מהנעשה במועצה חודש אלול תש"פ


תושבים יקרים,

קורונה – מצב החולים בעיר בחודש האחרון גדל משמעותית  וגם חלק ניכר מהנהלת ועובדי המועצה היה בבידוד. מטה החרום שב להתכנס מדי שבוע על מנת לתת מענה לאתגרים שלפנינו. ישנו שינוי בהנחיות ליציאה לבידוד במקרה של מגע עם חולה מאומת. שימו לב להודעות המתפרסמות ובכל מקרה מומלץ להתקשר למוקד משרד הבריאות *5400 על מנת לקבל הנחיה ברורה ביחס למצב הספיציפי שלכם.

הגב' מ. יצהרי יצרה חבילות שי יפהפיות לטובת משפחות החולים. טרחה ועמלה על בחירת השי על האריזה ואף חילקה בעצמה למשפחות . יישר כח ענק! כיף לראות עבודה מהלב.

שי לחולים

על פי מודל הרמזור שהוחל ובהיותנו מסווגים כ'עיר אדומה' לא נפתחו הלימודים כסדרם ב1 לספט'. כחלק מהמאבק לשינוי הסיווג של עירנו הובא לעיר מרכז דיגום לבדיקות קורונה ללא הגבלה וללא הפניה מרופא. מאמץ זה מטרתו להרחיב ככל הניתן את היקף הבדיקות לדלל את ריכוז החיוביים מתוך הנבדקים ולמתן את הסטטיסטיקה. קיבלנו מתנה משמעותית שכמעט ולא מקבלים בערים אחרות ועל כך תודה לפיקוד העורף ולסא"ל הגב' חשאי-לוי שאימצו אותנו ומטפלים בנו היטב. וכמובן למח' הביטחון שהפיקה את האירוע המורכב ודוחפת ללא לאות להפחתת שיעור התחלואה בעיר.

עד כה נבדקו במרכז הדיגום כ- 400 תושבי עמנואל.

תודה גדולה למכלול מידע לציבור. הגב' מ. יצהרי, הגב' ה. חלא והגב' מ. רוזנגרטן על מבצע בזק להרחבת המודעות לבדיקות מעכשיו לעכשיו.

יישר כח למחלקת רווחה על קבלת תעודת הוקרה על התפקוד בימי הקורונה ממנכ"ל המשרד לשירותים חברתיים. המשיכו בעשייתכם הברוכה!

בימים האחרונים ירדנו מהרף האדום לצבע הכתום. כיוון שהחישוב לסיווג הרשות מתבצע אחת לשבועיים עלינו להמשיך להתאמץ בהקפדה על ההנחיות ובריבוי בדיקות על מנת לייצר ממוצע דו שבועי של הצבע הכתום.

סגר- לצערנו הוחל השבוע בסגר לילי בעיר ובסגירת מוסדות חינוך. אנו עושים כל מאמץ כדי שבחגים הבעל"ט תהיה אפשרות להתפלל בצורה מכובדת ונוחה ובהתחשב בהנחיות הכלליות שיתקבלו בעניין.

עבודה בקפסולות- במועצה התחלנו השבוע לעבוד לסירוגין על מנת להימנע ממצב שמחלקה שלימה נכנסת לבידוד. ישנם אתגרים בדרך. בע"ה נתגבר על כולם. תודה לגב' ריבקין וצוותה על קידום העניין.

התגייסות למבצע בדיקות – ב"ה ההיענות למבצע הבדיקות היתה טובה.

התקיימה פגישה של רבני היישוב עם תא"ל במיל' יוסי אדירי יחד עם רופא מפיקוד העורף ד"ר ציון שלוסברג במטרה לקיים חשיבה משותפת כיצד להילחם בנגיף.

במעמד זה חולקה דרגת קצונה ייצוגית (סרן) לחברנו היקר אבידן סייגון. מזל טוב!

כ"כ נבחר אבידן למצטיין מחוזי של כבאות והצלה על תפקודו כמפקד נק' עמנואל. יישר כח על פועלך המבורך ללא לאות למען עמנואל, עלה והצלח!

 

קמפיין ניקיון – המועצה והמרכז הקהילתי יוצאים בקמפיין ניקיון חינוכי לילדי העיר. נאמני ניקיון ידריכו, ינחו ויתנו ציונים לשבח לילדים שיקפידו על ניקיון. יחולקו פרסים שווים לבניינים הנקיים ביותר ולמצטיינים. יישר כח על היוזמה והדחיפה של ראש המועצה ועל ההובלה של המרכז הקהילתי.

קמפיין ניקיון

שר השיכון – נפגשנו לפגישת עבודה עם שר השיכון הרב יעקב ליצמן יחד עם מנכ"ל המשרד מר יאיר פינס ומנהלת המחוז ד"ר שמואלי על מנת לדון בצרכים ובאתגרים של עירנו. ישתבח שמו היתה פגישה חיובית מאוד וניכר שלשר ולצוותו יש רצון עז לקדם את עמנואל. קיבלנו הבטחה לביצוע קו ביוב לעיר בעלות של כ 15 מלש"ח שלא יועמסו על מחירי יחידות הדיור של מש' השיכון. בנוסף קיבלנו תקציב של 800 אל"ש לשדרוג תדמיתה של העיר, וכן 2.5 מלש"ח לביצוע שלב א' של טיילת חת"ס ואישור לביצוע תכנית אב לעמנואל על חשבון המשרד. השר גם הבטיח שעם אישור תקציב המדינה במהרה בימינו יקצה תקציב לשיקום שכונות לעירנו. תודה גדולה לשר השיכון ולראש המועצה על סיוע משמעותי ביותר שיעלה אותנו קומה בהרבה מובנים בע"ה.

בהמשך נפגשנו עם מ"מ סמנכ"ל משרד השיכון הגב' טסטה יחד עם סגנית מנהלת המחוז ומנהל החט' הטכנית במחוז וכן עם סמנכ"ל חב' ערים יוני דובב. הפגישה שנקבעה לפני חודשים רבים נפלה בתזמון מושלם בסמוך לפגישתנו עם שר השיכון. בפגישה סגרנו קצוות והורדנו לעולם המעשה את הבטחות השר לקידום עמנואל.

חנוכת 6 גנים - בשעה טובה לראשונה מזה שנים רבות ואם תרצו מאז קום עמנואל, הושלמה בניית 6 הגנים החדשים ברחוב בעש"ט. במחלקות החינוך, ההנדסה, הביטחון והגזברות שוקדים זה מכבר על כל הליך האכלוס ע"מ לוודא שהוא מתבצע כראוי ובזמן. לאור הקורונה הדברים השתבשו מעט ואנו מקוים שמיד לאחר החגים הלימודים ימשכו כסדרם וללא הפרעות. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה. בע"ה במהלך חודש תשרי יתקיים טקס מכובד בהשתתפות בכירי מש' החינוך לציון האירוע ההיסטורי. ועל כך תצא הודעה נפרדת.

מעון – במסגרת חשש הנדסי שנוצר תוך כדי עבודת הבניה במרכז הקהילתי החדש, נאלצנו לקבל החלטה בזמן קצר מאוד על העתקת פעילות המעון למבנים חלופיים. במבצע בזק במהירות שיא ובהתגייסות מרשימה של יואב וצוותו ובסיוע של הרל"ש משה רוטנשטיין התבצע שינוע של כל תכולת המעון בהצרחה עם גנים סמוכים. יישר כח גדול!

בניית המרכז הקהילתי והספריה – הושלם קידוח ויציקת יסודות ובוצעה יציקת רצפה.

צהרונים – תודה גדולה למזכירת ראש המועצה ה. חלא שלקחה על עצמה את המשימה לטפל בהרשמה לצהרונים. בתקופת הסגירה הזמנית של מחלקת הגביה בשל הקורונה.

תקציב משרד הביטחון – לאחר פעילות מאומצת של הרל"ש משה רוטנשטיין מול לשכת שרת התפוצות הגב' ינקלביץ' לאור ביקורה המוצלח בעמנואל. ובעזרתה של מח' הביטחון וגורמים בפיקוד העורף ומשרד הרווחה, אושרה על ידי עוזר שר הביטחון לענייני התגוננות תא"ל (מיל') משה אדרי, תמיכה בעמנואל בסך 101,000 ₪ לטובת עניינים שונים הנובעים ממשבר הקורונה. תודה גדולה למעורבים בהבאת התקציב!

תקצוב קורונה.JPG

GIS – מערכת הGIS שלנו (מערכת מידע גיאוגרפית) בניהולו והקמתו של נתנאל זלמנסקי הולכת ומתפתחת. למי שעוד לא מכיר מדובר במפת לווין של העיר הכוללת המון מידע שימושי על גבי המפה. המערכת יכולה לשמש כמעט כל עובד בתחומו ומתבססת על שכבות מידע שכל אחד יכול להקים בתיאום עם נתנאל. המערכת הינה כלי עבודה משמעותי וחשוב. לראשונה המערכת נפתחה לשימוש הציבור הרחב, באמצעות אתר המועצה.

תודה לנתנאל על עבודת ההקמה והשדרוג המתמשך.

פגישה עם שר הביטחון – בשבוע שעבר נקראו ראשי רשויות 'כתומות ואדומות' לישיבת חרום עם שר הביטחון שר הפנים ושר במשרד הביטחון, אליהם הצטרפו פרופסור רוני גמזו ואנשי פקע"ר.

בישיבה התנהל רב שיח מצד שרי הממשלה ופיקוד העורף ומצד ראשי הרשויות. ראש המועצה העלה את מצוקת התושבים שאינם יכולים לבצע בדיקות בצורה קלה.

לאחר סיכום הישיבה הוזמן ראש המועצה לשיחה אישית עם השר (במשרד הביטחון) מיכאל ביטון שעד לא מכבר היה ראש מועצת ירוחם ומכיר את הבעיות מן הצד השני.

בשיחה שארכה משך כשעה נדונו עניינים בהם השר החביב יודע לעזור כמו בעיית אי מתן משכנתאות לכ 220 דירות בעמנואל.

לבקשת השר נשלח מכתב מסודר לטיפולו.

מיחשוב – פורסם מכרז למתן שירותי מיחשוב למועצה. המכרז כולל את כל השירותים הנדרשים בתחום המחשבים במועצה כולל חידוש הציוד והסדרת השירותים.

ייעוץ משפטי – לאחר כחודשיים של הליך מכרזי נבחר בשעה טובה ומוצלחת יועץ משפטי למועצה. עו"ד אורי קידר. היועמ"ש החדש הינו בעל ניסיון עשיר ברשויות מקומיות רבות ובהן גם רשויות חרדיות ורשויות ביהודה ושומרון. בע"ה בעוד כשבוע תתקיים ישיבת התנעה. יועץ משפטי טוב הכרחי לעבודה יעילה ברשות המקומית. אני מאחל לנו בהצלחה בדרך החדשה.

סיור בעידן הנגב – לקראת הפקדת התב"ע החדשה של אזור התעשיה, הצפויה בימים הקרובים בע"ה, קיימנו סיור עבודה בפארק תעשיות 'עידן הנגב' המונה 4500 דונם! הפארק נמצא בשטחה של העיר רהט ושותפות בו 3 רשויות בנגב (רהט, בני שמעון ולהבים). פגשנו את מנכ"ל הפארק מר משה פאול ולמדנו ממנו רבות על הדרכים לפיתוח אזורי תעשיה ועל מודלים עסקיים וקהילתיים מרתקים. 

עידן הנגב.jpe

רכות לשנה החדשה – בעקבות האיסור להתקהל אנו מקיימים השנה כינוסים מחלקתיים יחד עם ההנהלה לאחל ולברך את השנה שבפתח שתהיה ברוכה ומלאה בעשיה ובעיקר בבריאות. המפגשים הפתיעו גם אותנו לטובה ואולי יכול להיות מודל לעתיד.

תודה לראש המועצה על הרעיון ולגב' ריבקין על היישום.

ביקור ח"כ סמוטריץ' – ח"כ בצלאל סמוטריץ' קפץ לביקור קצר על מנת ללמוד כיצד ניתן לעזור לעמנואל. שטחנו בפניו את המצב והאתגרים ונקווה שהדברים יחלחלו מעלה ויתרמו לשינוי בגישה.

פרויקט חינוכי איכו"ס –  מחלקת חינוך מובילה פרויקט משמעותי בהיקף של כ140,000 ₪  להטמעה של מודעות לסביבה ולניקיון במוסדות החינוך. מתוך ההבנה היסודית שהכל מתחיל בחינוך בגיל צעיר. נאחל בהצלחה בפרויקט החשוב! יישר כח לאריק קיציס ולגב' ב. לנציצקי על הובלת הפרויקט.

כאן המקום לקרוא לכם תושבים יקרים שחשובה להם איכות החיים והסביבה הנעימה לשתף פעולה ולשמור על הניקיון ברחובות ולתרום את תרומתכם לנושא חשוב זה כל אחד בד' אמותיו, כך נשפר את חיינו ואת הניקיון בעירנו.

בר מצווה - בעקבות הסגר והבידודים נודע על בחור בר מצווה המבודד בביתו ועתיד לחגוג בר מצווה בבידוד. מיד התכנסו אנשים טובים וארגנו לו בר מצווה שמחה ועליזה.

יישר כח לכל העוסקים בחסד הנפלא ! הרשימה ארוכה ב"ה. אמנון אסף, מנהל המרכז קהילתי גב' ס. הרשקוביץ, אסף כהן וצוות המרכז הקהילתי, משפחת טיירי שתרמה את הבית, דניאל אשל, רועי טיירי, דוד כלף, דוד מקסימוב, הגב' מ. גברא ואני מקווה שלא פספסתי מישהו. 

מפקד תחנת קדומים – ערכנו פרידה מרפ"ק דודי שיין מפקד משטרת קדומים היוצא והכרות עם המפקד החדש רפ"ק אבי טקלה. נאחל בהצלחה בהמשך ליוצא ובהצלחה לכולנו בעבודה החשובה עם המפקד הנכנס.

תהא שנת תשפ"א הבאה עלינו לטובה שנת בריאות, שגשוג, שמחה והצלחה בכל מעשה ידיכם !

יוסף דיין

מנכ"ל המועצה