מהנעשה במועצה, חודש אייר תשפ"ב


תושבי עמנואל היקרים,

 

מצלמות רחוב - בשעה טובה השלמנו השבוע הצבת 22 מצלמות בנקודות אסטרטגיות ברחבי העיר. המצלמות יסייעו למניעת ונדליזם ושמירה על הסדר והניקיון בעיר. יישר כח לקב"ט עמיחי אזולאי, מנהל מחלקת הנדסה נתנאל זלמנסקי, מנהל מחלקת שפ"ע רחמים קטיעי ועוזרתי גב' וולד על הנעת הפרוייקט ביעילות ומקצועיות.

 

חנוכת הספרייה – השבוע חנכנו את פתיחת הספרייה החדשה במבנה המרכז הקהילתי, בהשתתפות מר בועז דהן ראש אגף הספריות במשרד התרבות וגב' אופנהיימר מפקחת ספריות. הטקס היה מרגש מאוד ונשאו בו דברים הרה"ג חיים קיזנר רב קהילת חב"ד, ראש המועצה והאורח המכובד מר בועז דהן. להפתעת האורחים נאמו הורים לילדים מוגבלים ואף אחד הילדים שהודו לספרנית הגברת ד. אסף המשקיעה בהם שעות על גבי שעות של סבלנות. נאומיהם ריגשו את הנוכחים עד דמעות והשאירו רושם חזק על אנשי משרד התרבות. יישר כח ענק לגב' הרשקוביץ ולצוות המרכז הקהילתי על הפקת האירוע המרשים.

 

הנדסה – השבוע הושלם ונחתם הליך היתר הבניה למבנה המרכז המסחרי הסמוך למועצה. בימים הקרובים צפויה חברת החשמל להשלים עבודות העתקת קו העובר בשטח המגרש לשביל רבבות אפרים היורד בצמוד אליו ומיד לאחריו ישובו קולות הבניה של המרכז הגדול והמרשים.

חתימת היתר בניה למרכז המסחרי - שירתם.jpe

בימים הקרובים מסיים את תפקידו מר רונן נדבורני כמהנדס המועצה. אני מבקש להודות לו על שנה וחצי של עבודתו במועצה ולאחל לו הצלחה גדולה בהמשך דרכו. אברך את הרב אלישע רוני המהנדס הנכנס ואת צוות המחלקה בראשות נתנאל בהצלחה רבה בהמשך בניית עמנואל.

 

מים – חווינו החודש אתגר גדול בסוגיית משק המים בעיר. התפתחה תקלה של חוסר לחץ מים באיזורים הגבוהים ביישוב ובאזור התעשיה ומקור התקלה לא נמצא במשך ימים.

מיטב המוחות ומשאבים גויסו לפתרון התעלומה ולשוא. לאחר מספר ימים שהוקדשו לנושא בכל הדרגים נמצא הפתרון המיוחל והמים חזרו ללחץ הסביר. אנחנו מתחקרים את האירוע על מנת שלא ישנה. כמו בכל תקלה ב"ה יש גם דברים טובים שיצאו מהתקלה כגון מיפוי עומק למערכת המים שחברת ערים תבצע עבורינו ועוד. כ"כ בשעה טובה ובתזמון מעניין, השבוע התחילו עבודות החלפת חדר המשאבות מן היסוד בעלות של 250,000 ₪.

משאבות חדשות.jpe

אני רוצה להודות מעומק הלב לאנשינו המדהימים שנשארו בעמנואל עד לשעות הקטנות של הלילה על מנת למצוא את התקלה ולהחזיר את זרם המים לתושבים ולמפעלים, משה רוטנשטיין, נתנאל זלמנסקי, שמעון ויזמן, צבי באואר, אורי גרובס, רחמים קטיעי ויוסף רצאבי ועוד רבים מהיישוב ומבחוץ שהתגייסו ובאו לסייע. תודה גדולה על מסירותכם!

 

תב"ע 120/7 – זה היום עשה ה', זכינו להתבשר החודש על אישור מתן תוקף לתב"ע לתעשיה, בהיקף של 400 דונם ברוטו! עליה עבדנו במועצה ב-8 השנים האחרונות. בזאת, הגיעה התכנית לתחנה הסופית, במסלול המפרך לאישור הנכסף. יישום התכנית לתכנון מפורט ולבניה בפועל, מקודם במיידית על ידי החברה הכלכלית ויביא את עמנואל למצב חדש שובר שוויון מבחינת הצמיחה הכלכלית והתעסוקתית בעיר. עלינו להודות לכל השותפים הרבים לפרויקט העצום לאורך מספר קדנציות ועד ימינו אנו, תודה מיוחדת לנתנאל זלמנסקי, הגב' דגן, יהודה הנדלר ועידו מאושר המנכלים בעבר שמעורבותם האינטנסיבית בקידום התכנית ודבקותם במטרה הביאה אותנו עד הלום. תודה גדולה לראש המועצה שלא ויתר לאנשי המינהל האזרחי וחיבר אותם ללא הרף למטרה החשובה, אשרינו שזכינו.

 

שפ"ע – הצבנו עשרה מתקני איסוף קרטון חדשים ברחבי העיר בעלות של כ-120,000 ₪, המתקנים יעברו בקרוב שידרוג ומיתוג להתאימם לצרכי התושבים ומחלקת שפ"ע.

 

ביטחון – השבוע התקיים ערב סיום קורס חובשים, חניכת 3 זוגות אופניים חדישים ומצויידים והצדעה למתנדבי איחוד הצלה היקרים, המצב הבטחוני המתוח משפיע גם עלינו ומחלקת הביטחון מגבירה ערנות ופועלת לתגבור מערך האבטחה. יישר כח לרב אלדד טובול ולקב"ט עמיחי אזולאי.

מתנדבי הצלה בהשקת אופניים.jpe

הצלה 1.jpe

ראש המועצה מלווה במנהל מחלקת חינוך הרב משה חזקיה תושב אלעד, ניחמו את משפחות הקדושים בפיגוע הנורא באלעד, הרב גפני העניק שי לילדי המשפחות חבקוק וגול ושוחח ארוכות עם אלמנת הקדוש יונתן חבקוק שנמנה על קהילת הרב גדסי ומוכר לרבים מתושבי עמנואל.

ניחום אבלים אצל משפחת הקדוש יונתן חבקוק היד

אציין לשבח את הקבט ששבת בעיר אלעד והשתתף בחיפושים אחר המחבלים ימ"ש. כמו כן מחלקת שפ"ח הציעה עזרתה והיתה מעורבת בליווי תושבים שנזקקו לעזרה. שנסייע רק בשמחות.

 

חינוך – השבוע הסתיים קורס טיפול רגשי באמצעות רכיבה על סוסים, לתלמידים מת"ת אהלי יעקב, במימון המועצה על ידי הרשות לבטחון קהילתי וביוזמתה של הגברת א. גייג' היקרה,

ראש המועצה ומנהלי ומפקחי תלמוד תורה אהלי יעקב השתתפו בטקס הסיום ומנהל החווה הסביר את ההישגים הטיפוליים שהילדים השיגו והעניק לכל תלמיד תעודת גמר ומדליה מיוחדת שהונפקה במיוחד עבורם. ההורים שהשתתפו באירוע ציינו בסיפוק את ההתקדמות של הבנים.  ראש המועצה ציין לשבח את כל העוסקים במלאכה. מנהל הת"ת הרב ציון לוי הודה למועצה על הנכונות לעזור ולסייע לתלמוד תורה בכל זמן ובכל עניין.

יישר כח לרב משה חזקיה, רפי בצלאל והגב' גייג'!

סיום קורס רכיבה טיפולית.jpe

מרכז צעירים – מרכז הצעירים במרכז הקהילתי הקורם עור וגידים בריכוזה של הגב' ח. זאוי ובניצוחה של הגב' הרשקוביץ, הפיק השבוע ערב גיבוש לרכזי בנינים בחירום. חשוב מאוד לחירום ולשגרה לשמר את הרכזים בקשב ומוטיבציה גבוהה. יישר כח גדול.

 

נוהל רכש – בימים הקרובים הופץ בקרב כלל עובדי המועצה נוהל רכש חדש. הנוהל, שנולד מתוך שאיפה להקל על כולנו את החיים בסוגיות הרכש אשר פוגשות את כולנו. גובש החל מהרגע הראשון על ידי גב' וולד עוזרת המנכ"ל שהשקיעה חשיבה ועבודה רבה באיסוף מידע, התייעצות עם גורמים שונים ולמידת הנושא לעומק, על מנת לייצר נוהל שיהיה הכי מקל שניתן ועדיין יעמוד בדרישות החוקיות הנדרשות מרשות מקומית.

יישר כח גדול!

 

יום הזיכרון – בהפקתה המוקפדת של גב' יצהרי קיימנו טקס מכובד ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. הטקס המרגש העלה את שמות נרצחי עמנואל הי"ד ונישאו בו דברים היוצאים מן הלב ע"י ראש המועצה ויו"ר המועצה דתית. יהי זכר הקדושים ברוך.

יום הזיכרון 1.jpe

וועדת היגוי צמיחה – קיימנו ישיבה ראשונה על מנת למפות את האתגרים הצפויים לנו עם התרחבות היישוב שבפתח בנוסף לבניה ברחבי העיר. בשלב זה עוסקים בסוגיות הנדסיות וכלכליות. בהמשך יורחב הדיון להשלכות הקהילתיות, חינוך רווחה ועוד.

 

עזיבת גזבר – תומר גזברנו היקר הודיע על סיום תפקידו. תומר התקבל למשרת גזבר עיריית קריית מלאכי. למרות שאין כל קשר בין עזיבתו הצפויה לזו שלי, אנחנו מבינים שהמהלך עשוי להיות מורכב ושנינו מגוייסים לתמוך את קליטת הגזבר והמנכ"ל החדשים באופן החלק ביותר. נאחל הצלחה גדולה לתומר בתפקיד החשוב אליו הוא נכנס ונודה לו על 3 שנות עשיה מדהימה במקצוענות גבוהה ובייצוב המערכת הכלכלית המועצתית. כבר פגשנו מספר מועמדים לתפקיד גזבר, נעדכן על ההתפתחויות.

 

מזל טוב – לראש המועצה היקר הרב גפני ומשפחתו, בהכנס בנו אלעזר זאב נ"י למצוות.

לעובדינו היקרים, לעידן צברי להולדת הבן בשעה טובה,

לגב' מ. נגר היקרה ולמשפחת גמליאל המורחבת להולדת הבת בשעה טובה!

לגב' צ. פלד ומשפחתה, להולדת הנכד. רוב נחת!

ולגב' פרבשטיין להולדת הבת, רק בשמחות.

 

חודש טוב

יוסף דיין

מנכ"ל המועצה