מהנעשה במועצה, חודש חשוון תשפ"ד


תחבורה ציבורית - ביוזמת ראש המועצה התאחדו כמה וכמה מראשי המועצות והעיריות ביהודה ושומרון וכתבו מכתב לשרת התחבורה, בו הם דורשים להורות שלא תתאפשר עליית פלסטינים לקווי התחבורה הציבורית הסדירים המגיעים ליישובים. עלייתם מהווה סיכון בטחוני משמעותי כמו גם סיכונים אחרים. למותר לציין את חשיבות הדבר על רקע ימים אלו. נפעל ונעשה הכל כדי שיהיו תוצאות לפניה זו, ומהר. יוזכר שמיום רביעי האחרון כלל קווי התחבורה הציבורית חזרו לשגרה מלאה מלבד כמה נסיעות בודדות בקו 189.

חשוון תחבורה ציבורית1
חשוון תחבורה ציבורית

שמירת המרחב - אירחנו לביקור את מר זאב חבר ('זמביש') וצוותו לפגישה שעסקה בדרכים לשמירה על המרחב שסביב הישוב ובקידום עמנואל מבחינה ביטחונית, מתוך ראייה אסטרטגית של צרכי הישוב והתפתחותו לטווח הארוך ובניית מעטפת הגנה מרחבית ראויה.

חשוון שמירת המרחב

בטחון - מחלקת ההגמ"ר המונה כ-60 חיילים ממשיכה לפעול סביב השעון להגנה על הישוב, ובין השאר מבצעים סיורים יזומים, בידוק ובקרה על כביש הגישה, עיבוי השמירה בכניסה לעמנואל. כמו כן המחלקה מתאמנת שוב ושוב לשם גיבושה ככוח לוחם מאוחד. במקביל ממשיכים האימונים למחזיקי נשקים אישיים ומחולקים לרכזי הבנינים ציוד מתאים לשימוש בעת הצורך. יצויין שהשבוע אזור התעשייה החל לפעול במתכונת מצומצמת בהתאם להנחיות הצבא, ובעלי המפעלים נדרשים להעסיק מאבטחים בהתאמה למספר הפועלים וכן דרישות ביטחוניות נוספות.

חשוון ביטחון2
חשוון ביטחון9
חשוון ביטחון7
חשוון ביטחון5
חשוון ביטחון1
חשוון ביטחון
חשוון ביטחון2

תאורת גדר - החלפת תאורת גדר הישוב עומדת לקראת סיום, כאשר רוב העמודים הוחלפו בחדשים, גופי התאורה כולם הוחלפו לתאורת לד עוצמתית וחסכונית, ונוספו עמודים וגופים במקטעים שלא היו מוארים דים. התאורה החדשה מאפשרת למצלמות המותקנות לכל היקף ציר הבטחון ומחפות זו על זו ('ראש-זנב'), לספק תמונה מרחבית טובה בהרבה סביב כל עמנואל ולסייע לנו בשמירה על הישוב.

חשוון תאורת גדר3
חשוון תאורת גדר

גנרטורים - בשעה טובה סיימנו את חיבור והפעלת כל הגנרטורים החדשים המשמשים בעיקר לתאורת הבטחון ולשער הישוב ולשימושים חיוניים נוספים. בזאת הסתיים פרויקט חשוב מאוד לתפקוד הישוב גם במקרים בהם חלילה לא תהיה אספקת חשמל סדירה.

חשוון גנרטורים

התנדבות - בין גילויי ההתנדבות הרבים להם אנו עדים בימים אלו ולמעשים של מעל ומעבר, ראינו השבוע את השוטר הקהילתי, יגאל יפרח, שיחד עם שוטרים נוספים הביאו ציוד חשוב עבור מחלקת ההגמ"ר בישוב. יישר כוח.

חשוון התנדבות4

פגישה - ראש המועצה יצא לפגישה שר האוצר בצלאל סמוטריץ' יחד עם שאר ראשי הרשויות ביו"ש לרגל המצב הבטחוני. בפגישה העלו המשתתפים את הנטל הכלכלי הכבד שנפל של הרשויות, כאשר אנו נדרשים להוצאות בטחון כבדות שלא ניתן לוותר עליהם וכן לאחזקת החיילים המגינים על הישוב, ומנגד הכנסות המועצה נפגעות גן הן. השר הבטיח לפעול לגבש מענים עבור הפערים התקציביים המשמעותיים שהוצגו בפניו. נקווה לחדשות טובות בקרוב גם בגזרה זו.

חשוון פגישה

חוסן - קיימנו ערב הסברה בשיתוף עם מרכז חוסן בשומרון ובו עו"ס גדי רונן נתן כלים למשתתפים לחיזוק החוסן ולהפגת המתחים, וכן כלים לויסות והרגעה בתוך התא המשפחתי. פעילות חשובה מאוד.

חשוון חוסן
חשוון חוסן1

מוסדות חינוך - בס"ד כל מוסדות החינוך בישוב חזרו לפעילות סדירה ומלאה כולל צוותי ההוראה המגיעים מחוץ לישוב. עקב גיוס עובדי אבטחה רבים למילואים קיים מחסור במאבטחי מוסדות החינוך, ועל כן צוות היקל"ר התגייס והוא מסייר בשעות הלימודים בין המוסדות כדי להשלים את הפערים עד כמה שניתן.

הפרשת חלה - המרכז הקהילתי ארגן ערב הפרשת חלה לזכות 242 החטופים בידי המרצחים ובתפילה שהמקום ירחם עליהם, ויוציאם מצרה לרווחה, ומשעבוד לגאולה בזמן קריב.

חשוון הפרשת חלה3
חשוון הפרשת חלה

קליטה - בהתאם להוראות משרד הפנים אנו נערכים לקליטת אוכלוסייה מפונה מחוץ לישוב בהיקף של כ-200 נפשות במבנים שבבעלות המועצה. הסבירות שאירוע מעין זה יתרחש אינה גבוהה, אך עלינו להיות מוכנים לכך. במסגרת זו הצטיידנו במזון יבש ובשישיות מים שיתנו מענה לשעות הראשונות עד להשלמת ההתארגנות. על כל צרה שלא תבוא.

אנטנה - כהמשך לפגישתנו עם אנשי הצבא לפני כשבועיים, קבלנו הוראה חד-משמעית לקצר הליכים ולקדם את הקמת האנטנה מעל מבנה המלתחות בבריכה. האנטנה נדרשת מצרכים ביטחוניים דחופים כדי לאפשר לכוחות החטיבה לתפקד במרחב בלא שיהיו אזורים שלמים בלא קליטה סלולרית, שחלילה יכולה לגרום לסכנת חיים אמיתית, כמו גם עבור התושבים להם אין קליטה באזורים בישוב ובסביבתו. כזכור לפני מספר חודשים המועצה ערכה בדיקה על ידי חברה מקצועית לשם ניתוח מצב הקרינה הקיימת באזור הבריכה בשילוב עם הקרינה הצפויה עם הוספת האנטנה, והיא העלתה תוצאות ברורות - האנטנה בטוחה לחלוטין. בשיתוף עם קהילת חב"ד שתלמוד התורה "אור מנחם" ממוקם בסמוך לבריכה, החלטנו על בדיקות עיתיות שנבצע לאחר הקמת האנטנה, מלבד הבדיקות הנעשות על ידי חברת התקשורת, כדי לוודא שבפועל אכן אין קרינה מעבר לתקן, וכן ייעשה. אם יתברר אחרת - חיבור החשמל המזין את האנטנה ינותק על ידינו באופן מיידי.

חשוון אנטנה

היערכות - פלוגת "אריות עמנואל" ממשיכה לפעול בישוב ולפעול עבורנו סביב השעון. מדי יום מתקיימים אימונים אינטנסיביים לשמירה על כשירות ומוכנות, ומדי פעם הם מתרגלים ברחבי הישוב לחימה בשטח בנוי, ופעמים שתושבים מחסירים פעימה אחת או שתים למול המתאמנים. ברוך השם החיילים מקבלים את כל צרכיהם כולל ארוחות צהרים מלאות ומזינות המבושלות במטבח המעון, וכן את כל הנדרש.

חשוון היערכות4
חשוון היערכות
חשוון היערכות2
חשוון היערכות1
חשוון היערכות3

פחי אשפה - קיבלנו אספקה של פחי אשפה חדשים עבור בתים צמודי הקרקע בפרויקט אפי קפיטל שהתחילו להתאכלס בחודש האחרון. על הדרך החלפנו את הפח המוצב בסמוך לששת הגנים ברחוב הבעל שם טוב. הפח שהיה במקום היה גדול ולכן לא נכנס למסתור שהוכן עבורו, ולכן הונח על גבי חניה, כשמצוקת החניה במקום ידועה. כעת הבאנו פח חדש במידות קטנות יותר שנכנס למסתור ופינה את החניה לטובת התושבים.

חשוון פחי אשפה

שלטי רחובות - המשכנו בקביעת שלטים חדשניים בכניסה לרחובות. השבוע קבענו שלט בכניסה לרחוב נתיבות שלום ובהמשך נגיע לרחובות נוספים. כלקח מהשלטים הקודמים בשלט זה נחרט הכיתוב על גבי העמוד ולא באמצעות הדבקת מדבקות, כך נקווה שהוא יעמוד לימים רבים ללא נזק.

חשוון שלטי רחוב

פיקוד העורף - אירחנו לפגישה את סא"ל פבל בלוב, רע"ן עורף בפיקוד מרכז האחראי על מוכנות הרשויות המקומיות באזורנו לחירום. בפגישה הצגנו את מצב הישוב בימים אלו וביקשנו תוספת אמצעים לחיזוקו למול האתגרים שאנו עומדים בפניהם.

חשוון פיקוד העורף

עירוב תחומין - ביוזמה מיוחדת של איש העירוב הרב יהושע וייספיש והיקל"ר הרב אבידן סייגון הוסדר עירוב תחומין באזור העיקרי אליו יוצאים החיילים בשבת, לכיוון צומת עמנואל והסביבה. העירוב נעשה לצאת ידי כל השיטות כדי להוסיף תוספת חומרה ולצמצם באיסורים במקום שניתן. העירוב מונח במקום המתאים ומזוכה למגוייסים שיוצאים בשבת לעבודת הקודש להציל ישראל מיד צר.

חשוון עירוב תחומין

מגויסים - קיימנו ערב מיוחד ומושקע לנשים שבעליהן וילדיהן מגויסים בימים אלו. האירוע נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה שביקש מכל מי שצריכה עזרה לפנות אליו באופן אישי. לאחר מכן נשות מקהלת עמנואל שוררו שירי רגש וחיזוק, בהנחיית הזמרת גב' גבאי. לאחר מכן נערך מופע מלא של האמנית הסטנדאפיסטית גב' לויטין שסחפה עמה גלי צחוק ושחרור בהומור רב על המצב התקופה והחיים בכלל. במקביל כינסנו את ילדי המשתתפות באירוע לשעות כיף של במתנפחים ומשחקים, ארוחת ערב ופינוקים. הערב נתן למשתתפות כוחות בימים לא פשוטים אלו, ובעז"ה כל המגויסים יחזרו בשלום בקרוב למשפחתם הדואגת.

חשוון מגויסים2
חשוון מגוסים
חשוון מגויסים
חשוון מגוסים3

ריהוט - בימים אלו הגיעו השולחנות החדשים למרכז פיס לקשיש, לטובת ולרווחת אנשי גיל הזהב עבורם מיועד המקום, וכן עבור השמחות הנערכות במקום מעת לעת ושאר השימושים במבנה. בכך השלמנו הצטיידות מחדש של המקום להנאתם.

חשוון ריהוט5
חשוון ריהוט

הוקרה - הענקנו תעודת הוקרה ליצחק אברהם, בן הישוב, המגויס ליקל"ר ומשמש כסגן היקל"ר. התעודה נינה לו לאות על מסירותו והשקעתו במשימותיו, יישר כוח.

חשוון הוקרה

דיין האמת - התבשרנו בבשורה קשה בתאונת דרכים מחרידה בה נהרגו אחיו ואחיינו של צבי באואר, עובד המועצה עד לא מכבר. בעל הרחמים ירפא לשברכם ולא תדעו עוד צער. בעת הקמת הישוב אביתר, ראש המועצה יצא למקום לחזק את המתיישבים, והמנוח התרגש מהביקור והצטלם עמו. למרבה הצער השבוע ליוונו אותו למנוחות. 

חשוון דין האמת