מהנעשה במועצה, חודש כסלו תשפ"ד


 

489,543 - לאחר מאמצים מרובים הצלחנו להציל סכום של 489,543 ש"ח ממשרד התחבורה. עבור סכום זה קבלנו הרשאה ממשרד התחבורה כחלק מהשתתפותו בפרויקט הכיכרות, אבל בשל בעיה בירוקרטית זניחה המשרד סירב לשחררו. פנינו לכל גורם אפשרי והתעקשנו, ושוב התעקשנו, ושוב התעקשנו, ולא התייאשנו, עד שקבלנו את הבשורה, לאחר למעלה מ-10 חודשים של פעולות נמרצות: הכספים הוקצו עבורנו מחדש. יישר כוח לכל העושים בדבר, ובפרט לגב' אמזל ממחלקת פרויקטים, ולראש המועצה שלא ויתר עד שהענין בא על מקומו בשלום. סכום משמעותי זה יאפשר לנו לבצע עוד פעולות פיתוח רבות לרווחת התושבים ולקידום הישוב.

סיירת אימהות - השבוע התקיימה הכשרה מקצועית לאימהות המשתתפות בסיירת הורים. בהכשרה השתתפה גב' צפדיה שנתנה כלים מעשיים לנשים והרחיבה אודות המשמעות ותפקידה של הסיירת וכן שיתפה בסיפורים אוטנטיים ממקום עבודתה. גב' בת אל כהן מרכזת את סיירת ההורים, ואנו תקווה שתהיה לפעילות חשובה זו השפעה משמעותית לטובת הבנות ולכלל תושבי הישוב. יצוין שמי שרואה עצמה מתאימה להשתתף בסיירת, או אפילו מסתפקת בכך, מוזמנת לפנות לגב' גייג'.

כסלו סיירת אמהות

ערב חיזוק - המרכז הקהילתי ומרכז הצעירים קיים ערב חיזוק לנשים, עם השתתפות מכובדת מפסיפס הקהילות המרכיבות את עמנואל, עם כיבוד עשיר ומזמין. באירוע התקיים טקס הפרשת חלה, והיתה סדנה ייחודית של הכנת תוף מרים, וכן נאמרו דברי חיזוק ואמונה של נשים מכל החוגים והעדות. בסופו מקהלת המרכז הקהילתי שוררה ניגוני נשמה ורגש. אירוע של אחדות ישראל וחיזוק גדול.

כסלו ערב חיזוק1
כסלו ערב חיזוק 2
כסלו ערב חיזוק3

נשות מגויסים - קיימנו ערב שיח וקבלת כלי התמודדות לאימהות ונשות המגויסים. בערב העבירה הרצאה גב' להב מאסטר NLP, ובה דובר אודות הרגשות הנפוצים בתקופה זו וניתנו כלים מעשיים להתמודדות מתוך ראייה אמונית וחיבור לקב"ה. בערב היה כמובן כיבוד מפנק, וחולקו למשתתפות שוברים לעיסוי רפואי מפנק ומרגיע. נודה לגב' להב שיזמה את המפגש בהתנדבות מלאה, ולגב' מטיס על תרומת השוברים.

כסלו נשות מגויסים

קייטנת חנוכה - קיימנו ישיבת היגוי והיערכות בשיתוף עם כלל המוסדות הנוגעים בדבר, לקראת הפעלת קייטנת חנוכה, במסגרת תכנית "ניצנים בחופשה" של משרד החינוך. הקייטנה מתקיימת בגני הילדים וכן בכיתות א-ג בכל מוסדות החינוך, כולל במוסדות הפטור. בשנה זו משרד החינוך קבע שיש לגבות מההורים דמי השתתפות של 50 ש"ח, שיגבו באמצעות המוסדות.

הצלת חיים - ביוזמה של יצחק אייכלר התקיים במרכז החירום יום של נטילת דגימות מתושבים לשם הכללתם במאגר הלאומי לתורמי מח עצם, שעל ידי "עזר מציון". ב"ה הגיעו תושבים רבים וזכינו להשתתף בהגדלת המאגר. מי שלא זוכר אם הוא כלול במאגר, ניתן לבדוק באתר או במענה אוטומטי בטלפון 073-3954163.

כסלו הצלת חיים

רחפן - בפעילות נמרצת של עמיחי האלוף קבלנו תרומה של רחפן תרמי נוסף מתקדם. לרחפן טווח טיסה מוגדל וסוללות בעלות הספק גבוה, ויש לו יכולות מרשימות. יחד עם הרחפן הנוסף שרכשנו בעז"ה נוכל לספק בטחון טוב יותר לישוב. 

כסלו רחפן

הגנת הסביבה - בסיור יזום תפסנו פלסטיני המשליך פסולת במרחב הסמוך לישוב, וכפי הנראה הוא כבר עשה זאת פעמים רבות. כדי להעביר מסר חד וברור הכלי איתו הוא עבד נתפס וישוחרר לאחר שכל הפסולת שנזרקה על ידו תיאסף.

כסלו הגנת הסביבה2
כסלו הגנת הסביבה

אימון טראומה - בשיתוף עם יחידה 669 התקיים אימון טראומה ופתיחת ורידים לצוות חובשי המילואים. שלא נזדקק.

כסלו אימון טראומה

שריפת פסולת - בכמה לילות בשבועות האחרונים התמודדנו עם ריחות מעיקים של שריפת פסולת. השריפות נעשות על ידי פלסטינים בכמה נקודות של ריכוז פסולת מהכפרים, בין השאר בשיפולי ג'ינספוט ואימתין. העשן והריח מגיעים לעמנואל וגורמים לסבל רב לתושבים. יחד עם הרשויות השכונות הסובלות מבעיה דומה פנינו לכלל הגורמים המטפלים בנושא בצבא ובמנהל האזרחי, אך בינתיים ללא תוצאות. בס"ד נמשיך ונפעל בנושא עד למיגור הטרור הסביבתי.

שפ"ע - התחדשנו בכלי רכב חשמלי ("מיול") למחלקת שפ"ע שיחליף את הריקשה שכבר עשתה את שלה. כלי רכב זה הוא אמין ואיכותי בצד היותו חסכוני מאוד באנרגיה. נקווה שישמש אותנו לאורך זמן וללא תקלות.

כסלו שפע

חבילות מזון - בשיתוף עם החברה למתנסי"ם חילקנו 80 חבילות מזון למשפחות על ידי המרכז הקהילתי ובסיוע של מחלקת שפ"ע.

כסלו חבילת מזון1
כסלו חבילת מזון

מנחה - מדי יום מתקיימת תפילת מנחה בשעה 13:15 בחדר הישיבות במועצה. ביום רביעי במהלך החודש ישבנו ללחיים עם ראש המועצה ביום האחרון של החודש ה-11 לפטירת אמו ע"ה, בו הסתיימה חובתו לעבור לפני התיבה. בעז"ה המנין ימשיך גם הלאה לזיכוי הרבים.

כסלו מנחה

כיכר המלך דוד - סיימנו את רוב העבודות על כיכר המלך דוד במפגש הרחובות הבעש"ט ואדמורי אלכסנדר. השלמנו את בניית הקיר המדמה את חומות ירושלים העתיקה כחלק מהסיפור הכללי של הכיכר וכן את המשטח שסביב לו, ובקרוב יקבע על הקיר הפסוק "סובו ציון והקיפוה, ספרו מגדליה". בס"ד התוצאה מרהיבת עין והפכה כבר לנקודת ציון משמעותית בעמנואל. 

כסלו כיכר מלך

שכונת הנביאים - יצאנו לפגישה במחוז מרכז במשרד השיכון לדיון בתב"ע שהוגשה על ידי המועצה לשיפורי תכנון ותוספת זכויות בשכונה החדשה. בפגישה הצגנו בפניהם מצגת שנערכה על ידי גב' אמזל בטוב טעם שמסבירה כל אחד מהסעיפים בתקנון שהוגש, שמטרתו היא שתבנה שכונה טובה ואיכותית יותר בעבור המשתכנים החדשים. בסיכומה של הפגישה התברר שלפי מדיניות המשרד קיימים מספר נושאים שלא ניתן לאשרם בשלב זה, ועל כן עלינו לצמצם את שינוי התקנון בכמה היבטים.

רכזי בניינים - קיימנו בשיתוף המרכז הקהילתי, פיקוד העורף ומרכז חוסן, ערב ראשון מתוך סדרת מפגשים לרכזי הבניינים. בערב השתתפו כמעט 60 רכזי בניינים, רציניים ואכפתיים, ובו הועברו וחודדו הנחיות מעודכנות למול תרחישים שונים, ואת הפעולות שעל רכז הבניין לבצע בשגרה ובחירום. הרכזים מהווים ציר מרכזי בהשראת חוסן ישובי בזמני חירום והם מוקדי העברת מידע אמין עם התושבים. בערב הועברה הרצאה מרתקת בנושא חוסן נפשי, זיהוי סימני מצוקה וחרדה והטיפול בהם מאת עו״ס מקצועי, וכן הועברו חומרים על ידי צוותי היקל"ר. הרכזים קיבלו תיק ציוד לחירום הכולל פנס לד נטען, ווסט בטחון ממותג, כובע בטחון ממותג ועוד. תודה רבה לכל העוזרים והמסייעים, למתנדבות שעמלו להכין את התיקים, לצוות היקל"ר בפיקודו של אבידן סייגון על חלקם בערב, למנהלת המרכז הקהילתי ולגב' זאווי ממרכז הצעירים. יישר כוח גדול.

כסלו רכזי בנינים3
כסלו רכזי בנינים1
כסלו רכזי בנינים2

הנגשת מידע - מסרנו להקלדה את כל התבעו"ת החלות בעמנואל, ובשבוע האחרון העלנו את כולם לאתר המועצה. עד כה היו באתר סריקות של התבעו"ת ולא היה ניתן לערוך בהם חיפושים ולמצוא מידע במהירות. יישר כוח לשלום רייכמן על הטיפול בנושא.

מגויסים - המגויסים הפתיעו אותנו בסרטון תודה על מעטפת התמיכה שהמועצה מעניקה להם ודואגת לכל צרכיהם. מלבד ההזנה אותה המועצה נותנת להם באופן מלא, דאגנו לציוד רב ולאמצעים נדרשים עבורם המשמשים לביטחון הישוב. מעריכים את התגייסותכם עבור עמנואל.

כסלו מגוייסים
כסלו מגויסים
כסלו מגויסים3

תיקון פחים - הבאנו בתחילת השבוע צוות לתיקון הפחים מונחי הקרקע. התגלו בכמה וכמה פחים ליקויים במנגנון המכסה וכן ברגלית הפתיחה. ב"ה הספיקו ביום זה לעבור על כל הפחים ולסיים לתקן את כולם.

כסלו תיקון פחים

אנטנה - ביום שני האחרון חברת פלאפון הפעילה את האנטנה שעל גג הבריכה. תושבים מדווחים על קליטה טובה בהרבה בישוב ובסביבתו למנויי חברת פלאפון. גם מהצבא שמענו תגובות טובות על כך שהקליטה השתפרה משמעותית. אנו נעקוב ונבדוק בפרקי זמן קבועים שאכן האנטנה עומדת בכל התקנים ונפעל להסרת האנטנות שאינן תקניות.

תחבורה - פנינו למשרד התחבורה לגבי צורך בטחוני דחוף בכביש 55. מדובר ברמזורי צומת ג'ינספוט במפגש הכבישים 55 ו-5066, שם הרמזורים פועלים 24 שעות ביממה, וגם בשעות הלילה המאוחרות כשהכבישים ריקים - תושבים נאלצים לעצור ברמזור למשך דקות ארוכות על הסיכון המיותר הכרוך בכך. ביקשנו שבשעות הלילה הרמזור יהפוך לכתום מהבהב והתנועה תתנהל לפי התמרורים המוצבים במקום. קבלנו הבטחה שהנושא יטופל בעדיפות גבוהה. נקווה שאכן נראה תוצאות בשטח ובהקדם.

כסלו תחבורה

מיני פיץ' - לאחר תקופה ארוכה של המתנה, הקבלן המבצע את המיני פיץ' במגרש הסמוך לת"ת אור מנחם, החל בעבודה. היא צפויה להימשך כשבוע, ובסיומה המגרש המהמם ישמש בשעות היום את ילדי  הת"ת ולאחר שעות הלימודים יהיה פתוח לציבור הרחב. 

כסלו מיני1

הנדסה - גב' הלוי ממחלקת ההנדסה הודיעה על סיום עבודתה במועצה בעוד חודש. היא התקדמה לתפקיד חדש ומשמעותי במועצה מקומית קרני שומרון כרכזת רישוי ואחראית על צוות בדיקת תוכניות. אין דבר המשמח יותר מעובד שמתמקצע ומתקדם. נודה לה על שנים של עבודה מצוינת ומסורה למען המועצה, ונאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה. במקביל אנו פועלים לאיוש המשרה ויצאנו בפרסום בנושא.

כסלו הנדסה

שכונת הנביאים - יצאנו לפגישה במטה משרד השיכון בירושלים עם שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף, מנכ"ל משרד השיכון הרב יהודה מורגנשטרן, יועץ השר הרב מרדכי בבצ'יק, צוות הנהלת מחוז מרכז במשרד השיכון, מר יוסי סגל קמ"ט אפוטרופוס, מר יוני שרון מ"מ יו"ר מועצת התכנון העליונה, מנכ"ל חברת ערים מה אושיק בן עטר וצוותו, והיזמים שזכו במכרזים לבניית כ-1,000 יח"ד בשכונת הנביאים. בפגישה עלו מספר אתגרים וחסמים לגבי תכנון השכונה והטיפול בבקשות להיתרים, ולאחר דיון ארוך ומעמיק נמצא המתווה הנכון שיאפשר את קידומה המואץ עם פתרון רוב הבעיות וגם לגבי האחרות ימצא שביל הזהב בתקופה הקרובה.

כסלו שכונת הנביאים1
כסלו שכונת הנביאים
כסלו שכונת הנביאים2

י"ט כסלו - קיימנו התוועדויות מרכזיות לכלל תושבי הישוב לחוגיהם ועדותיהם, לגברים ולנשים, לרגל ראש השנה לחסידות, בהשתתפות רבני הישוב. בהתוועדות לגברים השתתף המשפיע הנודע הרב ישראל שכינא דוברובסקין שיחי' שמסר דברי חסידות, לצד שולחנות ערוכים, וכן הופעה ייחודית של אבי פיאמנטה ועדי גביסון ותזמורתם שסחפו את הקבל לריקודים חסידיים שורשיים. במהלך הערב הגיע להתוועדות חה"כ יצחק וסרלאוף שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי שהתפעל ממספר המשתתפים הגדול ומהתפתחותה של עמנואל, ואף ביצע בעצמו ניגון חסידי.

למחרת התקיימה התוועדות לנשים שנערכה בסימן "עמנואליות מקושרות" נפתחה במחול אומנותי על ידי בנות עמנואל בליווי קטעי מולטימדיה שונים, אומנות בחול עם רקע היסטורי על י"ט כסלו, לצד ארוחה בשרית עשירה. גולת הכותרת היה הפאנל המרכזי של נציגות כלל קהילות עמנואל אשר שוחחו על מאפייניה הייחודים של כל קהילה, אירועים מרכזים בקהילה, מה ניתן לעשות למען האחדות ועוד. הפאנל השאיר את כולם בטעם של עוד ועם רצון להתחבר ולהתאחד. בפאנל השתתפה הסטנדאפיסטית גב' ליסיצין אשר תיבלה אותו בקטעי הומור משעשעים יחד עם גב' דופלט וקיטעי שירה מהזמרת גב' גבאי.

יישר כוח לכל הצוות הרחב שעמל על הפקת אירועים מיוחדים אלו, ובפרט לגב' בוסי ממחלקת התרבות, גב' זאווי ממרכז הצעירים ומנהלת המרכז הקהילתי גב' הרשקוביץ', ולאנשי קהילת חב"ד שסייעו בכל הנדרש.

כסלו יט כסלו
כסלו יט כסלו1
כסלו י כסלו
כסלו יט כסלו2

כיכרות - השבוע נקבעו האותיות כחלק מעיצוב הכיכרות: כיכר המלך דוד בה נכתב "סובו ציון והקיפוה ספרו מגדליה", וכיכר מרן בה נכתב "כיכר ע"ש מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א - נבל"ע ג' מר חשוון תשע"ד - עשור להסתלקותו". כעת אנו ממתינים שהעובדים אשר על עבודות הגינון יחזרו ממילואים ונוכל להשלים את עיצוב הכיכרות כמתוכנן במלוא יופיים.

כסלו כיכרות

מיני פיץ' - התקדמנו בהקמת מגרש המיני פיץ' בסמוך לת"ת חב"ד "אור מנחם" וכבר הותקנו השערים והגדרות, ורק נותר להשלים התקנת דשא סינטטי, עבודה הצפויה להסתיים בשבוע הבא.

כסלו מיני פיץ

ניקיון רחובות - כחלק מהשינויים וההתאמות במערך ניקיון הרחובות בתקופה זו, רכשנו עגלות לשימוש העובדים לייעול העבודה, בדומה לציוד בו עושים שימוש ברשויות אחרות לעבודת השוטפת.

כסלו ניקיון רחובות
כסלו ניקיון רחובות.jpg2

ציר ביטחוני - לאחר השלמת פריצת וסלילת הציר הביטחוני המוביל ישירות מכיכר רבי מאיר לכביש 5066, הותקנו בשתי קצוותיו שערים למניעת תנועה חופשית בו. בהמשך נתקין בתוואי הציר מצלמות כחלק ממערך המצלמות הסובבות את כל עמנואל, כדי לשפר את ההגנה על הישוב. אנו תפילה שציר זה ישמש אותנו רק לשמחות.

כסלו ציר ביטחוני2
כסלו ציר ביטחוני23
כסלו ציר ביטחוני

מצלמות - כחלק משמירת וניטור המרחב הציבורי הותקנו מצלמות בכיכר רבי מאיר לקראת הצבת אלמנטים ייחודיים בכיכר. המצלמות המותקנות ברחבי הישוב מונעות פעולות רבות של ונדליזם ומאפשרות איתור של מקרים שכאלו וטיפול בהם בתוך זמן קצר.

כסלו מצלמות

הדרכה - מחלקת הביטחון העבירה הדרכה לאנשי החינוך בגני הילדים ובבתי הספר המשתתפים בקייטנות חנוכה במסגרת תכנית "ניצנים". בהדרכה הושם דגש על העברת הידע לילדים בשפתם בלא שיחוו חרדות אך יפנימו את ההנחיות כראוי. 

כסלו הדרכהע3
כסלו הדרכה

תחבורה ציבורית - כפי שהתרגלנו כבר, גם בימי החנוכה קבלנו תגבורים רבים בקווי התחבורה הציבורית לירושלים, בני ברק, ביתר עילית ומודיעין עילית. 

כסלו תחבורה ציבורית

מזל טוב - ברכת מזל טוב לראש המועצה הרב אליהו גפני לאירוסי בתו הבכורה בשעה טובה ומוצלחת. בעז"ה תרוו ממנה רק נחת ותצליחו בכל אשר תעשו. כהשתתפות בשמחת ראש המועצה פרסמנו מודעת ברכה מכובדת בעיתון המודיע למחרת השמחה, בה בירכנו גם את חמיו הרב ישכר פרנקנטהל, ראש המועצה בעבר.

כסלו מזל טוב