מהנעשה במועצה, חודש תשרי תשפ"ד


תושבים יקרים שלום רב,

כיכר המלך דוד - הבאנו את הנבל המרשים לכיכר המלך דוד שבמפגש הרחובות הבעש"ט / אדמורי אלכסנדר וכעת יהיה ניתן להמשיך ולהתקין את שאר האלמנטים שסביבו. ב"ה החיבור למערכת החשמל בוצע ובלילה השילוב של התאורה עושה אותו יוצא דופן ביופיו. במקביל הותקנו מצלמות בכיכר לשם שמירה וניטור של המרחב הציבורי.

נחל קנה - עם הקמת החווה בסמוך לעמנואל - "חוות כרמים", עלה הצורך להשאיר את השער בדרך היורדת לוואדי באופן קבוע כדי לאפשר גישה סדירה לחווה. שוב החלו לעלות מכיוון הכפרים הפלסטיניים במרחב משאיות עם אגרגטים ולהעמיס על הצירים העמוסים גם כך. הבאנו באגר לשטח שיצר פיתול בדרך שמונע מכלים כבדים לנוע בו אך מאפשר תנועה חופשית לרכבים אחרים.

תשרי נחל קנה
תשרי נחל קנה2

פעילות חול המועד - המרכז הקהילתי הכין לנו תכנית עשירה לימי חול המועד לכל הגילאים, והיא מצורפת להודעה זו. לראשונה אנו עורכים אירוע הקפות שניות מרכזי וגדול מהרגיל שיתקיים בעז"ה ברחבת המרכז המסחרי. קיימות יוזמות לפעילויות נוספות בישוב שאינן מאורגנות על ידי המועצה ואינם באחריותה, כמו טיולי ג'יפים במרחב שסביב עמנואל, השכרת קורקינטים ועוד. נשמח לראותכם משתתפים במגוון תכניות המועצה.

תשרי פעילות חול המועד
תשרי חול המועד2

תחבורה ציבורית - כבר התרגלנו לתוספות השירות בקווי התחבורה הציבורית בימי החגים ובזמנים עמוסים אחרים, אך דומה שהתגבורים שאושרו עבורנו לימי חג הסוכות עולים על כולם. יישר כוח לשלום רייכמן שלא מפסיק להשקיע בענין לטובת כלל הציבור וזמין סביב השעון בכל פניה ולכל בקשת עזרה. שלום גם יצא להעניק שי סמלי נאה למנהלי בחברות ולסדרנים עמם אנו מצויים בקשרי עבודה שוטפים. ב"ה האנשים בשטח אוהבים את עמנואל ומסייעים לנו בכל הניתן.

מבני חינוך - קיימנו פגישה במשרד החינוך עם מר רם נהרי מנהל אגף בכיר מיפוי ותכנון מוסדות חינוך ועם מר יהודה כץ מרכז בכיר מיפוי ותכנון מוסדות חינוך. מטרת הפגישה היתה כדי להראות את המחסור בשטחים ציבוריים בעמנואל שמחייב תכנון חכם וחסכוני שינצל באופן מירבי ומיטבי את השטח. בהתאם ביקשנו שיאושרו לנו בניית טיפוסי מבנים לפי המגבלות הקיימות. ב"ה היתה זו פגישה מצוינת באופן יוצא מן הכלל לקידום הישוב.

8 כיתות גן - בסייעתא דשמיא החלו העבודות בשטח במגרש 302 ברחוב הגר"א בסמוך למועצה. בשלב ראשון הבאגר מפנה את עודפי העפר מהמגרש תוך פירוק של המחסן הישן של האולם, ויביא את המגרש לגובה 0.0 המוגדר בתכנית. בעז"ה נעמוד בלוחות הזמנים ונאכלס את גני הילדים בפתיחת שנת הלימודים תשפ"ה בעוד פחות משנה.

פיתוח - פרסנו מרבדי דשא בחצר גני הילדים היבילים במגרש 304 לטובת הילדים. בנוסף פרסנו דשא בנתיב רבבות אפרים בפינת החמד המשולשת באמצע הנתיב. גם ההצללות בגני הקבע החדשים ברחוב בית ישראל הותקנו ובהמשך יגיעו מתקני המשחקים ודשא סינטטי.

ארבעת המינים - בשיתוף עם המרכז הקהילתי והועדה לקידום עסקים קיימנו ימי מכירה של ארבעת המינים באולם האירועים לשם הגיעו באופן מוסדר דוכני מכירה של מגוון המוצרים. ב"ה היתה השתתפות של ציבור רחב שאף נעזר במקום במוצי"ם שענו על שאלות הלכתיות בחלק משעות הפעילות.

בחירות - בבחירות הקרובות ישנם 2,845 בעלי זכות בחירה, כך לפי הרשימה הסופית של פנקס הבוחרים. לשם השוואה, בבחירות הקודמות למועצה נכללו בפנקס הבוחרים 2,227 בעלי זכות בחירה. לרשות המצביעים יעמדו 5 קלפיות ב-4 ריכוזים, 2 מהם קלפיות נגישות מיוחדות. פרטים על הקלפיות השונות יפורסמו על ידי מנהל הבחירות בלוחות המודעות. לאיתור מקום ההצבעה ניתן לבדוק באתר משרד הפנים 24 שעות ביממה או בשאר ערוצי המידע של המשרד. מנהל הבחירות צפוי להודיע באופן רשמי על הרשימות והמועמדים מיד לאחר חג הסוכות. בהצלחה!

נהפך לאבל מחוללנו - בשבוע זה היינו כולנו בתחושות קשות מהאירועים המחרידים והמזעזעים שפקדו אותנו בעיצומו של שבת שמחת תורה. יחד שמענו את בשורות האיוב שלא פסקו מלהגיע, ובהם המספרים המבהילים של הנעקדים, החטופים, הנעדרים והפצועים, ומעשי הזוועה שנעשו על ידי אויבינו השפלים. המועצה פעלה כסדרה אך עסקנו בעיקר בהיערכות והתמודדות למול המצב הביטחוני, ולקראת סוף השבוע חזרנו לעסוק במקביל גם בשאר עניני המועצה השוטפים. קיימנו ישיבות יומיות של כל מנהלי המחלקות ושאר הגורמים הרלוונטיים להיערכות רוחביות, ריכוז וטיפול בכל הנושאים, מסירת המידע והעברתו לכל אחד בתחומו. בשם השם נעשה ונצליח ונעסוק בבנין ובפיתוח כנגד הקמים עלינו.

כיתת הכוננות - עקב החשש שחלילה גם עמנואל תותקף, משעות הבוקר של שבת נקראו כל חברי כיתת הכוננות להתייצב ולהיות ערוכים להגן על הישוב. מאז כולם מגוייסים ופועלים במשמרות סביב השעות בכניסה לישוב, בסיור ההיקפי ובסיורים סביב הישוב. כולם עברו ריענון והם ניצבים על משמרתם לעשות את הנדרש לשמירה על התושבים. בתקופה האחרונה כיתת הכוננות עובתה ונוספו מצטרפים טריים שיחד עם אלו הקיימים מהווים כוח חזק שבעז"ה יכול לעשות את משימותיו. ההתגייסות של כולם מדהימה וכולנו חבים להם הכרת הטוב על מעשיהם.

תשרי כיתת כוננות635
תשרי כיתת כוננות21
תשרי כיתת כוננות1
תשרי כיתת כוננות65
תשרי כיתת כוננות65
תשרי כיתת כוננות0
תשרי כיתת בוננות6
תשרי כיתת כוננות
תשרי כיתת כוננות4
תשרי כיתת כוננות2

חוסן - כדי לחזק את החוסן היישובי פתחנו את הספרייה מדי יום גם לבנים וגם לבנות. בנוסף המשחקייה נפתחה אף היא בכל יום לבנים ובנות וגם המשחקייה הלימודית עתידה להיפתח ביום ראשון. מכיון שמוסדות החינוך לא נפתחו לפי הוראות משרד החינוך, הקושי להחזיק את הילדים בבית ידוע לכולם ונעשה את מה שנוכל כדי לסייע להורים בימים אלו. יצרנו קשר עם הנהלת נתיב החסד וביקשנו שיתעדפו את עמנואל לאספקת מוצרי יסוד. ב"ה למרות ההתנפלות שהייתה פה ושם על החנויות, ישנם מלאים סבירים בחנויות. פתחנו שמרטפיות לילדי עובדי המועצה ולילדי עובדים חיוניים במעון לכל טווח הגילאים מלידה עד 12 לאפשר את היציאה לעבודה בבטחה וברוגע. גם השירות הפסיכולוגי נכנס לפעולה ויצאנו בפרסום מיוחד לציבור לפנות אליו ולעשת שימוש בשירותיו הכה חשובים ונצרכים.

תשרי מניעת איומים
תשרי חוס3ן

מידע לציבור - תחום המידע לציבור נוטל חלק חשוב ומרכזי במערכה. חשוב מאוד ליידע את הציבור במידע אמיתי ומבוסס. בכל עת העברנו לציבור הודעות נצרכות בתחומים השונים. נוספו לרשימות התפוצה מספרים חדשים רבים של תושבים שעד כה לא היו מנויים לקו. בשבוע זה נרשמו מאות פניות למוקד בכל התחומים וב"ה הצלחנו להשתלט כמעט על כולם. שירותי התחבורה הציבורית צומצמו בכל הארץ, ובכל עת פעלנו להעביר את המידע העדכני ביותר לתושבים לגבי לוחות הזמנים.

תשרי מידע לציבור

מניעת איומים - פעלנו במרחב במגוון פעולות להסרת איומים על הישוב. דרכי עפר נחסמו עד היסוד ונפרצו צירים שישמשו את הישוב להגנה. במקביל המוקד הבטחוני פעיל עשרים וארבע שעות ביממה על ידי שני אנשים בכל עת.

תשרי מניעת איומים
תשרי מניעת איומים2

נשקים אישים - ביוזמה חשובה נוספת שעלתה מהשטח הועברו אימונים למחזיקי נשקים אישיים לכל צרה שלא תבוא, שמלבד ההגנה על עצמם, יוכלו לעזור לכוחות בשטח בהתאם להוראות שקיבלו באימון. נושא זה הוא בעל מורכבות רבה ויכול לסכן חיי אדם אם לא ינוהל כראוי. יש לפעול בו בשיקול דעת רב ואך ורק לפי הנחיות מחלקת הבטחון.

תשרי נשקים אישיים6

התנדבות - חזינו השבוע ברוח התנדבות מפעימה בישוב. אנשים רבים מבקשים להתנדב בכל תחום, החל מאנשים טובים שדואגים לכל צרכי אנשי הבטחון, רכזי הבניינים שגויסו ליצירת קשר ישיר עם התושבים ולהעברת מידע, נשמות יקרות שמסייעות למשפחות החיילים שגוייסו למילואים, מתנדבים שעזרו למחלקת שפ"ע ועוד ועוד. ניהול ההתנדבות דורש גם מאמצים רבים של עובדים שלנו, החל בניהולם וחלוקת משימות, דאגה לפן הבירוקרטי וכו'. מעשים אלו אינם מובנים מאליהם, ואנו מעריכים כל מעשה ומעשה של התנדבות.

אחזקת וניקיון הישוב - עקב האיסור על כניסת פועלים פלסטיניים לישוב, כל מטלות האחזקה והניקיון נפלו על מספר עובדים מצומצם. קראנו לתושבים שיקחו אחריות אישית ויסייעו לנו יחד לשמור על עירנו נקיה ויעשו מאמץ מעבר לרגיל לטובת ניקיון עמנואל שכה חשוב לנו.

תשרי אחזקה

תודות - בשבוע זה מגיעה תודה והערכה לעובדים ותושבים כה רבים, ואם אזכיר את חלקם - הדבר לא יהיה הוגן כלפי אלו שלא הוזכרולא אוכל להאריך ולפרט את שמות כולם כי רבים וטובים הםאנשים נתנו מעצמם מעל ומעבר, בראש ובראשונה אנשי מחלקת הביטחון, וכך גם שאר המחלקות כל אחת בתחומה, וכן תושבים רבים שעשו עוד ועוד למען כולנו. חזינו במשותף והמאחד בין כולנו ובטוב הלב והרוח האנושית של כולםמכאן נשלח תודה אישית והערכה עמוקה לכל אחד מהם.

ברוך דיין האמת - ביום חמישי בערב הגיעה אלינו הבשורה המצערת על הירצחו של חייל מתושבי הישוב, נחמן דקל הי"ד, שנרצח בבוקר שבת שמחת תורה על ידי בני עוולה באזור רצועת עזה, בלחימה כנגד המרצחים . רבים מתושבי הישוב ורבני הישוב יצאו לראש העין ללוותו בדרכו האחרונה למנוחת עולמים. חבריו ובני משפחתו שליווהו בבכיות סיפרו על נער שמח ומפיץ אור, שהיה אהוב ומרוצה לבריות. בעל הרחמים ירפא לשברה הנורא של המשפחה. יהי זכרו ברוך.

תשרי בדה

בחירות - לאור המצב הקשה והעובדה שמאות מבין המתמודדים בבחירות ברשויות המקומיות ועוד רבים מעובדי משרד הפנים המנהל ומפקח על הבחירות גויסו למילואים, משרד הפנים מקדם חקיקה ולפיה מועד הבחירות ידחה בכ-3 חודשים. התאריך המוצע הוא כ' בשבט תשפ"ד, 30 בינואר 2024. הליך החקיקה צפוי להסתיים בתוך שבועיים ובמקביל האלוף צפוי אף הוא להורות על תיקון מקביל שיחול ביו"ש.