מהנעשה במועצה, חודש אלול תשפ"ג


התחדשות - נמשכת מתיחת הפנים בנתיב רבי נחמן מברסלב (השביל האורכי שבין רחוב פנחס לוין לרחוב הבעל שם טוב). השבוע הותקנו המעקות במקומות בהם היו קיימים ליקויים בטיחותיים חמורים בכל השנים, ביניהם סכנת נפילה מגובה ועוד. בעז"ה בשלב הבא יותקנו מעקות ברמפות המובילות מנתיב רבי נחמן מברסלב לרחוב הבעל שם טוב, גם שם יש צורך דחוף בהתקנתם למניעת סכנות של ממש. גב' אמזל היתה על הוצאת הדברים אל הפועל ובחרה דגם מעקות מעולה ויפיפה המשתלב בשכונה, שיחד עם הגינון ושאר השיפורים במרחב הציבורי, הביאו לתוצאה מהממת לטובת התושבים. יישר כוח גם לאורי גרובס על קידום הפרויקט.

אלול התחדשות3
אלו7ל התחדשות
אלול התחדשות
אלול התחדשות2

רבבות אפרים - בסייעתא דשמיא הושלמה החלפת קו המים השביל לכל אורכו, כמו גם חידוש תשתיות התאורה. במקביל סיימו להניח אבנים משתלבות ברוב השביל, וכעת נותר להקים את הגינות החדשות במקום אלו הישנות ולהחליף תשתיות ביוב לקויות בסוף הנתיב.

אלול רבבות אפרים3
אלול רבבות אפרים2

שבת פייטנות - בשבת האחרונה התקיימה שבת פייטנות עם הרב שר-שלום קשת, בארגונה המושלם של גב' בוסי אשר על התרבות במועצה. ב"ה היתה השתתפות רחבה מאוד, והאירועים כולם היו מלאים בתושבים מכל העדות והחוגים. במוצאי שבת היו ריקודים בסגנון תימני היפה והיחודי, והיה נפלא לראות את הרוקדים למגדול ועד קטון מפליאים בריקוד מדויק כמיטב המסורת.

אלול שבת פייטנות1
אלול שבת פייטנות3

דואר - התקדמנו בהקמת חדר הדואר, שכאמור יכלול כ-2,200 תיבות שיספיקו עבור תושבי עמנואל לטווח הארוך ללא צורך בפתרונות נקודתיים. סיימנו עם בניית החדר ותקרתו, ונמשיך עם ריצוף המבנה וחיפויו, בתוספת עיצוב ייחודי של גג המבנה. בעז"ה כל תושב שיגיע לישוב יקבל מן המוכן תיבת דואר בלי עיכובים.

אלול דואר

שנת הלימודים - פתחנו את שנת הלימודים במוסדות החינוך לבנים. קיימנו סיור במוסדות לוודא ששנת הלימודים נפתחת על הצד הטוב ביותר, ואיחלנו לצעירי הצאן הצלחה רבה וסייעתא דשמיא בלימודים. הבל פיהם של תינוקות של בית רבן. 

אלול שנת הלימודים
אלול שנת הלימודים2

חדשנות - הצטרפנו לקבוצה הניגשת לקול קורא של רשות החדשנות לקידום תעסוקה איכותית בישוב ובסביבתו וסיוע בהקמת מיזמים חדשניים. אנו רואים בקידום תעסוקה ברמה גבוהה ששכר מכובד בצידו יעד חשוב, ונמשיך להשקיע בו משאבים. 

שפ"ע - מחלקת שפ"ע בראשותו של רחמים קטיעי המסור עמלה בכל עת בשיפור פני העיר ובתיקון מפגעים ובכל ביצוע וצורך שמתעורר בישוב. בין כ-160 משימות שנעשו השבוע, הותקנו מעקות הולכה מול הכניסה לגנים החדשים ברחוב בית ישראל, הוחלפו מעקות הולכה שנפגעו מרכבים בכניסה לישוב ועוד ועוד. גם התקנת המדרגות בין הבעל שם טוב 48 ל-50 הסתיימה בשעה טובה. נעדכן שלאחר דיונים והתלבטויות החלטנו לפתוח את גג הקרטוניות החדשות כדי להקל על השלכת הקרטונים לתוכן ולאפשר גמישות בפינויין.

אלול שפע2
אלול שפע4
אלול שפע
אלול שפע1
אלול שפע6
אלול שפע5

כיכר המלך דוד - התחלנו בעבודות לעיצוב הכיכר החדשה שבצומת הבעל שם טוב / אדמורי אלכסנדר - כיכר המלך דוד. בשלב זה בונים את הבסיס עליו יקובע הנבל, הנמצא בשלבים אחרונים של הכנה לקראת השלמת, ולאחר מכן נסיים את שאר העבודות. בעז"ה נקבל תוצאה יפיפייה להנאת התושבים. 

אלול כיכר המלך

חינוך - רפי בצלאל השתתף בכנס פתיחת שנת הלימודים של המחוז החרדי במשרד החינוך. רפי מסר הרצאה בסגנון "טד" על הצלחת הביקור הסדיר בעמנואל והביא לנו כבוד. יישר כוח. 

הכנסת ספר תורה - ביום רביעי התקיימה הכנסת ספר תורה על ידי משפחת בילר, לזכר בנם הקט יצחק אברהם ז"ל שנקטף בתאונת דרכים מזעזעת לפני כשנה וחצי. היה זה אירוע מרגש ומרומם שגם המועצה נטלה בו חלק. שלא ישמע עוד שוד ושבר.

אלול הכנסת ספר תור
אלול הכנסת ספר תורה

פיקוד העורף - קיימנו ישיבת עבודה עם סא"ל פבל בלוב, רע"ן עורף בפיקוד מרכז האחראי על מוכנות הרשויות המקומיות באזורנו לחירום, שזה עתה נכנס לתפקידו. בפגישה הצגנו את הישוב ועמדנו על הפערים בכמה מן התחומים. ב"ה היתה זו פגישה טובה שתניב פירות לישוב. 

אלול פיקוד העורף

התמסרות - ביום שני מנהל מחלקת הרווחה אמנון אסף מצא שאחד הקשישים בישוב לא הגיע למועדון, והוא לא עונה לטלפון. מיידית הוא סר לביתו ומצא אותו כשהוא מוטל על הרצפה במצב הזקוק לטיפול רפואי דחוף. תכף ומיד הוזעקו כוחות ההצלה ופינו אותו לאשפוז בבית החולים. בלעדי האיכפתיות של אמנון והדאגה לכל מי שבתחום אחריותו, תושב ותיק זה לא היה שורד, רח"ל. כל המציל נפש אחת מישראל.

חמירא סכנתא - ברקע המתיחות הביטחונית באזור, תושב הישוב שנכנס עם רכבו לתדלק באחד מכפרי הסביבה חטף פלטת שיש היישר לראשו, ובחסדי שמים ובניסיו הגלויים הוא עימנו בין החיים. נזכיר שלפני כשבוע נרצחו באחד בכפרים שנים שבאו לתקן את רכבם שם. נא בקשו מידידיכם ומכריכם לבל יסכנו את חייהם בעבור כמה שקלים הבאים והולכים. במצורף כתבה מעיתון יתד נאמן בנושא מסוכן זה. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

חמירא סכנתא

מתנדבים - ארגון איחוד הצלה קיים ערב הוקרה למתנדבי הארגון ובמהלכו חולקו למתנדבים קסדות ואפודים קרמיים שעלותם גבוהה מאוד. בערב התקיים מפגש בין המתנדבים שהשתתפו בהצלת החיים של הילד אלימלך בן חיים שיחי' שטבע בבריכה לבין הילד ואביו, וחולקו תעודות הוקרה לאותם מתנדבים בצירוף שי מהמועצה. כל הכבוד להנהלת הסניף ולדניאל אשל המסורים לתושבים. 

אלול מתנדבים 2
אלול מתנדבים1
אלול מתנדבים