מהנעשה במועצה חודש אדר תשע"ט


מהנעשה במועצה

לתושבים שלום

להלן כמה מהדברים שעשינו במועצה בחודש החולף:

 1. התקדמות בבניית 6 גנים – העבודות על בניית ששת הגנים החדשים ברחוב בעש"ט מתקדמות במהירות וכבר הושלמה יציקת התקרה לקומה א לשלושת הגנים והחלה בניית הקומה השניה לעוד שלושה גנים. במקביל החלו העבודות לבניית קיר התמך של חצר המבנה, אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית שנגרמת בשל כך.
 2. מיזם עושים טוב – שאפו ענק לאיציק אהרוני שהרים יחד עם חבר המועצה יצחק חודרה את הפרויקט החברתי הייחודי "עושים טוב" – במסגרת הפרויקט מתנדבים בעלי "ידיים טובות" נכנסים לבתים של משפחות נזקקות ומשפצים את הבית באופן יסודי. ב"ה הפרויקט שהחל לפעול לאחרונה זוכה להיענות רבה ומתנדבים רבים נוטלים בו חלק ותורמים מאונם וזמנם לעזור לאלו הזקוקים לכך – אנו קוראים לכל מי שהנושא קרוב לליבו לבוא ולהתנדב ולקחת חלק במצווה הגדולה הזו.
 3. ביקור מתכנן מחוז מרכז ויו"ש – אירחנו לביקור את מר אילן קוטנר מתכנן מחוז מרכז ויו"ש במשרד החינוך. הביקור כלל סיור במוסדות החינוך השונים ברחבי היישוב, תוך מתן דגש על פערים בתחום הבינוי ותחזוקת מבנים ישנים. לאחר מכן נפגשנו לפגישת עבודה בה הצגנו את הגידול הצפוי בשנים הקרובות והחשיבות שהמועצה רואה בהיערכות מותאמת לגידול המדובר באמצעות תכנון והקמת מבנים חדשים למוסדות החינוך.

הביקור היה מוצלח מאוד ויביא להמשך שיתוף הפעולה בין המועצה למשרד.

 1. פרוגרמה אוהלי יעקב – עוד בנושא מוסדות החינוך: נציגי מח' ההנדסה קיימו פגישת עבודה במשרד החינוך לשם הצגת פרוגרמה לתכנון הרחבת ת"ת אוהלי יעקב. בפגישה עם הדרג המקצועי במשרד, ניתנו הנחיות להמשך התכנון שעתיד בע"ה להרחיב משמעותית את הת"ת ולאפשר סביבת לימודים נוחה ונעימה יותר לתלמידים ולמלמדים.
 2. קליטה סלולרית – כולנו מרגישים את בעיות הקליטה בעמנואל. על מנת להתמודד עם הנושא, נפגשנו עם קמ"ט תקשורת במינהל האזרחי ועם נציגי חברת פלאפון במטרה למצוא פתרון לבעיה תוך מתן דגש לנושא הקרינה והרחקתה לגובה באמצעות הגבהת האנטנה שנמצאת על גג המועצה ובכך לשפר את הקליטה גם בתוך עמנואל וגם בכביש נחל קנה. אנו ממתינים כרגע לתשובות כדי לקדם את הפרויקט.
 3. גג בי"ס חב"ד – יחד עם גשמי הברכה שירדו בשבועות האחרונים נוצרה בעיה חמורה של חדירת מים לקרוונים בבי"ס חב"ד בנים. בשל המצב החמור נרתמו מח' הנדסה ושפ"ע למתן פתרון מהיר וקירוי הכיתות על מנת למנוע את חדירת המים. הפרויקט מעניק כיסוי למרבית הכיתות ואנו בודקים את ההשלמות הנדרשות על מנת שהתלמידים יוכלו ללמוד בכיתות בנוחות המקסימלית האפשרית במבנים אלו, תוך שאנו ממשיכים ללחוץ לקבלת התקצוב ממשרד החינוך לבית הספר החדש שתוכניותיו אושרו זה מכבר.
 4. תעסוקה – במגמה להגברת אפשרויות התעסוקה בעמנואל, ביקרנו ביריד תעסוקה שהופעל על ידי עמותת מפת"ח באלעד. בסיור עמדנו על הדרכים לעידוד תעסוקה, רתימת עסקים, הכוונה תעסוקתית ועוד. בע"ה לאחר חג הפסח אנו מעוניינים להפיק יריד שכזה גם בעמנואל על מנת להגדיל את היצע המשרות שעומד לטובת התושבים.

ועוד בנושא התעסוקה – הוספנו באתר האינטרנט של המועצה עמוד "דרושים" בו יתפרסמו מעת לעת משרות פוטנציאליות לתושבי עמנואל. להלן הקישור לדף הדרושים: https://www.emanuel.muni.il/wanted/ (הערה: אין למועצה אחריות על העבודות המוצעות באתר וכל אחד צריך לבדוק את ההתאמה שלהן אליו).

 1. פעילות המרכז הקהילתי – זכינו לערב מיוחד של ארגון הידברות עם האומנית אסתי בר נתן והרצאה של הרב אבנר קוואס בנושא חינוך הילדים ולא נשכח גם את ההצגה לילדים מבית תיאטרון "לב השמים". יישר כוח לגב' בוסי מהמרכז הקהילתי על היוזמות הנהדרות.
 2. התקדמות העבודות בשכונת נווה אור – עבודות הפיתוח בשכונת נווה אור מתקדמות במהירות ובמסגרתן הוסדרה בטיחותית צומת רחוב ר' מאיר, נוספו שני מעברי חציה, סודרו מפרצי החניה, ונפתחו הרדיוסים של הצומת לשיפור שדה הראיה וביצוע פניות של האוטובוסים. בנוסף ניטעה שדרת עצים בוגרים חדשה לאורך כל הרחוב, הושלמו מסתורי אשפה אסטטיים וריצוף המדרכות והחלה העבודה על גן השעשועים שיוקם בצומת הסמוכה לכיכר הרמב"ם. במקביל ניתנו טופסי 4 (אישור אכלוס) לדירות בבניין 3 בשכונה. יישר כוח למח' הנדסה המקדמת את הפרויקטים תוך עמידה על רמת מוצר גבוהה לרווחת התושבים.
 3. גן שעשועים חדש – גם בשכונת הדר עמנואל התחדשו בגן שעשועים חדש בסמוך לשני המבנים הראשונים שבשכונה.
 4. ביקור משרד התמ"ת ופתיחת משפחתונים נוספים – אירחנו לביקור את הנהלת האגף למעונות יום ומשפחתונים במשרד העבודה והשירותים החברתיים. בביקור נתנו סקירה על הגידול המבורך ביישוב והכורח שבהסדרת מסגרות לימודים לתינוקות ופעוטות. לשמחתנו, במקביל לבניית מעון חדש בן 3 כיתות (כ-65 ילדים), אושר תקציב לתכנון מעון בן 6 כיתות נוספות (כ-130 ילדים) וכן קיבלנו התחייבות לאישור לפתיחת משפחתונים נוספים לשנה"ל הקרובה במטרה לתת מענה לכמה שיותר הורים. פרטים נוספים אצל גברת צפרית פלד – במח' רווחה במועצה.
 5. הסדרת חניות נכים – מח' שפ"ע ביצעה הסדרת חניות נכים ליד המועצה, קופת חולים והמרכז המסחרי במטרה לשפר את הנגישות של מבני הציבור לכל הזקוקים לכך.
 6. ניקוז באתר רבקה ובכיכר הרמב"ם – לאחר שנים ארוכות בהם היו בעיות של ניקוזים, ולאור הגשמים הרבים שירדו החורף, פעלה מח' השפ"ע להסדרת ניקוז השלולית בצומת כיכר הרמב"ם, ובכניסה לחניה באתר רבקה (ליד המקווה).
 7. פרויקט מספור עמודי תאורה – התחלנו בפרויקט מספור עמודי התאורה ביישוב. במסגרת הפרויקט יקבל כל עמוד תאורה מספר שבאמצעותו נוכל לקבל קריאות לטיפול על עמודי תאורה תקולים ולהגיע אליהם בקלות וביעילות (ראו פרסום נרחב בנפרד).
 8. קבוצת שאקל הותיקה – נטלה יוזמה ולקחה אחריות על פינת החי בהדרכתו של הרב אבידן סייגון ובניצוחו של מנהל פינת החי הרב נצח תירם במטרה להרחיב את הפינה לנקות ולהכשיר אותה לטובת התושבים. יישר כח לכל הנערים על ההתנדבות והעשיה במרץ. בימים אלו מוקמת קבוצת שאקל נוספת בראשות הרב איציק חי חדד. ובקרוב תשמעו גם עליה.
 9. השלמת פרויקט תאורת לדים – קיימנו סיור מסירה לבקרה ובדיקה של כל תאורת הלדים ברחבי היישוב. הסיור נועד לבחון את סיום הפרויקט ומתן תיקונים נדרשים במקומות בהם התאורה אינה תואמת את הצרכים בשטח. ב"ה אנחנו יכולים לומר שהמהלך להחלפת התאורה נרשם כהצלחה גדולה כאשר הוא הביא להגברת האמינות, לתוספת תאורה במקומות רבים ולחסכון תפעולי משמעותי למועצה. יישר כוח לגזבר המועצה יוסי הדרי שהוביל את הפרויקט בכל שלביו.
 10. תחנות אוטובוס חדשות – הוצבו שתי תחנות אוטובוסים חדשות לרווחת התושבים. במקביל אנו עומדים בקשר מול משרד התחבורה להחלפת תחנות ישנות והוספת תחנות נוספות ברחבי המועצה.
 11. פתיחת הרישום לגני ילדים – הרישום לגני הילדים נפתח והשנה לראשונה הוא מתבצע באופן ממוחשב מה שיעזור למנהלי הגנים ולמחלקת החינוך לקבל נתונים מדויקים על ההרשמה ולהיערך טוב יותר לפתיחת שנה"ל תש"פ הבאה עלינו לטובה. שימו לב! הרישום מסתיים בח' אדר ב' (15.3) לאחר מכן הרישום במח' החינוך בתשלום ועל בסיס מקום פנוי.
 12. שביל אופניים – במסגרת שיפור התשתיות לשימוש בטוח בדרכים במועצה, אנו עמלים על הכנת תוכנית אב לשבילי אופניים במועצה. קיימנו ישיבה מקצועית עם מתכנן תנועה שהציג את רשת שבילי האופניים העתידית של המועצה, ניתנו הערות והתוכנית מתקדמת לתכנון מפורט. במקביל הגשנו בקשה לתקצוב למשרד התחבורה להקמת הפרויקט החשוב הזה.

לשירותכם תמיד

יהודה הנדלר – מנכ"ל המועצה