מהנעשה במועצה, חודש טבת תשפ"ד


תושבים יקרים שלום רב, לפניכם הצצה לפעילות המועצה למענכם בחודש החולף.

 

התפתחות - לאחר פעילות מול הגורמים השונים במשרד השיכון, קבלנו הקצאה תקציבית לתכנון כ-1,000 יחידות דיור נוספות בעמנואל ב-3 מתחמים עיקריים צמודי דופן למרקם הקיים, שיכללו גם הקצאה נרחבת לגינות משחקים ולמבני ציבור, כמו גם שטחים למסחר ולתעסוקה. ב"ה עם התפתחות הישוב בשנים הקרובות והביקוש הרב למגורים בעמנואל, יש צורך ביצירת מלאי יח"ד לטווח הארוך שיאפשר את התחדשות הישוב לאורך זמן. הליך התכנון צפוי להימשך מספר שנים והוא אחד התוצרים הבולטים של תכנית האב המקודמת בימים אלו. 

 

סלילה - הושלמו עבודות הסלילה לתיקון הבורות שנפערו בכביש המוליך מכיכר בית ישראל לכיכר חתם סופר, ויחד עמם השלמנו את התקנת הניקוז הנקודתי באותו מקטע שינקז את כמויות מי הגשמים הזורמים בכביש. בנוסף נסללה שכבה ראשונה בכביש מהתיכון ברחוב הגר"א ועד אחרי גני הילדים היבילים, וכן מקטע ראשון במורד רחוב בעל התניא. על הדרך הוסדרו עוד כמה ליקויים, שהבולט שבהם הוא קטע כביש ששקע בכניסה לישוב בצמוד לשער הכניסה.

טבת סלילה4
טבת סלילה3
טבת סלילה2
טבת שלילה 4

מיני פיץ' - בשעה טובה הסתיימו העבודות על מגרש המיני-פיץ' בסמוך לת"ת "אור מנחם" עם השלמת התקנת הדשא. המגרש ישמש את תלמידי תלמוד התורה בשעות הלימודים, ועם השלמת הפיתוח סביבו בעוד מספר חודשים, כחלק מעבודות פיתוח השכונה והסדרת המעברים ודרכי הגישה בכל המתחם, יפתח לשימוש הציבור בשעות אחר הצהריים. בצד המגרש הושארה רצועה לכל אורכו ובה אנו עתידים להתקין מתקני כושר בזמן הקרוב, ובהמשך נטפל בהקמת תאורה למגרש. ב"ה קיבלנו תוצאה טובה למען התושבים. יישר כוח לגב' אמזל וגב' ולד על המאמצים שנעשו להוצאת הפרויקט אל הפועל, וכמובן לשמעון ויזמן ויהונתן שעבלי האלופים שסגרו את כל הפינות.

טבת מיניפיץ
טבת מיניפיץ1

אופניים - הבאנו מתקן המשמש לניפוח גלגלי אופניים וכן לתיקון תקלות נוספות באמצעות סט מלא של כלים שונים ומשונים, ומיקמנו אותו בין כיכר הרמב"ם לכיכר המלך דוד. הדבר יהיה לעזר לילדים הרבים ולבני הנוער המשתמשים באופניים, ובתקוה שהוא לא יושחת. יישר כוח לגב' אמזל על היוזמה ולרחמים שאין עליו על הביצוע.

טבת אופניים

אולם אירועים - אולם האירועים ממשיך לעבור מתיחת פנים וחידוש. לאחר רכישת הריהוט והמחיצות, ביצענו עבודה בתשתית מערכת המיזוג שתשפר את תפוקת הקור והחום מהמזגנים באמצעות הפרדת פתח יניקת האויר מפתח היציאה. נקווה שיהיו לכך תוצאות משמעותיות לנוחות השימוש באולם. 

טבת אולם אירועים ראשון

תן כבוד - בשיתוף עם ארגון הצלה קיימנו טקס להשקת פרויקט "תן כבוד" במסגרתו מתנדבות מבקרות את נשות גיל הזהב אחת לשבוע, מתעניינות בשלומן,  ולוקחות מהן מדדים חיוניים למעקב אחר מצבן הבריאותי. בטקס קיבלנו את פניהם של 15 מתנדבות חדשות שהצטרפו למתנדבות הקיימות. יישר כוח ליו"ר המועצה הדתית הרב אלדד טובול, לדניאל אשל סגן ראש הסניף, לרכז נחמן יוליוס ולשאר העוסקים במלאכה על קידום נושא חשוב זה בשיתוף עם המרכז הקהילתי.

טבת תן כבוד
טבת תן כבוד12
טבת תן כבוד1

תשתיות גז - בתקופה האחרונה חברת סופרגז הפסיקה לתת שירות ברחוב חתם סופר מהצובר המצוי במקום, לאחר שנים רבות בהם סיפקה גז לתושבים באמצעות המערכת המרכזית. אנו פועלים מולם לשוב לחדש את אספקת השירות לתושבי הרחוב, ובמקביל פנינו גם לחברות אחרות במטרה להחזיר שירות חיוני זה עבורם.

טבת תשתיות גז

חסימה - לאור התגברות התופעה של כניסת רכבים לנתיב רבי נחמן מברסלב (השביל האורכי שבין רחוב פנחס לוין לרחוב הבעל שם טוב) וסיכון הולכי הרגל והילדים במקום, נאלצנו לחסום לחלוטין את כניסת כלי הרכב לנתיב. במקום היה שער נעול שבמהלך השנים יצא מכלל שימוש וכעת החסימה תהיה הרמטית למרות הקושי שהדבר מסב למובילי דירות ולאספקת מוצרים גדולים. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

טבת חסימה

כנס מנהלות - מחלקת החינוך ערכה כנס למנהלות גני הילדים ולצוות המחלקה יחד עם המפקחת  החדשה מטעם משרד החינוך, גב' גלר וצוותה. בכנס הועברה הרצאה של הפסיכולוגית גב' נוביקוב בנושא קשיים התנהגותיים בגיל הרך והרצאה של הפסיכולוג דוד קניגסברג בנושא תכנית התקשרו"ת – הוראה תומכת קשר ותקווה. בחלק המרכזי של הכנס הציגה גב' גלר את הצוות שנותן לראשונה את המענים החדשים בעמנואל הכוללים, יועצת, מדריכה פדגוגית, מדריכת שילוב והכלה ותרפיסטית. יישר כוח לכל צוות המחלקה ובפרט לגב' בוסי רכזת הגיל הרך על ארגון הכנס למופת.

טבת כנס מנהלות

קטיף - צוות המרכז הקהילתי יחד עם מתנדבות נוספות יצאו לסיוע בקטיף ובחקלאות באמצעות עמותת "לשומרה". החקלאים נמצאים במצוקה גדולה, והם עזרו להם בקטיף אבוקדו, אריזת מלפפונים מיון ואריזת חסות, ועוד ועוד. במקום נערכה ארוחת בוקר מפנקת בתנאי שטח מטעם המרכז ולשומרה וכל מתנדבת קיבלה שי ומכתב הוקרה. החקלאים הודו מאוד על העזרה, ואנו מקווים להעניק חוויה כזו של עזרה הדדית גם לשאר התושבים.

טבת קטיף
טבת קטיף3
טבת קטיף1

ביטחון - פלוגת ההגמ"ר ממשיכה באימונים סדירים בכל עת. יש לציין שבתקופה האחרונה העומס על המגויסים עלה משמעותית בשל צמצום בכוח המוקצה לישובים לאור החלטת הממשלה להקטין את היקף הגיוסים כדי לשחרר אותם להמשך הפעילות הכלכלית במשק. אנו פועלים להחריג את עמנואל ולהקצות עבורנו מספר מגויסים רב יותר, בתקווה לימים טובים בקרוב.

טבת ביטחון4
טבת ביטחון56
טבת ביטחון8
טבת ביטחון15

פעילות נוער - כחלק מהיוזמה החשובה של הרב אפרים ז'ק ועמו הרב אהרן דגן בהפעלת ישיבת מתמידים "תהילות ישראל", פעילות ברוכה המתקיימת בתמיכת המועצה וכוללת בין השאר גם לימוד רזי הפיוט והמקאמים, התקיימה מסיבת חנוכה מליאת תוכן בשירה ובזמרה. יישר כוח לכל הרבנים העוסקים במלאכה ועמם הרב ישראל יפרח המקדיש מאונו וממרצו להצלחת המתמידים. 

טבת פעילות נוער

אזור התעסוקה - בשעה טובה קיבלנו את הבשורה המשמחת שניתן אישור מהדרג המדיני לשיווק מגרשי השדרה המרכזית של אזור התעסוקה, המסחר והתעשייה במבואות הישוב - תב"ע 120/7, שייעודם הוא מסחר ותעסוקה. עם קבלת האישור פנינו לגורמים הקשורים בדבר לשם אישור שיווק של עוד כ-15 מגרשים הכלולים בשלב א' של התב"ע, ונקווה שגם עבורם יתקבל האישור. השלמת השיווק קריטית לשם יצירת מקומות עבודה איכותיים לתושבים וכן להגדלת הכנסות המועצה מארנונה, כהכנה להכפלת מספר התושבים בשנים הקרובות. 

טבת אזור התעסוקה
טבת אזור התעסוקה1

תחבורה - אירחנו לביקור את קמ"ט תחבורה מר ישראל אפריאט לקידום מספר נושאים בתחומי התחבורה, ובעיקר כדי להיערך לקראת שינוי במסלול התחבורה הציבורית בתוך עמנואל. בתוך כחצי שנה הכניסה לישוב צפויה להתמקם מחדש במיקום אחר כחלק מעבודות הקמת השכונה, ועלינו להיערך לשינוי המסלול מבעוד מועד. בתקופה הקרובה יקבע המסלול החדש לאור הנתונים שהוצגו בסיור, ובעז"ה הוא יהיה אופטימלי לרווחת התושבים. 

 

פירוק עגורן - חברת "אפי קפיטל" הבונה בתחומי הישוב 166 יח"ד פירקה את העגורן שהיה ממוקם ברחוב פנחס לוין, מכיון שהשלב בו היה צורך בעגורן להקמת המבנים הסתיים. לשם פירוקו תוכננה חסימה של רחוב פנחס לוין למשך יומיים בשעות 7:00-17:00, על כל המשתמע מכך בקושי של התושבים ובשינוי מסלול התחבורה הציבורית. בסופו של דבר עקב התקדמות מהירה בעבודות הפירוק, הרחוב נחסם ליום אחד בלבד.

טבת פירוק עגורן
טבת פירוק עגורן1

ציר בטחוני - התקדמנו בהקמת מצלמות בתוואי הציר הבטחוני כדי לעבות את הגנת הישוב ולייצר עומק התראתי סביבו. עמיחי לא נח ומקדם פרויקט מצלמות עומק בנקודות אסטרטגיות, ומערכות התראה נוספות. אם ה' לא ישמור עיר. 

ביטחון - בבוקרו של יום רביעי האחרון, מוקדן שם לב לתנועה חשודה של אדם שירד מרכב בצומת עמנואל ורץ לכיוון אזור התעשייה וידו אוחזת בחפץ. מיידית הוא הקפיץ את פלוגת "אריות עמנואל" ובתוך דקות ספורות כבר התחילו להגיע לשטח כוחות, כשבמקביל בכל עת עוקבים אחריו במצלמות ומתחקרים כל פרט שיכול לשפוך אור על הנעשה. לאחר פרק זמן קצר אותר האיש באיזור התעשייה וכן נמצא הרכב שהוריד אותו, ומסתבר שאין יסוד לחשש כלשהו. הדבר מלמד על עירנות ברמה גבוהה ביותר של כל הצוות, שפעל במהירות ובמקצועיות וסגר מעגל במהירות גבוהה. יישר כוח לכולם, ובראשם לאביתר חדד הרבש"צ על הדריכות והמוכנות.

טבת ביטחון

מגויסים - עלינו לבריכה להיפגש עם המגויסים ולשמוע את תחושותיהם בחלוף תקופה ארוכה כל כך שהם יצאו משגרת חייהם וגויסו. ב"ה באנו לחזק ויצאנו מחוזקים, שמענו אנשים מסורים שאפשר לסמוך עליהם, נחושים וחזקים. זכינו. במפגש הועלו מספר בקשות שבעז"ה נעשה את הניתן כדי להיענות להם.

טבת כיתה

תכנון - בשעה טובה פורסמה להפקדה כנדרש תב"ע 120/14 שעניינה מתן אפשרות לשימושים מסחריים בשטחים חומים. שינוי זה הוא חשוב מאוד בכך שיאפשר גמישות תכנונית של השטחים החומים ויתן את האפשרות להשתמש בהם שימושים מסחריים במקומות שהדבר יהיה נצרך.

טבת תכנון

אומרים תודה - ראש המועצה יחד עם עמיחי הקב"ט יצאו למסיבת תודה לאנשי עמותת One Israel Fund על עמידתם לימין עמנואל שנים רבות, ובפרט על תרומותיהם הנדיבות בחודשים האחרונים, בהם רכב שטח להתערבות מהירה, רחפן מתקדם ועוד עזרים, ציוד ואמצעים לשימוש מחלקת הביטחון. 

טבת אומרים תודה
טבת אומרים תודה1

פרידה - נפרדנו מגב' הלוי ממחלקת ההנדסה עם סיום עבודתה במועצה ביום ראשון הקרוב, ומעברה למקום עבודה אחר. כסיכום לשנים של עבודה מצוינת ומקצועית ועם אווירה טובה תמיד, עובדות המועצה הכינו לה מסיבת הפתעה והעניקו לה שי נאה, וכולם שיבחו אותה והודו לה על תקופת שירותה. כולנו מאחלים לה הצלחה רבה. 

טבת פרידה
טבת פרידה1

מידע הנדסי - לאחר תקופה ארוכה של הכנות ועבודה מאחורי הקלעים, חנכנו אתר מידע הנדסי בסטנדרטים הגבוהים ביותר. באתר ניתן לקבל את כל המידע לגבי תבעו"ת ובקשות להיתרי בניה, בשקיפות מלאה כראוי. בשלב זה טרם הועלו לאתר כלל החומרים, והם יוכנסו בהדרגה כחלק מעבודת מחלקת ההנדסה. בנוסף ולא פחות חשוב מכך, כל התקשרות מול מגישי הבקשות מתנהלת באמצעות האתר וחוסכת זמן רב ומביאה סדר וארגון כראוי. גב' הלוי הפורשת עמלה רבות על כך שלפני סיום עבודתה במועצה האתר יעלה לאויר, ויחד עם גב' רנד הן עמדו במשימה. יישר כוח גדול, הצבתם אותנו במקום שיש להתגאות בו. 

טבת מידע הנדסי

בטיחות מוסדות חינוך - קב"ט מוסדות החינוך דניאל אשל בשיתוף עם מנהל מחלקת החינוך משה חזקיה נפגשו עם ממוני הבטיחות בבתי הספר ובגני הילדים. בפגישות הושם דגש על תפקידי ממוני הבטיחות בכל ימות השנה כמי שנמצאים בשטח ויכולים למנוע סכנות רבות לפני שהן מתרחשות. במפגשים נכח גם היקל"ר אבידן סייגון שהציג את הזויות הנוספות בתפקידם על רקע ימי מלחמה אלו. 

טבת בטיחות מוסדות חינוך

עיצוב - ביוזמה יפה של מזכירת הלשכה גב' חלא, הוחלפו רוב הלוחיות הקבועות בפתחי החדרים ועליהם שמות העובדים, בעיצוב מהמם בצורה יוצאת מן הכלל ובקו אחיד לכולם. תודה רבה.

טבת עיצוב1
טבת עיצוב2

זמני תפילות - המועצה הדתית בראשותו של הרב אלדד טובול הוציאה לוח כיס המצורף להודעה זו, ובו מפורטים זמני התפילות בכלל בתי הכנסת בעמנואל, וכן מגוון שיעורי תורה המתקיימים בבתי הכנסת. זוהי יוזמה יפה לתועלת הציבור, יישר כוח. 

 

מתנדבים - ארגון הצלה קיים אירוע עבור המתנדבים בארגון, עם תוכנית גדושה. סביב שולחנות ערוכים בבשרים ושאר מטעמים, ד"ר פינסקי העביר הכשרה על השימוש בחוסמי עורקים מסוגים שונים בהתאם לסוג הפגיעה, ולאחר מכן נשאו דברים אלדד טובול, עמיחי הקב"ט ודניאל אשל. בסיום האירוע חולק שי יקר ערך לכל המתנדבים מהמועצה כאות הערכה על נכונותם ומסירותם סביב השעון. 

טבת תנדבים
טבת מתנדבים

ברוך דיין האמת - באמצע השבוע שעבר נפטר אברך מתושבי הישוב, ר' יהודה זריל זכרונו לברכה, והוא בן 26 בלבד, אהוב ונחמד על הכל. הוא הותיר אחריו אלמנה צעירה, שתי בנות ובן. זאת טרגדיה איומה ושוברת לב. עסקנים ואנשי ציבור התגייסו לטובת המשפחה והקימו קרן עבור המשפחה שנשארה ללא משען ומשענה, פרטי הקרן מצורפים להודעה. כל עזרה תהיה לברכה. 

טבת ברוך דיין האמת
טבת ברוך דיין האמת1

שמירה - ביום הראשון של השנה האזרחית הוחל חוק עזר אגרת שמירה באיזור התעשייה. לפי הוראות החוק מוטלת אגרה בשיעור של כ-16 ש"ח למ"ר בנוי לשנה, ומכספי האגרה המועצה תפעיל סיור 24 שעות ביממה לשם חיזוק הביטחון באזור התעשייה. הסכום נגבה בהתאם לתחשיב שאושר על ידי משרד הפנים, וכלל התקבולים ישמשו רק לצרכי הבטחון של אותו מקום. במקביל הוחל חוק עזר אגרת שמירה בישוב שאף הוא קובע שהחיוב יהיה לפי מ"ר בנוי, כך לפי הוראות משרד הפנים שלא הסכים להותיר את החיוב בשיעור קבוע ליחידת דיור. סך ההכנסות מאגרת השמירה בישוב יהיו זהות להכנסות לפי החוק הקודם, אלא שהחיוב יהיה גבוה יותר לדירה גדולה וקטן יותר לדירה קטנה, בדומה לחיוב הארנונה המוטל לפי גודל הנכס.

טבת שמירה

גינון - התחדשנו בפרחים בכניסה לישוב, בכיכרות ובנקודות נוספות מרכזיות לשם קבלת מראה רענן ומזמין למרחב הציבורי. יוזכר שאנו ממתינים למספר פרויקטים גדולים של הקמות גינון, אך אלו מתעכבות בשל מצב המלחמה השורר בארץ והיות ידידנו אריאל יעקובסון מנהל חברת הגינון יחד עם עובדים נוספים בשירות מילואים. 

טבת גינון

 

אולם האירועים - סיימנו את העבודות לשיפור המיזוג באולם האירועים, וכבר מרגישים את השינוי לטובה בכך שהמזגנים הרבה יותר יעילים ומשפיעים על כל פינה באולם. בעז"ה נמשיך להשקיע בשיפור וחידוש אולם האירועים לטובת התושבים. 

טבת אולם אירועים
טבת אולם אירועים2

 

שירות - גייסנו בן שירות אזרחי למחלקת הביטחון שיסייע למוקד המאויש סביב השעון ולמשימות שונות שיוטלו עליו על ידי הקב"ט. אנו מנסים לגייס משרתים נוספים, ניתן להפנות מתנדבים פוטנציאליים לעמיחי בכל עת. 

 

נעילה - בשבוע הבא נשוב לנעול את הדלת של האגף השמאלי בקומת הכניסה למועצה לאחר שעות הפעילות. גב' חלא מזכירת הלשכה דאגה למפתחות עבור כל העובדים להם יש צורך בכך. יש להקפיד על הנעילה מטעמים ברורים ומובנים מאליהם. בהמשך נמצא בעז"ה פתרון גם עבור נעילת הקומה התחתונה. 

מגויסים - השבוע התקיים שיעור תורה בבית הכנסת תורת עמנואל עבור המגויסים. בשיעור שמעו מהרבנים דברי חיזוק ונמסרו להם הלכות פיקוח נפש ושמירת שבת, ובסוף השיעור התקיים שו"ת הלכתי על שאלות שהמגויסים שאלו מהצרכים המתעוררים בשטח. עוד הם קיימו אימון באזור התעשייה שדימה התקפה של מספר מחבלים במקום, והכוחות הצליחו "לחסל" אותם בהצלחה ועם "נפגעים" באורח קל בלבד לכוחות שקפצו לשטח, וכן אימונים נוספים ברחבי הישוב. בנוסף הם יצאו למטווח בקדומים, ראו את עמיחי הקב"ט ואת אביתר הרבש"צ.

טבת מגויסים2
טבת מגויסים3
טבת מגויסים1

 

ניקוז - ביצענו בעבודת הקמת ניקוז באזור התעשייה הצפוני, לאחר שהניקוז שהותקן במקום לא כלל פתח שפיכה חופשי לשטח ברמה מספקת. העבודות כוללות הארכת הקו בכמה עשרות מטרים עד לקצה התב"ע, ומשם המים יתנקזו למטעי הזיתים באופן מסודר. 

טבת ניקוז
טבת ניקוז1

 

בטיחות - אירחנו לביקור את מנהלת תחום ביטחון, בטיחות ושעת חרום במחוז מרכז של משרד החינוך, גב' לביא, שהגיעה עם צוותה לביקור במועצה ולסיור במוסדות החינוך לעמוד מקרוב על סידורי הבטיחות בהם. בס"ד קידשנו שם שמים והיא ראתה שרוב הדברים עומדים על מכונם. יישר כוח לצוות שפ"ע ובראשם לרחמים שעשה הכל כדי שהמוסדות שבאחריות המועצה יהיו מוכנים, וכן לדניאל אשל קב"ט מוס"ח המפקח על נושאים אלו מקרוב בכל עת. 

 

מפגש - ביוזמת מנהלת הספריה היוצאת, גב' גולדשטיין, התקיים מפגש לנשים בספרייה עם הסופרת גב' ל. קליין. מחברת של סדרות ספרים מפורסמות. הסופרת שיתפה עם הציבור בסיפורה האישי המלא באמונה וביטחון, התמודדות עם קשיים, חזרה בתשובה, וניסים מרובים שבאו אחרי תפילות. יוזמה חשובה ויפה.

טבת מפגש

 

גיוס - אירחנו לביקור את תא"ל פיני לוי הפרויקטור לעניין הקמת כיתות כוננות בישובים חרדיים. ביקשנו ממנו לעשות הכל כדי לעבות את מערך ההגנה ולגייס תושבים נוספים, ובודאי שלא להקטין את כוח המגן הקיים. נקווה שהפגישה תניב פירות ובקרוב. 

טבת גיוס

 

בחירות - הבחירות לרשויות המקומיות נדחו שוב, והמועד החדש שנקבע הוא יום שלישי, י"ח אדר א'. דחיית הבחירות נעשתה בצו שהוציאה הממשלה שאושר על ידי הכנסת, וזאת בהסכמה ציבורית רחבה בגלל מספרם הרב של המגויסים המתמודדים לראשות ולחברות ברשויות המקומיות השונות, וחוסר התוחלת בקיום מערכת בחירות שעלולה להיות מפלגת בימים קשים אלו. גם ביו"ש צפויה לחול דחיה דומה, והצו אמור לצאת בימים הקרובים על ידי האלוף.