מהנעשה במועצה, חודש סיון תשפ"ב


תושבי עמנואל היקרים,

 

מד"א - החודש נערך טקס מרשים לרגל סיום הכשרת 18 מתנדבים להגשת עזרה ראשונה במסגרת מגן דוד אדום. מתנדבים אלו נוספו לאלו הקיימים במסגרת מד"א ואיחוד הצלה וביחד מעבים ומשפרים את המענה הרפואי לתושבי עמנואל. לטקס שאורגן בקפידה ע"י גב' יצהרי, הגיעו רבנים, בכירי מד"א ואישי ציבור. במסגרת האירוע חולקו למתנדבים ערכות עזרה ראשונה וציוד רפואי אחר.  יישר כוח למתנדבים העוסקים בהצלת חיים.

מדא 2

מדא 2

איכות הסביבה - החודש הסתיים פרויקט להחדרת המודעות לחשיבה על שמירת איכות הסביבה בגני הילדים ובבתי הספר. בתוכנית חשפו את הילדים למגוון החי והצומח והוסברה חשיבות השמירה על הסביבה. התכנית המשותפת למחלקת החינוך בהובלתה של גב' מושקוביץ בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, הסתיימה בסיור במוסדות החינוך, ובהם הוצגו למשתתפים התוצרים והידע הרב שהתלמידים רכשו במסגרתה.

איכות הסביבה

איכות הסביבה 2

רכזי בנינים - רכזי הבניינים יצאו לסיור לימודי מגבש בקרית ארבע ובמערת המכפלה. זהו מפגש נוסף שמטרתו חיזוק החוסן הקהילתי והכנה למצבי חירום, שלא נזדקק להם בעז"ה. גיבוש הרכזים החל בתקופת הקורונה ועבודתם האפקטיבית הוכיחה כי אין כמו הקשר הישיר והבלתי אמצעי שלהם עם השכנים אותם הם היכולים לפגוש מדי יום. יישר כוח לגב' זאווי ממרכז הצעירים על הובלת קידום הפרויקט.

חברון רכזי בניין

נסיעה לביתר - צוות המרכז הקהילתי הראשות גב' הרשקוביץ יצא ליום למידה וחוויה בביתר עילית אצל מקביליהם שם. בביקור ראינו את היוזמות הנהדרות שלהם ולמדנו רבות איך לפתח את השירות למען התושבים. הסיור נחתם בביקור במנהרות הכותל ובתפילה בכותל המערבי. 

ביקור בביתר עילית

נגישות - צוות שפ"ע עמל להמשיך את הנגשת מעברי החציה לעגלות, לאופניים ולכסאות גלגלים.

נגישות

גזבר - החודש הגיע הגזבר המיועד, מר יעקב רנד, המחליף את הגזבר היוצא תומר עמר, לפגישת חפיפה ראשונה ולהיכרות עם צוותי מחלקת הגזברות והגבייה. אנו מאחלים לו הצלחה רבה בתפקידו לקידום הישוב בכל ההיבטים. הצלחתו הצלחתנו.

תרבות - ביוזמה ברוכה של תושב יקר, ר' גיל לוי, בשיתוף המרכז הקהילתי, התקיימה השבוע לראשונה פעילות אתגרית חוויתית לגלישת סנפלינג במצוק עמנואל, המשקיף אל ערוץ נחל קנה המדהים ביופיו. לאור ההצלחה היפה הפעילות תחזור על עצמה עוד ועוד.

סניפלינג

כיבוי אש - החודש הוקפצו אנשי הכיבוי לשריפה שבחסדי שמים הסתיימה ללא נזקים בגוף. יש לציין את מסירותם של מתנדבי הכיבוי, איש בשמו הטוב יבורך, על זמינות וקפיצה מיידית לאירועים שרק בזכותם שריפה קטנה לא הופכת לאירוע חמור.

שריפה

קידום נוער - צוות קידום נוער ויחידת הנוער יזמו קורס להגנה עצמית בשיתוף עם המשטרה. משתתפי הקורס יזכו גם לסדנאות בנושאי גמילה ועוד. הפעילות זכתה לשם "מגן אברהם" ע"ש תושב הישוב אברהם לוי ז"ל שנפטר לצערנו בטרם עת.

קידום נוער

התחדשות - מתיחת הפנים ברחבי המועצה נמשכת בהובלתה של מנהלת הפרויקטים גב' אמזל. הותקנו ספסלים חדשים ופחי אשפתונים בכיכר הרמב"ם וברחוב חתם סופר, וכן הצללות וכסאות בעיצוב יחודי במרחב הדשא שבכיכר.  

התחדשות ספספילם חדשים בכיכר הרמבם

התחדשות ספספילם חדשים בכיכר הרמבם 2

בטחון - אירחנו לביקור את מר נוחי מנדל ראש היחידה להתיישבות במשרד הביטחון וצוותו, לפגישה צורפו אנשי חברת ערים ובכירי משרד השיכון. הביקור עסק בחיזוק התפתחות העיר בהיבטים שונים וחשובים של מוכנות לחירום וכנגד איומים בטחוניים. ב"ה הביקור השיג תוצאות מרשימות בהקצאות תקציביות למספר פרויקטים שחיכו זמן רב למימון. יישר כוח לקב"טינו עמיחי היקר והמסור על הובלת הביקור באופן מרשים.

בטחון 1

בטחון 2

תרבות - החודש יצאו למעלה מ-60 נשים לשלושה ימי נופש חוויתי ועשיר בתוכן שאורגן על ידי המרכז הקהילתי, בקידומה של אשת ארגון החסד 'עמיחיל' גב' כהן, ששמה לה למטרה שכל אחת תוכל לצאת לנופש פעם בשנה, בהשתתפות המועצה, ובניצוחה של גב' בוסי רכזת התרבות.

תרבות נופש נשים

גינה חדשה באיילת השחר 1

גינה חדשה באיילת השחר 2

בריכה - בתחילת החודש הושלמו ההכנות לקראת פתיחת הבריכה ביום ראשון הקרוב, תחת הנהלתה של מנכ"לית החכ"ל גב' דגן ובפיקודו של מנהל אז"ת אורי גרובס. ההכנות החלו מבעוד מועד ובחודשים האחרונים בשקט בשקט יחד עם צוות שפ"ע בניהולם של רחמים ורועי היקרים תיקתקו את העבודה כך שבמועד הפתיחה המתוכנן הושלמו העבודות והושגו כל האישורים הנדרשים מכל הגורמים. תודות לכל העוסקים במלאכה המורכבת במסירות.

בריכה

 

קידום נוער- עובדי קידום נוער המדהימים קיימו פעילות ענפה סביב חג השבועות ויצרו מרחב רגוע ובטוח שבו הנערים עסקו בפעילויות שונות ובלימוד תורה. יישר כח גדול לרפי בצלאל ולרב מאיר הרוש

 

שיפור פני מבנה המועצה – בשעה טובה הגיעו תמונות מודפסות על גבי זכוכית שיקשטו את מסדרונות המועצה. התמונות מנופי עמנואל וסביבתה ייפו את מבנה המועצה ויזרקו צבע בקירות הלבנים. הפרויקט בוצע ביוזמתה של הגב' ריבקין ובסיוע הגב' אמזל והגב' וולד. תודה גדולה על היוזמה המקסימה!

תמונות זכוכית

כיבוי אש – נפגשנו עם מפקד מחוז יו"ש בכבאות והצלה לדיון היערכות למניעה וטיפול בשריפות, סוכמו דרכי פעולה ותכניות עבודה להמשך.

ביקור מפקד המחוז

מרכז קהילתי – המרכז אירח השבוע כנס איזורי של המרכזים הקהילתיים ברשויות אשכול יו"ש, בכנס השתתפו רבים ממנהלי המרכזים הקהילתיים, ראש המועצה הרב גפני, ראש מועצת קרנ"ש ויו"ר האשכול מר יגאל להב, מנכ"לית האשכול גב' ק. גפן וכן מנכ"ל החברה למתנסים מר טל בסכס, מנהל המחוז מר מוטי עבו ובכירים נוספים. המשתתפים נדהמו ממבנה המרכז הקהילתי החדש ופירגנו לעמנואל ולגב' הרשקוביץ על העשיה המבורכת.

בנוסף, השבוע נתפס נחש, ככל הנראה לא ארסי, במבנה המרכז הקהילתי ע"י עובדנו האמיץ יוסי רצאבי. שימו לב זו עונת המזיקים להישמר ולהיזהר.

ביקור פיקוד המשטרה – השבוע ביקרו אותנו מפקד המחוז במשטרה ניצב עוזי לוי ומפקד המרחב ניצב משנה חיים סרגרוף, לביקור כבוד ותיאום צרכי היישוב.

 

 

מכרז מערכות מידע -  בשעה טובה הושלם המכרז ונפתחו מעטפות המציעים. ניגשו 6 מציעים למכרז ובקרוב תתכנס ועדת המכרזים להחלטה על הזוכים. המכרז, הכולל את כל התוכנות ומערכות המידע הייעודיות המשמשות את כלל מחלקות המועצה בעבודתן, נבנה במשך קרוב לשנה של עבודת מטה מורכבת בשיתוף פעולה של תומר עמר, נתנאל זלמנסקי, הגב' דגן והגב' וולד ועל כך תודה רבה להם.

מזל טוב – לגב' רוזנגרטן בהגיע הבן למצוות, לקבסי"ת המסורה גב' תירם לרגל אירוסי בנה אליה נ"י, לנתנאל זלמנסקי מנהל מחלקת הנדסה לרגל הולדת בנו, ליונת ראטה עם הולדת הנכד. שמחים בשמחתכם ומאחלים רוב בשורות טובות ושמחות.

חודש טוב ומבורך.