על מגוון תרחישים. תודה לכל המתנדבים המסורים בניצוחו של יעקב הקב"ט.

 

פרויקט מפת"ח – כהמשך ליריד המוצלח לתעסוקה שהתקיים לפני מס' חודשים, החל הקורס הראשון במסגרת פרויקט מפת"ח – קורס הכשרת מטפלים בשיטת CBT המשלבת טיפול התנהגותי עם טיפול קוגניטיבי. בהמשך יפתח קורס אנגלית וקורסים נוספים. תודה גדולה לגב' יצהרי על הבאת הפרויקט לעירנו והליווי הצמוד.

 

תחנות אוטובוס חדשות – אושרה לעמנואל אספקת 8 תחנות הסעה חדשות. תודות לגב' דגן על הטיפול בהגשה.

 

תיקון בורות – הושלם פרויקט תיקון בורות ברחבי העיר בהיקף של 50 אלש"ח ע"י קבלן שהתחיל עוד לפני פרוץ הקורונה וכעת חזר לסיים את עבודתו. תודה ליואב על מסירותו ודאגתו לביצוע למרות הקשיים.

 

 

תחבורה ציבורית – לאחר עבודה מאומצת של ראש המועצה מול שרת התחבורה וסגנה אושרה לשמחתנו הרבה החזרת ההנחה לנוסעים בקוי התחבורה הציבורית.

 

מתנסיפריה – העבודות באתר בניית המרכז הקהילתי מתקדמות ואנחנו לקראת סיום עבודות העפר.

מתנסיפריה.jpe

שולחנות עגולים – התחלנו בסדרת פגישות של מנכ"ל ומנהלת מש"א עם עובדי המחלקות. נפגשנו עם עובדי מחלקת הביטחון. המפגש חשוב מאוד לייצור שיח ישיר עם ההנהלה ומעלה נקודות חשובות מאוד לתשומת לבנו. תודה למשתתפים ולגב' ריבקין על ריכוז הנושא.

 

יועמ"ש – פורסם מכרז לאיתור יועץ משפטי למועצה. הוועדה המקצועית תקבל החלטות בשבועות הקרובים לגבי זהותו של היועץ המשפטי החדש.

 

נערות –  הנהלת המועצה נפגשה עם צוות עובדות הרווחה בנושא פעילות הנערות. התרגשנו ושמחנו לשמוע על הפעילות. ישר כח למחלקת הרווחה ולעו"סית הגב' ארבוס.

 

מחלקת הנדסה – השבוע נפרדנו מאמיר מלול מהנדס המועצה. הודינו לו על התקופה המשמעותית שעשה במועצה ועל תרומתו להתפתחות העיר. אנו מאחלים לאמיר הצלחה רבה בכל מעשי ידיו. מכרז לקליטת מהנדס חדש נמצא בהליכי אישור במשרד הפנים ויפורסם בימים הקרובים. עם עזיבתו של אמיר, אנו נערכים מחדש בהגדרת המבנה הארגוני של המחלקה. אני שמח לבשר שהוחלט להגדיר את נתנאל זלמנסקי כמנהל מח' אסטרטגיה בהנדסה במינוי זמני. אנו נמצאים בהליכי מכרז לקליטת מהנדס חדש למועצה ועם קליטתו יבוצעו התאמות בהגדרות התפקיד תוך שאיפה לאפשר את ניהול המחלקה בנפרד מהתפקיד המקצועי של מהנדס המועצה.

מאחל הצלחה רבה לנתנאל היקר בטוחים בהצלחתך ותרומתך הרבה למועצה.

 

רמ"א – התקיימה פגישה עם ראש המינהל האזרחי ביו"ש תא"ל רסאן עליאן ומס' קצינים במינהל. בפגישה ביקשנו לחדש את פעילות צוותי הבדיקה של הקו הכחול על מנת לסגור מספר מובלעות בשטח היישוב. בנוסף דובר על סוגיות ביטחוניות ואזרחיות שונות. ביניהן סוגיית רישום הקרקעות וקבלת משכנתאות בחלקים של העיר. רמ"א הבטיח להיות שותף מלא ולסייע לצרכי עמנואל.

 

אשכול יו"ש – האשכול מתחיל לעבוד. מונתה מנכ"לית לאשכול והרשויות החברות באשכול אמורות להגדיר את המטרות הראשונות של האשכול. בתקווה שבמהרה האשכול יביא תועלת ורווח עבורנו.

 

תקציב – בשעה טובה אושר במליאת המועצה תיקון התקציב לשנת 2020.

 

פגישה עם שרת התפוצות – השבוע זכינו לביקור של שרת התפוצות הגב' עומר ינקלביץ' וצוותה. בביקור הצגנו לשרה את פעילות המועצה בתחום קידום הנוער כולל פגישה מרגשת עם בוגר התכנית שריגשה את כולנו וכן סקירת התמודדות הרשות עם עניין הקורונה. סיור תצפית בהדר עמנואל וביקור במפעל תורג'מן באזור התעשיה. השרה התרשמה מאוד מפעילות המועצה ואף פרסמה בהתלהבות את רשמיה מהביקור.

 

פרויקט חידוש מבני חינוך – החלו העבודות במסגרת חידוש מבנים בבית הספר בית יעקב וחיה מושקא. היקף ביצוע הפרויקט 406,000 ₪. במסגרת העבודות תשתיות החשמל יתוקנו, יוחלפו השירותים והמסדרונות ירוצפו. תודה רבה לגב' אמזל מנהלת הפרויקטים שלנו וליואב חסן על הרמת הפרויקט המורכב.

חידוש מבנים.jpe

פעילות קיץ – במרכז הקהילתי עמלו רבות על התאמת תכנית הקיץ לדרישות ולהגבלות לאור מצב הקורונה. למרות האתגרים יצאה תוכנית מושקעת וכיפית לכל המשפחה. תודה גדולה לצוות המתנ"ס בראשות הגב' הרשקוביץ.